شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک

اینفوگرافیک چیست؟

اینفوگرافیک چیست؟ اینفوگرافیک (infographic) از ترکیب دو کلمه information به معنای اطلاعات و graphics به معنای گرافیک تشکیل شده. امروزه اینفوگرافیک به تصاویری گفته می‌شود که در آن اطلاعات، آمار، و یا هرگونه دانشی در قالب تصویر و با استفاده از نمودارهای گرافیکی، آیکون‌های گوناگون، و همچنین چارت‌های مختلف ارائه شود.

هدف از طراحی اینفوگرافیک ارائه اطلاعات گوناگون به مخاطبان و ساده‌سازی فهم آن اطلاعات است. با استفاده از اینفوگرافیک می‌توانید اطلاعات مورد نظر خود را به شیوه‌ای جذاب و دلنشین به مخاطبان ارائه کنید. از دیگر مقاصد طراحی اینفوگرافی‌ها می‌توان به اطلاع‌رسانی، آموزش، ارائه راهنماهای کاربردی، ارائه نتایج تحقیقات علمی و نظرسنجی‌ها، جلب توجه مخاطبان به موضوعی خاص، ارائه نقشه و مسیریابی، اجتماع چند نوع اطلاعات مختلف در یک تصویر و صدها مورد دیگر اشاره داشت.

یکی از نمونه‌های بسیار رایج اینفوگرافیک که حتما تاکنون بسیار مشاهده کرده‌اید ارائه نقشه‌های ساده از خطوط راه‌آهن یا مترو در سرتاسر شهر است. در این نوع اینفوگرافیک می‌توانید به راحتی تکنیک‌های تسهیل ارائه مطالب از جمله استفاده از رنگ‌های گیرا و مناسب و همچنین متون خلاصه شده را مشاهده کنید.

المان‌های گرافیکی زیادی هستند که می‌توانند در اینگونه تصاویر به کار گرفته شوند. معمولاً انجام طراحی اینفوگرافی‌ها به دست طراحان متخصص در این زمینه انجام می‌پذیرد. شما نیز می‌توانید برای سفارش طراحی اینفوگرافیک همین حالا با کارشناسان ما در شرکت طراحی گرافیکی سلام گرافیک تماس حاصل کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!

4 پاسخ

        1. سلام ناهید عزیز بله برای طراحی اینفوگرافیک بهتر به یکی از نرم افزار های فتوشاپ یا ایلاستریتور آشنا باشین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب این مقاله