طراحی بسته‌بندی روغن‌های خوراکی با توجه به ویژگی آن باید دارای استانداردهای خاصی باشد. طراحی بسته‌ بندی براساس نوع روغن خوراکی است. در انتخاب بسته‌ بندی برای روغن‌ها بایستی بر‌اساس نوع و ویژگی‌ مخصوص آن روغن تصمیم‌گیری کنیم تا محصول در بهترین حالت به دست مصرف‌کنندگان برسد. روش‌های مختلفی برای بسته‌بندی روغن‌های خوراکی وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها مزایا مخصوص به خود را دارند. بسته‌بندی روغن‌های خوراکی به دو صورت نیمه اتوماتیک و دستی انجام می‌شود. در روش دستی، شما می‌توانید روغن‌های خود را به بهترین شکل ممکن با دستگاه‌هایی که قیمت پایینی دارند، بسته‌بندی کنید. در روش نیمه اتوماتیک هم برای بسته‌بندی روغن‌های خوراکی نیز از تجهیزات و دستگاه‌های خاصی استفاده می‌شود. دستگاه شیرینک پک، دستگاه جت پرینتر، دستگاه پرکن سه پیستون و دستگاه دربندی قوطی فلزی از مهم‌ترین تجهیزات خط تولید بسته بندی روغن خوراکی هستند. کاملا واضح است که روش نیمه اتوماتیک از نظر اقتصادی کمی گران‌تر از روش دستی خواهد بود.

به یاد داشته باشید، بسته‌بندی روغن‌های خوراکی از مهم‌ترین نکاتی است که به طور مستقیم بر روی فروش روغن خوراکی تاثیر گذار است. 

ظروف بسته‌بندی روغن‌ها 

همان‌طور که می‌دانید، رطوبت، اکسیژن و قرار گرفتن در معرض حرارت و نور شدید از جمله عواملی هستند که باعث فاسد شدن روغن‌ها و چربی‌ها می‌شوند که مصرف روغن‌های خوراکی فاسد شده مسمومیت را به همراه دارد. بنابراین حتماً روغن‌های خوراکی را در محل‌های خشک و خنک و بدون هرگونه نور و حرارتی قرار دهید. برای جلوگیری از فاسد شدن روغن‌های خوراکی باید از ظروفی استفاده شود که عایق نور، گرما و اکسیژن باشند. در بازار بیشتر بسته‌بندی روغن‌های خوراکی به شکل بطری‌های پلاستیکی عرضه می‌شود؛ زیرا که ظروف بسته‌بندی پلاستیکی استحکام کافی دارد و روغن را نسبت به عبور اکسیژن و بخار آب، محفوظ نگه می‌دارد. بطری‌ها‌ی پلاستیکی، بیشترین مدت نگهداری روغن‌ها در میان قوطی‌های فلزی و شیشه‌ای زرد کهربایی دارد. 

ظروف مناسب برای انواع روغن‌های خوراکی

 هر یک از انواع روغن‌های خوراکی از جمله: روغن سویا، روغن پالم و روغن زیتون، باید در ظرف مخصوص به خود قرار بگیرد تا از نور مستقیم و رطوبت در امان باشند. در ادامه برای هر کدام بسته‌بندی مخصوص به خود را گفته‌ایم.

روغن زیتون

بسته‌بندی روغن‌های زیتون به دو صورت عرضه می‌شود. بسته‌بندی‌هایی با ظرفیت کمتر که در بطری‌های شیشه‌ای و پلاستیکی از جنس پلی وینیل کلراید است و بسته‌بندی‌هایی با ظرفیت بیشتر به صورت شبکه‌های استیل بوده که این نوع بسته‌بندی فلزی برای فرآورده‌های فله‌ای کاربرد دارد. 

روغن‌های پالم

بهترین بسته‌بندی برای نگهداری درست روغن پالم، ظروف فلزی لاک‌دار است. 

روغن آفتاب‌گردان

روغن آفتاب‌گردان در بسته بندی‌هایی از جنس PET و فلزی عرضه می‌شوند. دارد. ظروف PET به رنگ زرد برای حفاظت روغن آفتاب‌گردان در برابر نور هستند. اما با توجه به تمایل مصرف کننده برای دیدن شفافیت روغن، می‌توان از ظروف PET شفاف استفاده کرد. 

روغن سویا

 در روغن‌های سویا، اسید لینولئیک وجود دارد که موجود باید آن‌ها را در بطری‌های پلاستیکی بسته‌بندی کرد. 

 

 

طراحی بسته بندی روغن. نمونه بسته بندی حرفه‌ای روغن را در سلام گرافیک ببینید. خدمات طراحی گرافیک به صورت تخصصی در شرکت سلام گرافیک.

ایده بسته بندی روغن

 

بسته بندی روغن آفناب گردان

طراحی لیبل برای بطری  روغن

بسته بندی روغن حیوانی

 

سفارش بسته بندی روغن

بسته بندی جذاب روغن

4.5/5 - (2 امتیاز)