شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک

انواع تقویم‌های تبلیغاتی

انواع تقویم‌های تبلیغاتی کدام است؟ چند نوع تقویم تبلیغاتی داریم؟ یکی از مواردی که باید برای سفارش و طراحی تقویم و سررسید تبلیغاتی انجام دهید انتخاب نوع مناسب آن است. امروزه بر اساس نیازهای مخاطبان انواع تقویم‌ها و سررسیدها با اندازه‌ها و ویژگی‌های گوناگون تولید می‌شوند. ما در شرکت طراحی گرافیکی سلام گرافیک سعی کرده‌ایم تا به صورت دقیق با انواع تقویم‌های تبلیغاتی آشنا شوید.

شما می‌توانید با در نظر گرفتن مخاطبان هدف کسب و کار خود و همچنین منابع مالی در دسترس بهترین نوع تقویم را انتخاب کنید. در ادامه برخی از محبوب‌ترین انواع تقویم‌های تبلیغاتی را معرفی می‌کنیم:

تقویم رومیزی

تقویم‌های رومیزی را می‌توان از جمله انواع بسیار رایج تقویم‌ها دانست که در بسیاری از کسب و کارها و توسط بسیاری از کارمندان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این تقویم‌ها همانطور که از نامشان پیداست برای قرار گرفتن روی میز طراحی می‌شوند. تقویم‌های رومیزی را می‌توانید در استایل‌ها و اندازه‌های گوناگون با طراحی‌های ویژه و خاص سفارش دهید. بسیاری از مدیران از این نوع تقویم بر روی میز کار خود استفاده می‌کنند تا بتوانند علاوه بر مشاهده تاریخ روز و مناسبات، مطالب مورد نظر خود را نیز بر روی آن یادداشت کنند.

یکی از معایب این تقویم‌ها این است که به دلیل وجود فضای سفید کافی تقریباً قسمت زیادی از میز را اشغال می‌کنند.

تقویم دیواری

تقویم‌های دیواری از دیگر انواع تقویم‌ها هستند که به صورت وسیع توسط کارمندان و دیگر افرادی که در خانه به تقویم نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این تقویم‌ها همانطور که از نامشان پیداست بر روی دیوار نصب می‌شوند. تقویم‌های دیواری علاوه بر کاربردی که دارند هیچ فضایی را اشغال نمی‌کنند و از این نظر برای بسیاری از مخاطبان ایده‌آل هستند. این تقویم‌ها در انواع گوناگون تولید می‌شوند.

شما می‌توانید با توجه به مخاطبان هدف خود و بودجه‌ای که در اختیار دارید از تقویم‌های دیواری یک ساله و یا یک ماهه استفاده کنید. در تقویم‌های دیواری یک ساله تمام ماه‌های سال تنها در یک صفحه نمایش داده می‌شوند؛ در حالی که در تقویم‌های یک ماهه در هر صفحه اطلاعات مربوط به تنها یک ماه نمایش داده می‌شود.

تقویم جیبی

یکی از انواع محبوب تقویم‌ها که برای طراحی تقویم و سررسید تبلیغاتی توسط بسیاری از کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌گیرد تقویم جیبی است. تقویم‌های جیبی در سایزهای کوچک تولید می‌شوند تا به راحتی در جیب جای گیرند. بسیاری از افراد از این تقویم‌ها برای دسترسی راحت‌تر استفاده می‌کنند تا همواره بتوانند ان را در همه مکان‌ها با خود حمل کنند.

البته این تقویم‌ها به دلیل محدودیت اندازه فضای کافی برای نوشتن مطالب را در اختیار مخاطب قرار نمی‌دهند.

4.3/5 - (6 امتیاز)
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!

4 پاسخ

    1. سلام سمیرای عزیز ! بنا به طرحی که قراره پیاده سازی بشه، نرم افزار متفاوته ولی اصولا طراحی تقویم با نرم افزار ایلاستریتور انجام میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب این مقاله