انواع طراحی کاراکتر را می‌شناسید؟ کاراکترهای گرافیکی دارای انواع مختلفی است که از جمله این کاراکترها می‌توان به کاراکترهای انیمیشن، کاراکترهای دو بعدی کاراکترهای سه بعدی و… اشاره کرد. قبل از ثبت سفارش طراحی کاراکتر باید به خوبی در رابطه با اهمیت کاراکتر و همچنین این که کاراکتر چیست اطلاعات کاملی داشته باشید. در تیم گرافیکی سلام گرافیک با ما همراه باشید.

انواع طراحی کاراکتر یک روش بسیار موثر در شخصیت‌سازی به حساب می‌آید که کسب و کارها به‌منظور برقراری ارتباط با مخاطبان از آن استفاده می‌کنند. ساخت یک  کارکتر به‌یاد‌ماندنی، جذابیت بیشتری برای افراد دارد و بیش از سایر روش‌ها، در ذهن آن‌ها باقی می‌ماند.

اما طراحی شخصیت باید به‌گونه‌ای باشد که به‌تنهایی نیز بتواند مستقل و اثرگذار عمل کند و تاثیر زیادی بر مخاطب داشته باشد. با این وجود، خلق شخصیت کار ساده‌ای نیست و پیچیدگی‌های مخصوص به خود را دارد و توسط گرافیست‌های حرفه‌ای و باتجربه انجام می‌شود. این موضوع باعث شده تا افراد به‌دنبال شرکت‌های حرفه‌ای در زمینه طراحی کاراکتر باشند.

کاربرد طراحی کاراکتر

استفاده از کاراکتر در زمینه تبلیغات، برای بسیاری از افرادی که قصد دارند برند خود را به دیگران معرفی کنند، بسیار حائز اهمیت است. نحوه طراحی کاراکترها برای اهداف مختلف مانند تبلیغات، برند، انیمیشن، بازی و… متفاوت است و افراد باید با توجه به نیاز مشتری کاراکتر مورد نظر خود را پیاده‌سازی کنند. ایده‌پردازی برای طراحی کاراکتر، حاصل ذهن خلاق طراح است. اما طراحی کاراکتر نیاز به قدرت ذهنی بالایی نیاز است. از این رو، بسیاری از طراحان، برای ایده گرفتن به‌دنبال  طراحی کاراکتر هستند. همچنین، برای بسیاری از صاحبان کسب و کار، ملاک انتخاب و سپردن پروژه به یک مجموعه مانند سلام گرافیک، ارائه چندین  کاراکتر قوی است.

کاربرد طراحی کاراکتر

معرفی انواع طراحی کاراکتر

همانطور که در بخش قبلی بیان کردیم کاراکتر داراری کاربردهای متفاوت است به همین دلیل سبک های طراحی کاراکتر متنوعی نیز وجود دارد. به عبارتی می‌توان گفت کاراکترها بر اساس فاکتورهای مختلف دسته‌بندی می‌شوند که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است:

انواع کاراکتر از نظر بُعد

معمولا کاراکترها از نظر بُعد به دو نوع دوبعدی و سه‌بعدی دسته‌بندی می‌شوند. در بخش‌های بعدی این مطلب توضیحاتی درباره طراحب کاراکتر دوبعدی و سه‌بعدی ارائه شده است.

انواع کاراکتر از نظر سبک طراحی

سبک و مبانی مدلسازی کاراکتر از جمله مواردی است که در تقسیم بندی‌ کاراکترها اهمیت دارد. کاراکترها از نظر سبک طراحی معمولا دارای انواع زیر هستند:

انواع کاراکتر از نظر کاربرد

فاکتور دیگری که در دسته‌بندی کاراکترها اعمال می‌شود، کاربرد آن‌ها است. معمولا کاراکترها از نظر کاربردی که دارند به انواع زیر تقسیم می‌شوند:

 طراحی کاراکتر 2بعدی

طراحی کاراکتر دو بعدی، تقریباً در بیشتر زمینه‌ها انجام می‌شود. برای معرفی خدمات و محصولات گرفته تا شخصیت‌سازی در داستان، فیلم، کارتون، کتاب، بازی کامپیوتری، برند و لوگوی سازمان‌ها و… این نوع کاراکتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع کاراکترها معمولاً به‌صورت برداری و با نرم‌افزار افترافکت طراحی می‌شوند. هر چند برای ساخت  کاراکتر 2 بعدی از دیگر نرم‌افزارها مانند فتوشاپ، فلش، موهو و… نیز استفاده می‌شود. اگر به‌دنبال طراحی کاراکتر دو بعدی هستید، می‌توانید  کاراکتر طراحی شده توسط مجموعه سلام گرافیک را بررسی کنید.

 طراحی کاراکتر 3 بعدی

طراحی کاراکتر سه بعدی، حرفه‌ای‌تر از  2 بعدی آن است و در انیمیشن‌سازی و بازی‌های ویدئویی کاربرد دارد. تفاوت کاراکتر 3 بعدی و دو بعدی را می‌توان در تعداد مراحل بیشتر این نوع کاراکتر برای ساخت آن دانست. در کاراکترهای سه‌بعدی به‌دلیل اضافه شدن عمق، تغییرات زیادی در سایر المان‌ها مانند چرخش به‌وجود می‌آید. انواع  طراحی 3 بعدی، توسط طراحان سلام گرافیک پیاده‌سازی شده است.

 طراحی کاراکتر کارتونی

طراحی کاراکتر انیمیشن یا کارتونی نیازمند حساسیت و دقت بالایی است. با توجه به اینکه جامعه هدف این نوع کاراکترها بیشتر کودکان و نوجوانان هستند؛ باید شخصیت‌پردازی و طراحی آن بسیار خلاقانه صورت بگیرد تا جذابیت خصای برای مخاطب داشته باشد. برای  طراحی کاراکتر کارتونی، می‌توانید از طراحان مجموعه سلام گرافیک استفاده کنید و انواع مختلفی از آن را با هدف الگوبرداری و ایده‌پردازی استفاده کنید.

طراحی کاراکتر فانتزی

طراحی کاراکتر فانتزی یک ایده‌پردازی است که نیاز به مهارت و خلاقیت زیادی دارد. زیرا یک کاراکتر موفق باید بتواند به‌خوبی با مخاطب خود را به چالش بکشد و افراد را به‌راحتی جذب کند. اگر به  طراحی کاراکتر فانتزی نیاز دارید، می‌توانید در سایت سلام گرافیک،‌ نمونه طراحی کاراکتر را مشاهده کنید.

 طراحی کاراکتر شخصیت

طراحی کاراکتر شخصیت، یک مهارت بسیار مهم در تصویرسازی، ساخت انیمیشن و بازی‌سازی است. یک طراح حرفه‌ای باید بتواند کل مفاهیم هنری را در در یک شخصیت، از ابتدا طراحی و خلق کند. این امر نیازمند تجربه و مهارت بالای طراح است. می‌توانید  طراحی کاراکتر شخصیت را که به‌صورت حرفه‌ای توسط طراحان سلام گرافیک‌پیاده سازی شده است را در سایت این مجموعه مشاهده کنید.

 طراحی کاراکتر تجاری

با توجه به رقابت در زمینه برندینگ، طراحی و مدل سازی کارکتر تجاری، تقاضای زیادی پیدا کرده است. در سال‌های اخیر، تاثیر یک شخصیت تبلیغاتی در برندینگ موفق، به یک عامل تاثیرگذار تبدیل شده است . از این رو، بسیاری از برندها از یک کاراکتر برای معرفی محصولات خود استفاده می‌کنند. اگر برای کسب و کار خود به‌دنبال  طراحی کاراکتر تجاری هستید، می‌توانید از طراحی‌های مجموعه سلام گرافیک برای این منظور استفاده کنید.

 طراحی کاراکتر بازی

طراحی بازی‌های ویدئویی به چیزی فراتر از یک داستان خوب نیاز دارد. یکی از اصول مهم بازی‌سازی است که باید توجه زیادی به آن شود، طراحی کاراکتر بازی است. شخصیت‌پردازی برای کاراکتر بازی، مولفه‌های مختلفی را دربر می‌گیرد که بتواند ماهیت آن را به‌خوبی منتقل کند. در سایت سلام گرافیک می‌توانید انواع مختلفی از  طراحی کاراکتر بازی مشاهده کنید و برای طراحی و سفارش خود از آن‌ها الگوبرداری کنید.

 طراحی کاراکتر تبلیغاتی

روند استفاده از کاراکترها به‌منظور تبلیغات، در سال‌های اخیر بسیار بوده رواج پیدا کرده است. بیشتر کاراکترهای تبلیغاتی تبدیل به یک الگو و برند در ذهن افراد می‌شود. به همین دلیل، بسیاری از افراد با طراحی کاراکتر تبلیغاتی، میزان فروش خود را افزایش می‌دهند. سلام گرافیک، به دلیل خلاقیت و مهارت بالای طراحان خود و داشتن  طراحی کاراکتر تبلیغاتی منحصر‌به‌فرد، توانسته خود را به‌عنوان یکی از استدیوهای طراحی معتبر برای ساخت کاراکتر تبدیل کند.

 طراحی کاراکتر برند

برخی برندها، کاراکتر مخصوص خود را برای محصولاتشان دارند و این موضوع باعث شده تا مخاطب همواره محصولات برند خاص را در ذهن داشته باشد. به‌منظور طراحی کاراکتر ایده‌آل برای یک برند، باید از طراحان خلاق و باتجربه در این زمینه استفاده کنید. طراحان سلام گرافیک، با داشتن تجربه، مهارت و خلاقیت زیاد زمینه طراحی، انواع مختلفی از  طراحی کاراکتر برند را به مشتریان خود ارائه دهد.

 طراحی کاراکتر وکتوری

کاراکتر وکتوری، بیشتر برای افرادی که قصد دارند، کاراکتر خود را در ابعاد مختلفی مانند پوستر، بنر، تراکت و… چاپ کنند یا در طراحی بسته‌بندی خود از آن استفاده کنند. تصاویر وکتور، با توجه به عدم تغییر کیفیت در ابعاد مختلف، می‌تواند برای این منظور استفاده شود. اگر به  طراحی کاراکتر وکتوری نیاز دارید، می‌توانید انواع  کار طراحی کاراکتر را در سایت سلام گرافیک مشاهده کنید.

مهم‌ترین نرم افزارهای طراحی کاراکتر

در حال حاضر به دلیل پیشرفت تکنولوژی طراحی کاراکتر به وسیله کامپیوتر و در محیط‌های نرم افزاری انجام می‌شود. چون پروسه طراحی با این نرم افزارها سریع‌تر پیش می‌رود و خروجی کار نیز بهتر است. دو نرم افزار فتوشاپ و ایلوستریتور دو نرم افزار کاربردی و رایج برای طراحی مسکات و کاراکتر محسوب می‌شوند. 

 طراحی کاراکتر در فتوشاپ

فتوشاپ یکی از بهترین و جامع‌ترین ابزارهای طراحی کاراکتر است که در این نرم‌افزار علاوه‌بر کاراکتر بازی، انواع کاراکترهای انیمیشن، تیزرهای تبلیغاتی و… نیز به سادگی انجام می‌شود. به همین دلیل، از پرطرفدارترین نرم‌افزارهای طراحی کاراکتر است و طراحان زیادی، از فتوشاپ برای این منظور استفاده می‌کنند. از این رو  طراحی کاراکتر در فتوشاپ نیز، یکی از گزینه‌هایی است که توسط گرافیست‌های سلام گرافیک انجام می‌شود.

 طراحی کاراکتر در ایلستریتور

یکی از نرم‌افزارهای مهم و کاربردی طراحی وکتور در صنعت گرافیک، نرم‌افزار ایلستریتور است که برای طراحی انواع کاراکترها نیز استفاده می‌شود. رندر کاراکتر، به‌راحتی و با ابزارهای متنوع در ایلستریتور قابل پیاده‌سازی است. خروجی این نرم‌افزار به‌صورت وکتور یا برداری است و به همین جهت، هنگام چاپ دچار افت کیفیت نمی‌شود که این موضوع یکی از دلایل محبوبیت زیاد ایلستریتور است. طراحان سلام گرافیک نیز از این نرم‌افزار برای طراحی کاراکتر استفاده می‌کنند و به‌دلیل داشتن  طراحی کاراکتر ایلستریتور، به یکی از مجموعه‌های موفق در این زمینه تبدیل شده است.

تیم طراحی کاراکتر

کاراکتر از جمله جلوه‌های بصری است که مخاطب به راحتی با آن ارتباط برقرار می‌کند. البته لازم به ذکر است که این اتفاق زمانی می‌افتد که تمام قوانین طراحی کاراکتر به دقت رعایت شود و خلق کاراکتر توسط یک تیم حرفه‌ای انجام شود. معمولا یک تیم طراحی کاراکتر حرفه‌ای دارای مشخصات زیر است:

با افتخار می‌توان گفت تیم طراحی کاراکتر سلام گرافیک تمام ویژگی‌هایی که یک تیم طراحی باید داشته باشد را دارد. علاوه بر آن این تیم حرفه‌ای دانش و مهارت خود را با علاقه‌مندان به حوزه طراحی شخصیت و کاراکتر نیز به اشتراک می‌گذارند. جهت کسب اطلاع دقیق از دوره طراحی کاراکتر همین حالا با شرکت تماس بگیرید.

سفارش طراحی کاراکتر

استودیو خلاق سلام گرافیک در کنار کسب و کار شماست تا بتوانید آن را به بهترین نحو ممکن به مخاطبان خود معرفی کنید. جهت سفارش طراحی انواع کاراکتر می‌توانید با شماره تلفن‌های درج شده در سایت شرکت تماس بگیرید یا در صورت امکان، به طور حضوری به شرکت مراجعه نمایید.

بهترین شرکت طراحی کاراکتر

بدون شک بخشی از موفقیت یک ابزار تبلیغاتی در تبلیغات و بازاریابی، به تجربه و مهارت شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی بستگی دارد. در همین راستا دغدغه بسیاری از کسب و کارها هنگام سفارش ابزارهای تبلیغاتی پیدا کردن یک شرکت طراحی متبحر و ماهر است. شرکت خدمات طراحی سلام گرافیک از جمله شرکت‌های مطرح و حرفه‌ای در سطح کشور است. این شرکت طراحی کلیه ابزارهای تبلیغاتی و تصویرسازی را به بهترین نحو ممکن انجام می‌دهد. چون طراحی ابزارهای تبلیغاتی توسط بهترین طراحان و به وسیله مدرن‌ترین ابزارها صورت می‌گیرد.

قیمت طراحی کاراکتر

قیمت طراحی کاراکتر دارای یک نرخ مشخص و از پیش تعیین شده نیست زیرا هزینه طراحی به فاکتورهای مختلفی همچون دو بعدی یا یه بعدی بودن کاراکتر، کاربرد آن و ابزار مورد استفاده در طراحی و حقوق طراح کاراکتر بستگی دارد. جهت کسب اطلاع دقیق از هزینه طراحی کاراکتر با کارشناسان استودیو سلام گرافیک تماس بگیرید.

قرارداد طراحی کاراکتر

گاهی اوقات هنگام تحویل پروژه‌های طراحی کاراکتر، کارفرما و طراح بر سر مسائلی همچون هزینه، تاریخ تحویل، نوع طراحی و…دچار اختلاف می‌شوند. مجموعه سلام گرافیک به منظور پیشگیری از چنین اتفاقات در آغاز کار با کارفرما قرارداد طراحی کاراکتر تنظیم می‌کند. در این قرارداد تمام نکات مهم مانند تاریخ تحویل پروژه، نوع طراحی، هزینه و هر آنچه که لازم است به طور شفاف قید می‌شود و دو طرف آن را امضا می‌کنند.

پروسه طراحی کاراکتر به چه صورت است؟

طراحی کاراکتر فرآیند پیچیده‌ای دارد و به همین دلیل، بیشتر افراد توانایی انجام آن را ندارند. از طرف دیگر و با توجه به اهمیت کیفیت طراحی کاراکتر، بهتر است این کار را به افراد باتجربه و ماهر بسپارید.

آیا فایل لایه باز طراحی کاراکتر در اختیار افراد قرار می‌گیرد؟

فایل لایه باز  طراحی کاراکتر، با توجه به سیاست تولیدکننده آن صرفاً برای ‌کار یا استفاده و الگوبرداری، در اختیار افراد قرار داده می‌شود. لذا، ممکن است برخی مجموعه‌ها تنها خروجی نهایی را جهت مشاهده افراد قرار دهند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *