طراحی کاراکتر دیجیتال (Digital character design) به یکی از مهمترین بخش‌های حوزه گرافیک تبدیل شده است. برندها، بازی‌ها، انیمیشن‌ها و به‌طور کلی هر آنچه در اطراف شما است، به لطف شخصیت‌هایش به‌یاد‌ماندنی می‌شود. زیرا این کاراکترها هستند که باعث می‌شوند مخاطب با آن‌ها ارتباط برقرار کند. با این وجود، بیشتر افراد طراحی کاراکتر دیجیتال را تنها یکی از اجزای دنیای طراحی گرافیکی می‌دانند. ممکن است طراحی کاراکتر دیجیتال در ابتدا ساده به‌نظر برسد، اما پیاده‌سازی و اجرای آن بسیار پیچیده است. در فرآیند طراحی کاراکتر دیجیتال، عنصر اصلی یک داستان خلق می‌شود که تمامی ماجرا حول آن می‌چرخد.

طراحی کاراکتر دیجیتال چیست؟

کاراکتر دیجیتال چیست؟ وقتی “طراحی کاراکتر دیجیتال” را می‌شنوید، چه چیزی به ذهن شما می‌رسد؟ طراحی شخصیت بازی، طراحی کاراکتر انیمیشن، طراحی کاراکتر تبلیغاتی، طراحی کاراکتر مربوط به یک برند خاص یا هر طراحی گرافیکی دیگری را که می‌توان با ابزارهای گرافیکی طراحی کرد، شامل طراحی کاراکتر دیجیتال می‌شود. در واقع، طراحی کاراکتر دیجیتال یک اصطلاح است که انواع کاراکترهای مختلف را دربر می‌گیرد. طراحی کاراکتر دیجیتال و طراحی کاراکتر گرافیک، اغلب به‌جای یکدیگر استفاده می‌شوند، اما تفاوت‌های کلیدی بین این دو وجود دارد.

متمایزترین عامل، رسانه‌هایی هستند که با آن‌ها کار می‌کنند. طراحان گرافیک هم با رسانه‌های دیجیتال و هم با رسانه‌های چاپی کار می‌کنند؛ در‌حالی‌که، طراحان دیجیتال منحصراً با محتوای دیجیتال سروکار دارند.

توصیف عمیق‌تری از این موضوع را می‌توان این‌گونه بیان کرد که طراحان گرافیک اغلب بر روی گرافیک‌های خاص مانند طراحی ست اداری، طراحی بروشور، طراحی گرافیکی تراکت و سایر طراحی‌های بصری ایستا تمرکز می‌کنند. از سوی دیگر، طراحان دیجیتال با طراحی‌هایی مانند بنر متحرک، طراحی کاراکتر سه‌ بعدی و… سروکار دارند که تنها در قالب‌های دیجیتالی عرضه می‌شوند. اما، علی‌رغم این تفاوت‌ها، تا حد زیادی با یکدیگر همپوشانی دارند. طراحان کاراکتر دیجیتال باید بتوانند وظایف یک طراح گرافیک را نیز انجام دهند و به تمامی مهارت‌های لازم برای طراحی گرافیک مسلط باشند. علاوه‌بر‌این، سایر مهارت‌های طراحی استاندارد مانند روانشناسی رنگ‌ها، تایپوگرافی و… را نیز داشته باشند.

هزینه طراحی کاراکتر دیجیتال

هزینه طراحی کراکتر دیجیتال همواره یکی از دغدغه‌های کسانی است که به‌دنبال سفارش یک کاراکتر دیجیتال منحصر‌به‌فرد هستند. چه عواملی و آیا می توان بر آن تأثیر گذاشت؟ به‌طور معمول، چندین عنصر مختلف بر قیمت‌گذاری طراحی کاراکتر دیجیتال تأثیر مستقیم می‌گذارد که این موضوع باعث می‌شود تا شاهد قیمت‌های متفاوتی باشیم.

طراحی کاراکتر دیجیتال می‌تواند به‌صورت طراحی کاراکتر دو بعدی یا سه‌بعدی باشد. مدل دوبعدی، هزینه به مراتب           کمتری دارد، زیرا، از تکنیک‌ها و نرم‌افزارهای ساده‌تری استفاده می‌کند و نیازی به ترسیم کاراکتر از همه زوایای دید ندارد.

جزئیاتی که در طراحی کاراکتر تهران پیاده‌سازی می‌شوند نیز در هزینه نهایی محاسبه می‌شوند. هر چه جزئیات وپیچیدگی طرح بیشتر باشد، هزینه نهایی نیز بیشتر خواهد بود.

برخی پروژه‌های طراحی کاراکتر دیجیتال، نیاز به دقت و زمان بیشتری برای طراحی دارند. به همین دلیل، هر چه مدت زمان پیاده‌سازی کاراکتر دیجیتال بیشتر باشد، طراح کاراکتر هزینه بیشتری را دریافت خواهد کرد.

استفاده از یک شرکت یا فریلنسر برای طراحی کاراکتر دیجیتال، از لحاظ هزینه، تفاوت‌های زیادی دارد. به‌طور معمول، هزینه شرکت‌هایی که از افراد متخصص استفاده می‌کنند، نسبت‌به سایر فریلنسرها و افراد بی‌تجربه، بیشتر است.

سفارش طراحی کاراکتر دیجیتال

برای سفارش طراحی کاراکتر دیجیتال، راه‌های مختلفی مانند مراجعه به شرکت‌های طراحی گرافیک یا فریلسنرها وجود دارد. طبق تجربه بسیاری از کارفرمایان، مراجعه به فریلنسرها و افراد مبتدی باعث می‌شود تا علاوه‌بر هدر رفتن زمان و هزینه، به برند و خروجی نهایی افراد نیز طمه وارد شود. به همین دلیل، انتخاب کارفرمایان برای سفارش طراحی و مدلسازی کرکتر دیجیتال، استفاده از شرکت‌های طراحی گرافیکی است.

مجموعه سلام گرافیک، از جمله شرکت‌هایی است که با استفاده از افراد باتجربه، تبدیل به یکی از معتبرترین شرکت‌های گرافیکی در زمینه طراحی کاراکتر دیجیتال شده است. برای اجرای سفارشات در سلام گرافیک، تنها کافی است سفارش خود را در سایت این مجموعه درج نمایید یا به‌وسیله شماره‌های درج شده در سایت، با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید. علاوه بر کاراکتر دیجیتال برای طراحی کاراکتر دو بعدی نیز می‌توانید از سلام گرافیک کمک بگیرید.

شرکت طراحی کاراکتر دیجیتال

شرکت طراحی سلام گرافیک، یک استودیوی گرافیکی منحصربه‌فرد است که در زمینه طراحی کانسپت کاراکتر دیجیتال فعالیت می‌کند. این مجموعه با استفاده از تیم خلاق و هنری، توانسته به یکی از شرکت‌های پیشور در حوزه طراحی گرافیکی تبدیل شود. ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد سلام گرافیک باعث شده تا بسیاری از برندها و مجموعه‌های معتبر، این شرکت را برای طراحی کاراکتر دیجیتال انتخاب کنند.

روند طراحی کاراکتر دیجیتال در سلام گرافیگ

مجموعه سلام گرافیک برای ارائه بهترین خروجی، یک روند طراحی کاراکتر دیجیتال مشخص و استاندارد را تعیین کرده است.

در ابتدا، اِلمان‌های مورد نیاز برای طراحی کاراکتر دیجیتال مانند متن، ایده، نوع کاراکتر دیجیتال، کاربرد، جامعه هدف و… از کارفرما دریافت می‌شود.

با توجه به نوع درخواست مشتری، مدت زمان و هزینه پیاده‌سازی طرح مورد نظر تخمین زده می‌شود و به کارفرما ابلاغ می‌شود.

سلام گرافیک نیز مانند سایر مجموعه‌های معتبر، اقدام به عقد قرارداد طراحی کاراکتر در مشهد با کارفرمایان می‌کند. معمولاً مواردی مانند، هزینه، مدت قرارداد، نحوه اجرا و… در قراردادها ذکر می‌شوند تا طرفین نسبت‌به تعهدات یکدیگر آگاهی پیدا کنند.

فایل‌های نهایی با توجه به قرارداد، به‌صورت PNG، JPG و… در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد و در صورت نیاز، خروجی نرم‌افزار مانند فایل PSD نیز تحویل داده خواهد شد.

با وجود کیفیت بالای طراحی کاراکتر دیجیتال توسط طراحان سلام گرافیک، در صورت نیاز کارفرما، ویرایش‌های لازم بر روی طرح انجام خواهد شد.

هزینه طراحی کاراکتر دیجیتال چقدر است؟

مجموعه سلام گرافیک، تمام تلاش خود را می‌کند تا سفارشات طراحی حرفه ای مسکات و کاراکتر دیجیتال را با کمترین قیمت ممکن پیاده‌سازی کند. قیمت طراحی کاراکتر دیجیتال، بسته‌به نیاز مشتری و حدود 1.500.000 تومان است.

مدت زمان طراحی کاراکتر دیجیتال در سلام گرافیک چقدر است؟

به‌طور کلی، برای پیاده‌سازی استاندارد یک کاراکتر دیجیتال، به 5 الی 7 روز کاری زمان نیاز دارد. با این وجود، در صورت درخواست کارفرما، می‌توان اجرای پروژه را در مدت زمان کمتری انجام داد.

4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *