طراحی کانسپت کاراکتر (Character concept design) یکی از مهمترین مراحل در ساخت فیلم‌ها، انیمیشن‌ها و بازی‌ها محسوب می‌شود. از کانسپت در طراحی کاراکتر، پیش از تولید محصول نهایی استفاده می‌شود تا ایده خود را پیش از اجرای پروژه به‌صورت بصری به نمایش درآورید. در واقع، طراحی کانسپت اولین مرحله از مراحل تولید یک انیمیشن یا بازی است و یک پیش‌نمایش از آنچه که قرار است در نهایت تولید شود را نمایش می‌دهد. با اینکه ممکن است کانسپت یه نمونه اولیه و ساده از پروژه نهایی باشد و خودتان به‌دنبال این موضوع باشید که چگونه کانسپت کرکتر طراحی کنیم، اما برای پیاده‌سازی آن نیاز به پیچیدگی و دقت بالایی است و طراحی آن به افراد باتجربه و ماهر در این زمینه سپرده می‌شود. مزایای طراحی کانسپت کاراکتر چیست؟ در این قصد داریم به بررسی کاربرد و مزایای طراحی کانسپت کاراکتر بپردازیم. اگر نمی‌دانید یک طراح شخصیت باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید.

تیم طراحی کانسپت

پیدا کردن یک طراح کانسپت ممکن است راحت به‌نظر برسد، اما یافتن یک تیم طراحی کانسپت ایده‌آل می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. با وجود گزینه‌های متعدد، برخی از ویژگی‌های کلیدی مجموعه گرافیکی سلام گرافیک، این مجموعه را به یک گزینه منحصر‌به‌فرد برای کارفرمایان تبدیل کند.

    • کیفیت

بدون شک افراد تنها به‌دنبال رفع نیاز خود نیستند و کیفیت طراحی کانسپت یک ملاک بسیار مهم برای انتخاب خواهد بود. به همین دلیل، می‌توان بیان کرد که کیفیت مهمترین عامل انتخاب یک تیم طراحی کانسپت است.

    • خلاقیت

یک تیم طراحی کانسپت باید قدرت خلاقیت بالایی داشته باشد و بتواند این خلاقیت را به‌خوبی در طرح‌های خود پیاده‌سازی کند.

    • مهارت

طراحان کانسپت و ساخت مسکات باید از مهارت‌های هنری و توانمندی‌های فنی بالایی در زمینه کار با نرم افزار طراحی کانسپت کرکتر برخوردار باشند.

    • تکامل

یکی از ویژگی‌های مهم تیم طراحی کانسپت، بروز بودن در زمینه استفاده از تکنولوژی‌ها و ابزارهای مربوط به این حوزه است.

    • شناخت نیازهای افراد مختلف

قطعاً، کارفرمایان مختلف نیازهای متفاوتی برای سفارش طراحی کانسپت دارند. به همین دلیل، یک تیم طراحی موفق باید توانایی شناخت و برآورده کردن نیازهای متفاوت را داشته باشد.

سفارش طراحی کانسپت

برای سفارش طراحی کاراکتر کانسپت روش‌های مختلفی مانند مراجعه حضوری به شرکت‌های طراحی گرافیک یا استفاده از روش‌های آنلاین مانند سایت‌های معتبر وجود دارد. با این حال، استفاده از سایت‌هایی که در زمینه طراحی گرافیک فعالیت دارند، محبوبیت بیشتری در بین افراد پیدا کرده است.

مجموعه بزرگ سلام گرافیک، با استفاده از تیمی متخصص و با رعایت استانداردهای طراحی توانسته است به یکی از بهترین استودیوهای طراحی کانسپت و طراحی کاراکتر سه بعدی تبدیل شود. برای ثبت سفارش طراحی کانسپت در این مجموعه به کمتر از یک دقیقه زمان نیاز دارید. کافی است از طریق شماره‌های ثبت شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

خدمات طراحی کانسپت

طراحی کانسپت یکی از مهمترین انواع خدماتی است که در زمینه طراحی گرافیک ارائه می‌شود. طراحی کانسپت باعث می‌شود تا خلاقیت افراد پیش از پیاده‌سازی افزایش یاید و خروجی باکیفیت‌تری را ارائه دهند. همچنین کاربردهای مختلف طراحی کانسپت در ساخت پیش‌نمایش از نتیجه نهایی پروژه، ساخت کاراکترهای فیلم، ساخت کاراکتر انیمیشن و طراحی کاراکتر بازی و طراحی معماری ساختمان نیز باعث شده تا بسیاری از کارفرمایان در پروژه‌های خود از آن استفاده کنند.

بهترین شرکت طراحی کانسپت

خلاقیت، استفاده از تکنولوژی‌های بروز، روزمه قوی، اعتبار شرکت و… از دیگر مواردی هستند که باید هنگام انتخاب شرکت طراحی کانسپت به آن توجه کرد. با این حال، شاید یافتن شرکتی که تمامی این ویژگی‌ها را داشته باشد و کانسپت کاراکتر را با بهترین کیفیت و قیمتی ایده‌آل طراحی کند، کمی دشوار به‌نظر برسد. شرکت طراحی سلام گرافیک، از جمله بهترین شرکت‌هایی است که شرکت‌ها و برندهای از خدمات طراحی کاراکتر تبلیغاتی و طراحی دیگر ابزارهای تبلیغاتی بهره می‌برند و می‌تواند یک انتخاب مناسب برای انجام سفارشات شما باشد.

نمونه طراحی کانسپت

طراحی کانسپت، نقشه راه و نتیجه نهایی که در پایان کار انتظار آن را داریم، نمایش می‌دهد. به همین دلیل، کیفیت طراحی کانسپت از اهمیت بالایی برای کارفرمایان برخوردار است. لذا، طراحی کانسپت باید به یک مجموعه معتبر سپرده شود. مشاهده نمونه طراحی کاراکتر یکی از راهکارهایی است که می‌توان از طریق آن به کیفیت و مهارت طراح پی ببریم. در این بین، سلام گرافیک با داشتن نمونه کارهای مختلف از شرکت‌های معتبر، می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای سفارش طراحی کانسپت باشد.

طراحی کانسپت چیست؟

طراحی کانسپت کاراکتر چیست؟ اگر سری به پروژه‌های ساخت فیلم، انیمیشن، بازی و حتی معماری ساختمان زده باشید، متوجه خواهید شد که طراحان همه آن‌ها پیش از شروع پروژه، آن چه که قرار است در پایان کار به‌عنوان نتیجه دریافت کنیم را به تصویر می‌کشد. به این روند، طراحی کانسپت گفته می‌شود که از سابقه طولانی نیز برخوردار است. در واقع، طراحی کانسپت، مرحله پیش از تولید است که افراد از آن برای ترسیم نتیجه نهایی پروژه استفاده می‌کنند. طراحی کانسپت می‌تواند تاثیر زیادی در خلاقیت و بهبود نتیجه نهایی داشته باشد. طراحی کانسپت در طراحی کاراکتر دیجیتال نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

قیمت طراحی کانسپت

در محیط‌های تجاری رقابتی، برآورد هزینه یک ابزار استراتژیک محسوب می‌شود که افراد از آن برای جذب مشتری استفاده می‌کنند. با این حال، قیمت طراحی کاراکتر، ارزش آن را مشخص می‌کند و افرادی که قیمت‌های پایینی را ارائه می‌دهند، معمولاً فایل‌های بی‌کیفتی را به کارفرما تحویل می‌دهند. اما مسیری که مجموعه سلام گرافیک در جهت رضایت مشتریان خود درنظر گرفته است، طراحی کانسپت با کیفیت بالا و قیمت منصفانه است تا افراد بتوانند ضمن دریافت خدمات مطلوب، هزینه معقولی را نیز برای آن پرداخت کنند.

قرارداد طراحی کانسپت

یکی از مواردی که بعضاً در سفارشات طراحی کانسپت بین کارفرما و طراح به‌وجود می‌آید، عدم انجام تعهدات مانند عدم انجام تعهدات در زمان مقرر، کیفیت پایین طراحی انجام شده، عدم پرداخت هزینه‌ها و… است. به همین دلیل، بسیاری از شرکت‌ها برای جلوگیری از هرگونه مشکل اقدام‌به عقد قرارداد طراحی کاراکتر می‌کنند.

قرارداد طراحی کانسپت، سندی است که بین سلام گرافیک با کارفرما بسته می‌شود و مسئولیت‌ها و تعهدات طرفین مانند مدت قرارداد، هزینه‌ها، نوع طراحی کانسپت و سایر جزئیات در آن ذکر می‌شود. در واقع، قرارداد یک نوع تعهد است که طرفین برای تضمین مسئولیت‌های خود آن را امضا می‌کنند. همچنین می‌توانید نمونه قرارداد طراحی کانسپت را از سایت سلام گرافیک دانلود کنید.

مدت زمان طراحی کانسپت چه مدت طول می‌ کشد؟

زمان طراحی کانسپت معمولاً با توجه به نوع درخواست کارفرما تعیین می‌شود. به‌طور کلی، بسته‌به میزان پیچیدگی و کیفیت طراحی، فرآیند طراحی کانسپت توسط طراحان سلام گرافیک بین ۵ الی ۷ روز کاری طول می‌کشد. طراحی کانسپت و طراحی کاراکتر تهران در کوتاه‌ترین زمان ممکن از سوی این تیم انجام می‌شود.

مراحل طراحی کانسپت در سلام گرافیک به چه صورت است؟

پس سفارش طراحی کانسپت، جزئیات مورد نیاز توسط طراحان مجموعه طراحی کاراکتر مشهد از کارفرما دریافت می‌شود و پس از عقد قرارداد، روند طراحی کانسپت آغاز خواهد شد. با تکمیل پروژه، فایل نهایی در اختیار کارفرما قرار خواهد گرفت و در صورت نیاز، ویرایش‌های لازم انجام خواهد شد.

Rate this page