قیمت طراحی موشن گرافیک

قیمت طراحی موشن گرافیک (motion graphics design price) مقدار هزینه‌ای است که طراح موشن گرافی در ازای طراحی اختصاصی آن از کارفرما دریافت می‌کند. تعرفه طراحی موشن گرافیک به ازای هر دقیقه از 600.000 تومان شروع شده و بسته به موارد متعددی که در جدول زیر به آن اشاره شده است افزایش می‌یابد. نرخ طراحی موشن گرافیک به مولفه‌های مختلفی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به میزان دشواری  طرح، مهارت گرافیست، حقوق طراح گرافیک و رزومه کاری شرکت ارائه دهنده خدمات گرافیکی اشاره کرد. همچنین تعداد المان‌هایی که برای طراحی و ساخت موشن گرافیک نیاز دارید، هزینه نهایی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در ادامه به مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت دیزاین موشن گرافیک خواهیم پرداخت.

قیمت انواع مدل‌های موشن گرافیک

قیمت موشن گرافیک بستگی به مدل و نوع آن دارد، چند نمونه از قیمت‌های موشن گرافیک را در زیر مشاهده کنید.

ساخت لوگو دو بعدی
قیمت طراحی ویدیو موشن

5/000/000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
استاپ موشن

5/000/000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
اینفوموشن

5/000/000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
انیمیشن

5/000/000 تومان

 

 

عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی موشن گرافیک

طراحی موشن‌ گرافیک برای کسانی که بودجه زیادی به منظور معرفی برند خود ندارند، بسیار کاربردی است. چون هزینه استفاده از این ابزار نسبت به سایر روش‌های طراحی تبلیغاتی پایین است. به طور کلی پارامترهای زیر بر قیمت طراحی موشن‌ گرافی تاثیر می‌گذارند. اگر هنوز نمی‌دانید موشن گرافی چیست مقاله پیوست را مطالعه بفرمایید.

آگاهی از عوامل موثر بر قیمت طراحی موشن گرافیک به شما کمک می‌کند که بتوانید هزینه‌های نهایی خود را کاهش دهید و دیزاینی با کیفیت مطلوب و نرخ مناسب در اختیار داشته باشید.

زمان ویدئو

مراحل تدوین و ساخت موشن ‌گرافی توسط رایانه انجام می‌گیرد و شرکت‌ها قیمت آن را براساس تعداد ثانیه تعیین می‌کنند. اگر تمایل ندارید که هزینه زیادی بابت طراحی موشن‌ گرافیک بپردازید، باید از شرکت گرافیکی بخواهید که زمان آن را هنگام طراحی به کمک نرم افزارهای طراحی موشن گرافیک حداقل برساند. برای مشخص کردن محدوده زمانی، می‌توانید از مشاوره طراحی موشن گرافیک کمک بگیرید. می‌توان از موشن گرافی در ساخت بیلبورد دیجیتالی نیز استفاده نمود.

موضوع سناریو

این‌که موضوع موشن ‌گرافی تا چه حد تخصصی باشد، بر تعرفه دیزان اثرگذار است. موضوعات پیچیده و تخصصی وقت بیشتری می‌گیرند که این امر دستمزد طراح گرافیست‌ موشن گرافیک را افزایش می‌دهد. این مورد همانند ساخت لوگو متحرک می‌تواند در هزینه نهایی موشن گرافیک تاثیر مستقیم بذارد. موردی که تاثیر مستقیمی دارد، سناریو موشن گرافیک است.

المان‌های به کار رفته در موشن ‌گرافیک

المان‌هایی همچون تصاویر اختصاصی، صداگذاری، گذاشتن موزیک و متحرک سازی نرخ‌ طراحی موشن‌ گرافی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهند. صداگذاری موشن‌گرافی‌ها فرآیند پیچیده‌ای دارد که مستلزم صرف وقت و انرژی بسیار است؛ بنابراین این دسته از موشن‌ گرافی‌ها قیمت گران‌تری دارند. سه بعدی بودن موشن گرافیک خود یکی از مواردی است که تاثیر زیادی در هزینه نهایی قابل پرداخت برای موشن گرافیک دارد.

چنانچه طراحی شخصیت اختصاصی و خلاقانه در ساخت موشن گرافی به کار برده شده باشد، تعرفه دیزاین بیشتر می‌شود. همچنین کیفیت بک گراندی که برای تصاویر متحرک مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز می‌تواند نرخ را بالا و پایین ببرد.

حجم اطلاعات

چنانچه اطلاعات بسیاری در موشن گرافیک گنجانده شود، قطعا هزینه نهایی افزایش خواهد یافت. برای مثال ممکن است که مشتری بخواهد طراحی آرم تجاری شرکت نیز در موشن گرافی آورده شود که در این حالت گرافیست زمانی را نیز برای دیزاین لوگو صرف می‌کند.

سایز موشن گرافی

معمولا انواع موشن گرافی‌هایی که برای اهداف آموزشی یا تبلیغات طراحی می‌شوند، دارای دو سایز مختلف هستند. این فاکتور نیز هزینه طراحی موشن‌ گرافیک را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

صدای مورد استفاده

این که نریتور کیست و چه نوع نریشنی را پیاده سازی می‌کند تاثیر زیادی دارد.

معتبر بودن شرکت

اعتبار شرکت یکی از مولفه‌های تعیین کننده هزینه نهایی طراحی است. شرکت‌های خوش‌نام برای حفظ اعتبار خود بین مشتریان کیفیت خروجی را افزایش می‌دهند و مسلما دستمزد بیشتری را هم طلب می‌کنند.

اگر نیاز به خدمات ساخت موشن گرافیک در مشهد و ساخت موشن گرافیک در تهران دارید با ما تماس بگیرید.

راه‌کارهای کاهش هزینه طراحی موشن گرافیک

یکی از روش‌های عالی برای کاهش هزینه طراحی موشن گرافیک این است که به جای استفاده خدمات گران قیمت شرکت‌های خارجی به دنبال آژانس‌های تبلیغاتی معتبر در داخل کشور باشید. بعضی از این شرکت‌های ایرانی نظیر استودیو گرافیک دیزاین سلام گرافیک خدماتی را ارائه می‌دهند که نه تنها با نمونه‌های خارجی برابری می‌کنند، بلکه در مواردی نسبت به آن‌ها باکیفیت‌تر نیز هستند. برای مشاهده نمونه طراحی موشن گرافیک به سایت سلام گرافیک مراجعه کنید.

علاوه‌برآن شرکت‌های گرافیکی ایرانی تعرفه بسیار کمتری را برای ارائه خدمات طراحی موشن گرافیک درنظر گرفته‌اند. این پایین بودن نرخ به معنای بی‌کیفیت بودن کار دیزاین نیست. برای اطمینان از این مسئله می‌توانید نمونه کارهای طراحی موشن گرافیک را در سایت‌های ایرانی معتبر مانند سلام گرافیک ببینید تا خیال شما از بابت کیفیت طرح‌ها آسوده شود.

مورد دیگر که در کاهش هزینه طراحی موشن گرافیک تاثیر چشمگیری دارد، استفاده از ایده‌های ساده است. این ایده‌ها ضمن جذاب بودن سرعت ساخت موشن گرافیک را افزایش می‌دهند؛ به همین دلیل هزینه کمتری می‌پردازید. گرافیست‌های ماهر سلام گرافیک تجارب فراوانی در این زمینه دارند، بنابراین اشتباهات افراد مبتدی را مرتکب نمی‌شوند. این امر منجر به بالا رفتن سرعت کار و کاهش هزینه‌های طراحی خواهد شد.

در پایان لازم است بیان کنیم به دلیل افزایش قیمت طراحی موشن گرافی در سال 1402، رقم هر بیلبورد در جلسه مشاوره طراحی موشن گرافیک بیان می‌شود و در قرارداد طراحی موشن گرافیک نوشته می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم از مقاله قیمت صنف طراحان گرافیک دیدن کنید.

 

عنوان / جزئیات سناریو تخصصی گوینده طراحی کاراکتر المان گرافیکی حرفه‌ای طراحی بک گراند صداگذاری حرفه‌ای قیمت به ازای هر دقیقه
طراحی موشن گرافیک پایه دارد دارد ندارد ندارد ندارد ندارد 600 هزار تومان
طراحی موشن گرافیک ساده دارد دارد ندارد دارد دارد ندارد 1.000.000 تومان
طراحی موشن‌گرافیک حرفه‌ای دارد دارد دارد دارد دارد دارد 3.000.000 تومان
4.8/5 - (12 امتیاز)