تصویر سازی کتاب، از مهم‌ترین مسائلی است که به فروش یک کتاب کمک می‌کند. علاوه بر آن، این موضوع با کودک و نوجوانان سروکار دارد. طراحی تصویر سازی کتاب نوجوانان (illustration-book-teenager)، به نسبت دیگر تصویر سازی ها قابل اهمیت تر است. زیرا نوجوانان در یک بازه سنی هستند که تفکرات آنها شکل می‌گیرد. رشد خلاقیت نوجوانان می‌تواند با تصویر سازی کتاب هایی که می بینند شکل گیرد.

طراحی تصویر سازی کتاب نوجوانان

طراحی تصویر سازی کتاب نوجوانان با استفاده از تصویر سازی دیجیتال صورت می گیرد. در تصویر سازی دیجیتال، هنرمندان سلام گرافیک از نرم افزار هایی مانند فتوشاپ و ایلاستریتور استفاده می کنند. البته برای استفاده از این نرم افزار ها نیازمند تبلت گرافیکی و قلم نوری هم خواهند بود. تبلت گرافیکی و قلم نوری در طراحی تصویر سازی کتاب نوجوانان باعث دقت و ظرافت کار می شود. برخی از هنرمندان ابزار های سنتی تصویر سازی را ترجیح می دهند و برای تصویر سازی کتاب از مداد، ابرنگ، اکرلیک و … استفاده می کنند.

فرایند طراحی تصویرسازی کتاب نوجوانان به چه شکل است؟

طراح تصویرساز باید در انتخاب تصاویر دقت کند. زیرا تصویر سازی انتقال مفاهیم و نوشته‌های کتاب را بر عهده دارد. هنگامی که تصویرسازی یک کتاب جذاب باشد، پیام به‌درستی منتقل می‌شود.

طراح تصویر ساز باید علاوه بر خلاقیت، کمی از قوه تخیل خود هم استفاده کند تا بتواند تکنیک های تصویر سازی را در طرح خود جای دهد. استفاده از انواع تصویر سازی در کتاب مهم است و جذابیت را دوچندان می کند.

محاسبه هزینه طراحی تصویر سازی کتاب نوجوانان

قیمت تصویر سازی کتاب نوجوانان، به نسبت استفاده از ابزار های تصویر سازی و کیفیت کار متفاوت است. برای مثال تصویر سازی در فتوشاپ امکان شخصی سازی بیشتری را به شما می دهد. در نتیجه ممکن است هزینه تصویر سازی افزایش پیدا کند.

قیمت طراحی تصویر سازی کتاب نوجوانان
قیمت طراحی تصویر سازی کتاب نوجوانان

چگونه طراحی تصویر سازی کتاب نوجوانان را یاد بگیریم؟

برای یادگیری طراحی تصویر سازی کتاب نوجوانان باید دوره های تصویر سازی را از ابتدا بگذرانید. به طور کلی کارشناسان سلام گرافیک به شما توصیه می کنند تصویر سازی را به صورت اصولی از ابتدا شروع کنید. تصویر سازی سنتی را ابتدا شروع کنید و سپس به سمت تصویر سازی دیجیتال بروید. مسلط بودن به ابزارها در حرفه ای بودن پروژه به شما کمک می کند. تصویر سازی کتاب به سه بخش تصویر سازی کتاب کودکان، تصویر سازی کتاب نوجوانان و تصویر سازی کتاب بزرگسالان تقسیم می شود که هر کدام از این بخش هارا می توان با تصویر سازی سنتی یا تصویر سازی دیجیتال پیاده سازی کرد.

آموزش طراحی تصویر سازی

تفاوت تصویر سازی با نقاشی

تصویر سازی چیست

تکنیک‌های تصویر سازی

طراحی تصویر سازی وکتور

طراحی تصویر سازی مد

طراحی تصویر سازی کاراکتر

طراحی تصویر سازی دو بعدی

طراحی تصویر سازی سه بعدی

طراحی تصویر سازی بسته بندی

طراحی تصویر سازی تبلیغاتی

طراحی تصویر سازی مجله

قرارداد طراحی تصویر سازی

آیا طراحی تصویر سازی کتاب نوجوانان تنها با تصویر سازی دیجیتال امکان‌پذیر است؟

خیر، می‌توان با تصویر سازی سنتی هم طرح‌هایی برای کتاب پیاده سازی کرد.

تصویر سازی کتاب نوجوانان شامل چه بخش‌هایی می‌شود؟

بسته به نیاز کارفرما دارد. درصورتی‌که کارفرما درخواست دهد علاوه بر تصویرسازی کتاب نوجوان، به طراحی جلد هم پرداخته می‌شود.

4.3/5 - (3 امتیاز)