تصویرسازی با آبرنگ چیست؟ یکی از انواع روش‌های تصویرسازی، تصویر سازی با آبرنگ است. درگذشته افراد برای تصویر سازی از تکنیک‌های متفاوتی استفاده می‌کردند که بیشتر حول تصویرسازی با کاغذ، رنگ و قلم بود. اما باگذشت زمان و تغییر نیاز بشر، ابزارهای تصویر سازی دیجیتال جایگزین ابزارهای فیزیکی شد و حتی هنرمندان سنتی، علاقه‌مند به یادگیری این ابزارها شدند. بااین‌حال افراد زیادی هنر تصویرسازی را روی کاغذ ادامه دادند .

تکنیک‌های تصویرسازی متفاوتی برای پیاده‌سازی هنر روی کاغذ و مانیتور وجود دارد که یکی از محبوب­ترین آنها، تکنیک تصویرسازی با آبرنگ نام دارد. تصویرسازی با آبرنگ موردتوجه بسیاری از گرافیست‌ها قرار گرفته است. این تکنیک را می‌توان با ابزار گرافیکی فتوشاپ نیز به زیبایی بکار برد. کارشناسان سلام گرافیک، تصویر سازی را با آبرنگ هم انجام می دهند.

تصویرسازی با آبرنگ چگونه است؟

  روش‌های زیادی برای تصویرسازی با این تکنیک وجود دارد که با تمرین و یادگیری آنها می‌توان به مهارت‌هایی دست پیدا کرد. این‌گونه نیست که کار با این تکنیک سخت باشد اما با تمرین و خلاقیت، می‌توان به نتایج خوبی رسید. در واقع ما باید توانایی همراه کردن قلم و رنگ با آب را داشته باشیم. در ادامه، قبل از شروع یادگیری مراحل تصویرسازی با آبرنگ، بهتر است کمی در مورد هنر تصویرسازی اطلاعات کسب کنیم .

هنر تصویرسازی

  یکی از شاخه‌های گرافیک، تصویرسازی نام دارد که امروزه توجه بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه را به خود جلب کرده است.

تصویرسازی در واقع راهی برای انتقال مفهوم یک موضوع یا یک مطلب خاص به بیننده است که گرافیست‌ها، طراحان، نقاشان، معلم ­ها، روان شناسان و خیلی از افراد از آن برای تاثیر روی مخاطب هدف خود استفاده می‌کنند. معمولاً درک افراد از تصاویر بصری، بیشتر از مفهوم کلمات در متن و نوشته است. درعین‌حال تصویر نهایی باید قابل‌درک برای مخاطب باشد.

تصویرسازی کتاب کودک با آبرنگ

در حقیقت کودکان با تصاویر کتاب‌ها ارتباط زیادی برقرار می‌کنند و پس از باز کردن یک کتاب، ابتدا به دنبال تصاویر رنگی آن می‌گردند تا با آنها، داستان کتاب را برای خود شرح دهند؛ بنابراین تصویرسازی کتاب کودک نیاز به مهارت کافی در حوزه تصویرسازی دارد. ازآنجاکه تصویرسازی و رنگ‌آمیزی با آبرنگ می‌تواند تصاویر حرفه‌ای به بیننده ارائه دهد، پس هرچقدر این تصاویر زنده‌تر باشند، تأثیر آن روی مخاطب به‌مراتب بالاتر می‌رود .

تصویرسازی با آبرنگ حرفه‌ای

قطعاً تمرین و تکرار در هر کاری، موجب می‌شود که شما درک حرفه‌ای از کار را کسب کنید. در زمینه تصویرسازی هم باید علاوه بر تمرین و تکرار، خلاقیت خود را بهبود ببخشید تا بتوانید طراحی‌های حرفه‌ای‌تری به بیننده ارائه دهید

برای حرفه‌ای شدن در زمینه تصویرسازی با آبرنگ، نیاز است که تمرکز خود را بیشتر روی طرح موجود در ذهنتان بگذارید. چون برخلاف طراحی و نقاشی با مداد، در تکنیک آبرنگ، شما هیچگاه نمی‌توانید به عقب برگردید و کار خود را اصلاح کنید؛ عملاً کنترل قلم و رنگابه، از دست طراح خارج است و کنترل بیش از حد آن، فقط کار شما را خراب‌تر می‌کند. پس فقط با دست خود همراه شوید تا بتوانید طرح و ایده خود را پیاده‌سازی کنید.

چرا نباید رنگابه و قلم خود را کنترل کنیم؟   

   هیچگاه دو نقاشی با آبرنگ مانند هم کشیده نمی‌شوند و عملاً شما نمی‌توانید از یک نقاشی آبرنگی، درست مانند همان، کپی‌برداری کنید. پس کنترل قلم و رنگابه در تکنیک آبرنگ، فقط ذهن شما و حواس شما را از طرح اصلی دور می‌کند.

 تصویر سازی با آبرنگ در فتوشاپ

یک گرافیست حرفه‌ای پس از کسب اطلاعات از نرم‌افزارهای تصویرسازی، اقدام به یادگیری تکنیک‌های آنها می‌کند. فتوشاپ جزو نرم‌افزارهای پیشرفته در زمینه تصویرسازی محسوب می‌شود که می‌توان با استفاده از قابلیت‌های آن، هرگونه تغییری به عکس‌های خود اعمال کرد. در فتوشاپ می‌توان تصاویر به حالت آبرنگی تبدیل کرد

5/5 - (3 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.