طراحی کاراکتر سه بعدی (3D character design) به منظور طراحی کاراکترهایی است که برخلاف کاراکتر دو بعدی دارای ابعاد هستند. این کاراکترها به دلیل دارا بودن ابعاد، حس 3 بعدی بودن و طبیعی بودن بیشتری را به کاربر ارائه می‌دهد. خدمات طراحی کاراکتر با کیفیت عالی در شرکت گرافیکی سلام گرافیک ارائه می‌شود. اصلی ترین کاربرد طراحی کاراکتر چیست؟ طراحی کاراکتر 3 بعدی به منظور ایجاد شخصیت‌های کتاب‌ها، گیم‌ها، اسباب بازی‌ها، کسب و کارها و… به کار برده می‌شود. بنابراین لازم است در پشت پرده انتخاب ظاهر، رنگ و سایر جزئیات شخصیت دلایل محکمی وجود داشته باشد. کاراکتر 3 بعدی چیست؟ کاراکترهای سه بعدی در واقع قهرمانان اصلی داستان هستند که توسط کارشناسان سلام گرافیک برای تبلیغات دیزاین می‌شوند.

فاکتورهای متمایزکننده کاراکتر سه بعدی

کاراکتر 3 بعدی چیه؟ یکی از ویژگی های کاراکتر 3 بعدی مانند کاراکتر بازی این است که شباهت بسیاری به واقعیت دارد و جزئیات و المان‌های به کار رفته در آن زیاد هستند. معمولاً گرافیست در طراحی کاراکتر سه بعدی جزئیات را  با حالت اغراق گونه‌ای به کار می‌برد؛ از این‌رو شخصیت مربوطه شباهتی به انسان ندارد.

به کار بردن اشکال هندسی یکی دیگر از اجزای کاراکتر سه بعدی است. طراحان حرفه‌ای معمولاً از این اشکال هندسی نخست به صورت پایه استفاده می‌کنند و بعد با استفاده از ابزارهای طراحی کاراکتر به آن‌ها شکل می‌دهند. این‌که این اشکال تا چه اندازه حجم داده شوند، کاملاً بستگی به شخصیت کاراکتر دارد.

یکی دیگر از ویژگی ‌های کاراکتر 3 بعدی که آن را از سایر دیزاین‌ها متمایز می‌کند تعداد حرکت‌ها است.   حرکات بیشتر و جزئیات زیادتر باعث می‌شود که شخصیت حالت طبیعی‌تری پیدا کند. به طور کلی مولفه‌های زیر طراحی کاراکتر 3 بعدی را متمایز می‌کند:

    • شخصیت‌های سه بعدی واقع گرایانه هستند.

    • می‌توان کاراکترهای سه بعدی را به سهولت تغییر داد؛ به عبارت دیگر برای حرکت جدید احتیاجی به ترسیم دوباره ندارید.

    • به دلیل به کار بردن رنگ‌ها و المان‌های زنده و پویا این نوع دیزاین قابل تجسم‌تر است.

    • با استفاده از نرم افزارهای طراحی گرافیکی می‌توانید به راحتی کاراکتر سه بعدی را تنظیم و مجدداً اصلاح کنید.

قیمت طراحی کاراکتر 3 بعدی

قیمت طراحی کاراکتر سه بعدی تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار می‌گیرد. پیچیدگی دیزاین، مهارت  گرافیست و زمانی که به کار طراحی اختصاص داده می‌شود، در این زمینه تاثیرگذار هستند. همچنین تعداد دفعات ویرایش و اتودهای اولیه‌ای که در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد هم نرخ را بالا و پایین می‌برند. می‌توانید قبل از ثبت سفارش طراحی مسکات و کاراکتر 3 بعدی از مشاوره کارشناسان سایت سلام گرافیک استفاده کنید و پس از بیان توقعات و انتظارات خود از تعرفه دقیق طراحی اطلاع حاصل نمایید.

قیمت طراحی کاراکتر سه بعدی

نرم افزارهای طراحی کاراکتر 3 بعدی

برای طراحی کانسپت کاراکتر سه بعدی نرم افزارهای مختلفی به کار برده می‌شود که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

3DCoat

کافیست گرافیست مربوطه کمی خلاقیت داشته باشد تا بتواند به کمک این نرم افزار شخصیت‌های بی‌نظیر و قدرتمندی را خلق نماید. یکی از ویژگی‌هایی که به این کار کمک می‌کند، لایه بندی‌های مجزایی است که بر روی تصویر قرار می‌گیرد. این نرم افزار علاوه بر کاراکترهای سه بعدی برای طراحی کاراکتر دو بعدی نیز کاربرد دارد.

iClone

توسعه دهندگان این نرم‌افزار امکاناتی را برای آن تعریف کرده‌اند تا گرافیست‌ها بتوانند به کمک آن انیمیشن‌های سه بعدی با افکت‌های بصری بسیار جالبی را طراحی کنند. قابلیت گذاشتن افکت‌های واقعی روی طرح مورد نظر باعث محبوبیت برنامه iClone شده است.

Nevercenter Silo

اگر به دنبال یک نرم افزار طراحی سه بعدی با دقت بالا می‌گردید، Nevercenter Silo بهترین گزینه برای شما است. به کمک این نرم افزار می‌توانید سطوح تیز را به راحتی اصلاح کرده و به آن‌ها ظاهر زیباتری بدهید.

Toon Boom Harmony

این نرم افزار در صنعت طراحی کاراکتر انیمیشن طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. با استفاده ازToon Boom Harmony این امکان را دارید که در کنار استفاده از ابزارهای سنتی، از ابزارهای دیجیتال نیز برای طراحی شخصیت سه بعدی بهره ببرید. طراحی کاراکتر دیجیتال نیز این روزها در کانون توجه است.

نکات و اصول مهم در طراحی کاراکتر 3 بعدی

توجه به نکات زیر به هنگام طراحی کاراکتر سه بعدی باعث می‌شود که یک شخصیت قدرتمند و محبوب به وجود بیاید:

توجه به خصوصیات روانشناختی شخصیت

با به کار بردن اشکال هندسی می‌توانید خصوصیات روانشناختی کاراکتر مدنظر را نشان دهید. برای مثال اشکال مربعی برای شخصیت‌های خشن بهترین گزینه هستند، در صورتی‌که مثلث برای کاراکترهای شیطانی بهترین انتخاب است.

اغراق در دیزاین

برای این‌که مشخص کنید شخصیت مورد نظر چه خصوصیاتی دارد، باید در طرح اول مقداری اغراق به کار ببرید.

رنگ

رنگ یکی از المان‌های بسیار مهم است که در کیفیت طرح نهایی تاثیر بسزایی دارد. برای مثال رنگ‌های روشن بیانگر یک  کاراکتر فعال و شاد هستند، در حالی‌که رنگ‌های بی‌روح یک شخصیت متفکر را به مخاطب معرفی می‌کنند.

حالات چهره

تیم طراحی کاراکتر حرفه ای 3 بعدی در سلام گرافیک می‌کوشند که ویژگی‌های اصلی شخصیت را از طریق حالات چهره آن نشان دهد؛ زیرا چهره اولین جایی است که مورد توجه مخاطب قرار می‌گیرد. برای ساخت کاراکتر در تهران با ما تماس بگیرید.

نقش ساخت کاراکتر 3 بعدی از نوع تبلیغاتی در معرفی برند

یکی از بهترین و قدرتمندترین روش های برندینگ طراحی کاراکتر تبلیغاتی است. این نوع دیزاین قوانین خاص خود را داراست، به طوری‌که باید اشکال و تصاویر به کار برده شده در طراحی، ویژگی‌های اصلی برند را به جامعه هدف معرفی نمایند. انتخاب رنگ مناسب در این طراحی فوق‌العاده پراهمیت است، زیرا طراح شخصیت باید این المان را با توجه به رنگ سازمانی و طراحی آرم تجاری شرکت یا سازمان مربوطه برگزیند.

با توجه به تاثیر رنگ در طراحی کاراکتر اگر در انتخاب این المان دقت کافی به کار برده نشود، برند را از هدف اصلی آن دور می‌کند.  به‌عنوان مثال رنگی که برای یک برند آموزشی به کار برده می‌شود، با رنگ مناسب برای برند مواد غذایی متفاوت است. در بهترین شرکت ساخت کاراکتر 3 بعدی یعنی سلام گرافیک کلیه این اصول رعایت شده و دیزاینی حرفه‌ای و متناسب با کسب و کارتان به شما ارائه می‌شود.

طراحی کاراکتر سه بعدی حرفه‌ای را از طراحان سلام گرافیک بخواهید

خدمات طراحی کاراکتر سه بعدی در آژانس تبلیغاتی سلام گرافیک در بالاترین سطح کیفی و با تعرفه مناسب ارائه می‌شود. کافی است سفارش خود را در این وب‌سایت ثبت کنید تا بلافاصله پردازش شده و کارشناسان این مجموعه به آن رسیدگی نمایند. همچنین در صورت نیاز به ساخت کاتالوگ و طراحی بنر نیز می‌توانید از خدمات منحصربه‌فرد این مرکز بهره ببرید.

طراحی کاراکتر حرفه ای سه بعدی

آیا می‌توان قبل از ثبت سفارش نمونه کارهای طراحی کرکترهای 3 بعدی را در سایت سلام گرافیک مشاهده کرد؟

بله، این امکان فراهم شده و می‌توانید به راحتی نمونه کار طراحی کاراکتر گرافیست‌های این مجموعه را ببینید. سلام گرافیک حرفه‌ای‌ترین تیم طراحی کاراکتر در شهر مشهد است.

از زمان ثبت سفارش طراحی کاراکتر مدل سه بعدی تا ارائه پروژه چند روز طول می‌کشد؟

نمی‌توان مدت مشخصی را برای این کار بیان کرد؛ زیرا بستگی به میزان پیچیدگی طرح سفارشی دارد. با این حال می‌توانید از طراح بخواهید در قرارداد طراحی کاراکتر بازه زمانی مشخصی را درج کند.

4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *