با چاپ بروشور تبلیغاتی می‌توان محصولات و خدمات یک شرکت را به طور خلاصه و مفید معرفی و تبلیغ کرد. امکان چاپ بروشور در سایزها و جنس‌های مختلف وجود دارد. معمولا برای چاپ بروشور از کاغذ گلاسه دو لت یا سه لت استفاده می‌شود. اما اگر قصد دارید هزینه طراحی بروشور کمتر شود و در تیراژ بالا بروشور را به چاپ برسانید از کاغذ تحریر استفاده کنید.

اگر دوست دارید چاپ بروشور لاکچری و خاص باشد و رنگ‌ها در چاپ بسیار زنده باشند و به چشم بیایند از کاغذ گلاسه برای چاپ بروشور استفاده کنید. همچنین اگر قصد چاپ بروشور تعداد پایین را دارید از چاپ آفست استفاده کنید.

اگر دیزاین گرافیکی بروشور ساختار استانداردی داشته باشد کیفیت چاپ افزایش می‌یابد و مخاطبان به خواندن بروشور ترغیب می‌شوند. در زمان چاپ بروشو تعداد صفحات را در نظر می‌گیرند و با توجه به آن از گرماژهای مختلف برای چاپ جلد و صفحات بروشور استفاده می‌کنند. برای چاپ بروشور از کاغذهای کتان و کالک نیز در کنار گلاسه و تحریر استفاده می‌شود.

اگر چاپ و طراحی بروشور حرفه‌ای و خاص باشد نشان از آن دارد که برای مشتریان خود ارزش قائل هستید و زمان می‌گذارید. در استودیو سلام گرافیک با استفاده از بهترین متریال‌های چاپ مثل جوهرهای مرغوب، پوشش‌های براق و مات و کاغذهای باکیفیت کیفیت چاپ بروشور شما را تضمین می‌کنیم. جهت مشاهده نمونه کارهای طراحی بروشور و ثبت سفارش دیزاین بروشور یا سفارش طراحی پوستر به وبسایت سلام گرافیک مراجعه کنید.

قیمت چاپ بروشور

عوامل تاثیرگذار بر قیمت چاپ بروشور چیست؟ معمولا برای هزینه چاپ بروشور یک نرخ مشخص وجود ندارد زیرا نرخ آن به عوامل مختلفی همچون کیفیت دستگاه، نوع چاپ (چاپ دیجیتال و چاپ افست)، سایز بروشور، جنس کاغذ، طراحی بروشور، تیراژ چاپ و..‌. بستگی دارد. به عبارتی تغییر در هر یک از این موارد می‌تواند مبلغ چاپ بروشور را افزایش یا کاهش دهد. به همین دلیل در این مطلب نمی‌توان یک قیمت از پیش تعیین شده اعلام کرد. در صورتی که مایل هستید برای تبلیغات کسب و کار خود بروشور چاپ کنید باید به یکی از شرکت‌های معتبر که طراحی و دیزاین بروشور را انجام می‌دهند، مراجعه کنید تا تیم چاپ بروشور شرکت در طی جلسه مشاوره طراحی، با توجه به خواسته‌ها و سلیقه شما نرخ چاپ بروشور را برای شما تعیین نمایند.

سفارش چاپ بروشور

چنانچه طرح بروشور شما کامل و آماده است، برای سفارش چاپ بروشور فقط باید به یک چاپخانه چاپ بروشور بروید یا فایل خود را به صورت آنلاین برای آن‌ها ارسال کنید تا مسئولان چاپخانه طرح مورد نظر شما را چاپ نمایند‌ یا از آن پرینت بگیرند. اما در صورتی که طرح بروشور شما آماده نیست و به طراحی بروشور نیاز دارید پیش از سفارش چاپ باید یکی از دو راه زیر را انجام دهید.

شرکت چاپ بروشور

معمولا با یک سرچ ساده در اینترنت و پلتفرم‌های مختلف می‌توانید انواع تیم چاپ بروشور را پیدا کنید اما از آنجایی که بروشور یک ابزار تبلیغاتی مهم است و تاثیر زیادی در جذب مخاطب دارد. هنگام انتخاب شرکت چاپ بروشور بایو کمی دقت و وسواس به خرج داد و پیش از سفارش انواع بروشور باید از کیفیت کار شرکت اطمینان پیدا کرد. به همین منظور به شما توصیه اکید می‌کنیم که حتما نمونه کار بروشور چاپخانه یا تیم پرینت بروشور را بررسی کنید تا از مرغوب بودن جنس کاغذ و کیفیت چاپ مطمئن شوید. همچنین در صورتی که به مشتریان آن‌ها دسترسی دارید می‌توانید درباره کیفیت کار شرکت چاپ بروشور یا چاپخانه سوال کنید.

بخوانید: کاغذ شفاف چیست؟

خدمات پرینت بروشور

در حال حاضر به دلیل پیشرفت صنعت چاپ و دستگاه‌هایی که در این حوزه مورد استفاده قرار می‌گیرد خدمات پرینت بروشور بسیار متنوع است و انواع روش چاپ برای پرینت بروشور وجود دارد که مشتریان محترم هنگام سفارش می‌توانند نمونه بروشور که با روش‌های مختلف پرینت گرفته شده‌اند را ملاحظه کنند. رایج‌ترین شیوه‌های چاپ برای بروشور عبارتند از:

روش ‌های پرینت و چاپ بروشور

در حالت کلی باید گفت که دو روش زیر برای چاپ بروشور وجود دارد که هر کدام دارای یک‌سری مزایا و معایب است. در ادامه سعی می‌کنیم چند نمونه از مزایا و معایب این دو روش را بررسی کنیم تا بتوانید با توجه به نیاز خود بهترین نوع چاپ و پرینت بروشور را انتخاب کنید:

  1. چاپ دیجیتال بروشور: این روش چاپ یک شیوه بسیار سریع و فوری محسوب می‌شود و برای تیراژ پایین نیز مقرون‌به‌صرفه است. امه در این روش نمی‌توان طرح بروشور را بر روی متریال‌هتی متنوع چاپ کرد.
  2. چاپ افست بروشور: این شیوه قابلیت چاپ طرح بر روی متریال مختلف را دارد و کیفیت چاپ آن نیز بسیار مرغوب است. اما فرآیند پرینت و چاپ در این روش کمی زمان‌بر است و برای تیراژهای پایین نیز اصلا مقرون‌به‌‌صرفه نیست.

بخوانید: تفاوت کاتالوگ و بروشور

سایز مناسب برای پرینت بروشور

سایز بروشور یکی از نکات مهمی است که هنگام چاپ بروشور باید مورد توجه قرار بگیرد زیرا بخشی از تعرفه طراحی بروشور و تعرفه چاپ بروشور به سایز و اندازه بروشور بستگی دارد. معمولا‌ پرینت بروشور در سایز‌های زیر انجام می‌شود:

4.7/5 - (4 امتیاز)