شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک

انواع طراحی لیبل

لیبل‌ها نیز مانند بسیاری از کالاها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نوعشان، کاربردهای متفاوتی را می‌توانند ارائه دهند. در ادامه با انواع مختلف لیبل‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

لیبل کاغذی

لیبل کاغذی از دسته لیبل‌هایی است که بر روی محیط‌های خشک چسبیده می‌شود ولی عمر بالایی ندارد. این دسته از لیبل‌ها به صورت مات، گلاسه و نیمه گلاسه و در رنگ‌های متنوع با توجه به نظر مشتری تولید می‌شوند.

لیبل‌های شفاف

لیبل‌های شفاف دارای عمر کوتاهی هستند و نوشته‌های بر روی آن‌ها پس از چند روز از بین می‌روند. به دلیل این ویژگی از لیبل‌های شفاف در آزمایشگاه‌های پزشکی استفاده می‌شود.

لیبل متال

لیبل متال از ریبون رزین ساخته شده و به دلیل چسبندگی بالا، ضد خش بودن، مقاومت در برابر انواع پاک‌کننده‌ها و همچنین مقاومت در برابر دما بین ‌40 درجه تا 220 درجه، بیشتر برای چسبانده شدن بر روی خودروها و لوازم برقی استفاده می‌شود.

لیبل پشت متال

لیبل پشت متال دارای چسبندگی بسیار بالایی است به طوری که این لیبل‌ها را نمی‌توان از روی سطوح جدا کرد، به همین دلیل از این دسته از لیبل‌ها د صنعت تولید تایرهای خودرو و پارچه فروشی‌ها استفاده می‌شود.

لیبل وید

لیبل وید از دسته لیبل‌هایی بوده که بیشتر برای معرفی گارانتی محصولات از آن استفاده می‌شود. لیبل‌های وید در مقابل کشیده شدن و گرمای 80 درجه مقاومت بالایی را از خود نشان می‌دهند. خوب است بدانید که این دسته از لیبل‌ها دارای دو نوع مختلف شطرنجی و نقره‌ای هستند.

لیبل اموال

لیبل اموال دارای جنس ضخیمی بوده و بر روی وسیله‌های قابل انتقال نصب می‌شود. عمر لیبل‌های اموال طولانی است به طوری که در هنگام جداسازی نیز به صورت یک تکه جدا نمی‌شود و در هنگام جدا کردن تکه تکه می‌شود. خوب است بدانید که از لیبل‌های اموال برای چسباندن بر روی سطح چرب و روغنی نمی‌توان استفاده کرد.

لیبل سکوریتی

از دیگر لیبل‌هایی که برای گارانتی استفاده می‌شود، لیبل سکوریتی است. این دسته از لیبل‌ها در زمان کنده شده ریز ریز و خورد می‌شوند.

لیبل پی وی سی

لیبل پی وی سی از پلاستیک ساخته شده و در برابر تابش آفتاب، رطوبت، باد و … مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

لیبل تایوک

لیبل تایوک از رشته‌های منسجم پارچه‌ای تشکیل شده است و به دلیل این ویژگی بیشتر در تولید پوشاک از آن استفاده می‌شود.

لیبل رول پارچه‌ای

لیبل رول پارچه‌ای از دیگر لیبل‌های مورد استفاده در صنعت نساجی است. این دسته از لیبل‌ها بدون نیاز به چسب هستند.

لیبل‌های امنیتی

لیبل‌های امنیتی به عنوان یک دزدگیر برای کالا عمل می‌کنند. هر کالایی که بر روی آن لیبلی امنیتی چسبیده شده باشد، بدون اطلاع قادر به خارج شدن از محل نخواهد بود.

کدام نوع لیبل با کیفیت تر و بهتر است؟

نوع لیبل بر اساس نیاز کارفرما تعیین می شود و بستگی به محل نصب آن دارد.

کدام یک از انواع لیبل ها، چسبندگی بیشتری دارند؟

لیبل پشت متال از انواع لیبل ها با چسبندگی بالا است.

4.5/5 - (2 امتیاز)
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب این مقاله