شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک

انواع سررسیدهای تبلیغاتی

انواع سررسیدهای تبلیغاتی (Types of advertising deadlines)ابزاری است که کسب و کارهای در زمان های خاصی باری معرفی بیزینس خود استفاده میکنند. برخی از کسب و کارها ترجیه می‌دهند به همراه تقویم‌های کوچک و کاربردی از سررسیدهای تبلیغاتی نیز استفاده کنند. سررسیدها توسط بسیاری از افراد برای یادداشت مطالب گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند. سررسیدها را می‌توان بر اساس اندازه به دسته‌های مختلفی تقسیم کرد که در ادامه به معرفی و بررسی هر یک می‌پردازیم:

سررسید وزیری

سررسیدهای وزیری معمولاً در اندازه 23×16.5 سانتی‌متر چاپ می‌شوند و فضای زیادی برای یادداشت مطالب گوناگون در اختیار مخاطب قرار می‌دهند. از این رو این سررسید را می‌توان از جمله انواع محبوب و رایج میان مردم دانست. البته افرادی که بخواهند سررسید خود را با خود حمل کنند معمولاً از دیگر انواع کوچک‌تر سررسیدها استفاده می‌کنند. سررسیدهای وزیری برای قرار گرفتن روی میز کار و مطالعه مناسب هستند.

سررسید رحلی

سررسیدهای رحلی که با نام سررسید مدیران نیز شناخته می‌شوند از جمله انواع بسیار بزرگ سررسیدها هستند که معمولاً در اندازه 28×21 سانتی‌متر تولید می‌شوند. این سررسیدها فضای زیادی برای نوشتن در اختیار مخاطب قرار می‌دهند؛ اما به دلیل اندازه بزرگ کمی دست و پاگیر بوده و توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. علاوه بر این اندازه بزرگ این نوع سررسید کمی هزینه چاپ و طراحی آن را افزایش می‌دهد.

سررسید رقعی

سررسیدهای رقعی معمولاً در اندازه 21×14 سانتی‌متر تولید شده و به دلیل اندازه مناسبی که دارند توسط افراد زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع سررسید را می‌توانید به دلیل خوش‌دستی و سبک‌وزنی در دست همگان مشاهده کنید.

سررسید جیبی

سررسیدهای جیبی از جمله سررسیدهای محبوبی هستند که همانطور که از نامشان پیداست در سایزهای کوچک تولید می‌شوند. سررسیدهای جیبی را می‌توانید در ابعاد 10×14.5 سانتی‌متر یافت کنید. این نوع سررسید برای کسانی که می‌خواهند همواره سالنامه و یادداشت‌های خود را به همراه داشته باشند انتخابی عالی است.

سررسید خشتی

سالنامه‌های خشتی در اندازه‌های 19×19 یا 22×22 سانتی‌متر تولید شده و مربعی هستند. این نوع سررسید به دلیل ابعاد و شکل خاص خود مورد استقبال زیادی قرار نگرفته و امروزه کم‌تر به چاپ می‌رسد. علاوه بر این هزینه چاپ و طراحی صفحات این نوع سالنامه نیز کمی زیاد است.

سررسید پالتویی

سالنامه‌های پالتویی معمولاً در اندازه 17×11.5 سانتی‌متر تولید می‌شوند و همانند سررسیدهای جیبی اندازه مناسبی داشته و به راحتی حمل می‌شوند. این سالنامه‌ها به دلیل جیبی بودن و هزینه کم‌تری که دارند نسبت به دیگر انواع سالنامه‌ها از محبوبیت بیش‌تری برخوردار هستند.

4.7/5 - (3 امتیاز)
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!

4 پاسخ

    1. معمولا برای افرادی که دائما نیاز دارن چک بکنن تاریخ و مواردی که قرارا در تاریخ مشخصی انجام بدن و همیهش در سفر و جابجایی هستند

    1. سلام به شما محمد عزیز. معمولا برای چاپ سررسید از کاغذهای تحریر استفاده میشه؛ اما در گرم‌های متفاوت بسته به نیاز معمولا 80 گرم و 100 گرم و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب این مقاله