شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک

قیمت طراحی کاتالوگ

قیمت طراحی کاتالوگ با درنظرگرفتن برخی موارد تعیین می‌شود. سالانه میزان حداقل تعرفه طراحی توسط صنف طراحان مشخص می‌شود، اما در یک طراحی کاتالوگ مواردی چون میزان تجربه و سابقه طراح، دقت و کیفیت در کار و نوع طراحی بکار گرفته شده برای کاتالوگ در تعیین قیمت کاتالوگ نقش دارد. برای تعیین هزینه باید پیش از سفارش طراحی، قراردادی بین طراح کاتالوگ و کارفرما صورت گیرد و در آن تمام مواردی که در پروژه باید رعایت شود ذکر شود. سپس هر دو طرف قرارداد آن را امضا کرده و سفارش طراحی را نهایی کنند.

قیمت طراحی کاتالوگ از مهم‌ترین مسئله‌های مطرح شده در قرارداد طراحی بین طراح گرافیک و کارفرما است. کارفرمایی که سفارش طراحی و تهیه کاتالوگ دارد باید طی قراردادی موارد و طرح‌هایی که می‌خواهد را تنظیم کند و با طراح گرافیک به توافق رسیده و تعرفه آن را باتوجه‌به موارد خواسته شده تعیین کنند. هزینه طراحی کاتالوگ برچه اساسی است؟ چه کسی تعرفه طراحی کاتالوگ را تعیین می‌کند؟ طراحی و تنظیم کاتالوگ توسط چه چیزی انجام می‌شود؟ برای پاسخ سؤالات و آشنایی با تعرفه‌ها و هزینه‌های طراحی برای کاتالوگ همراه استودیو طراحی گرافیکی سلام گرافیک باشید.

عوامل تاثیرگذار در قیمت نهایی طراحی کاتالوگ

عوامل زیادی در طراحی کاتالوگ تاثیر گذار است که از جمله این موارد می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد.

  • مدل طراحی
  • سابقه طراح کاتالوگ
  • تعداد صفحات کاتالوگ
  • قطع کاتالوگ
  • سفارش گیرنده یا شرکت طراحی کاتالوگ

تعرفه طراحی کاتالوگ سال 1401

تعرفه یک طراحی در طول یک سال توسط صنف طراحان مشخص می‌شود. متخصصین این حوزه با درنظرگرفتن شرایط و ضوابط یک طراحی و رعایت حقوق طرفین قرارداد از جمله طراح و کارفرما، مبلغی را به‌عنوان حداقل و حداکثر هزینه طراحی تعیین می‌کنند. اما این قیمت هزینه اصلی یک طراحی به‌حساب نمی‌آید.

یک طراح باتوجه‌به هنر دست و دقت و کیفیت در طراحی روی کار خود ارزش‌گذاری می‌کند. صنف طراحی تعرفه‌ای برای یک طراحی معمولی تعیین می‌کند، اما طراح گرافیک با درنظرگرفتن زمان و میزان دقت و ریزبینی در خلق یک اثر دستمزد خود را مشخص می‌کند. بهتر است قبل از سفارش کار لیست تعرفه‌هایی که توسط صنف طراحان مشخص می‌شود را مشاهده کنید و سپس با طراح کاتالوگ وارد مرحله تعیین قرارداد شوید.

لیست قیمت طراحی کاتالوگ

نرخ طراحی کاتالوگ باتوجه‌به ویژگی‌های آن تعیین می‌شود. کاتالوگ نمونه‌های مختلفی دارد. باتوجه‌به نمونه کاتالوگ و نوع چاپ، تیراژ و جنس کاتالوگ هزینه آن متغیر است و ممکن است افزایش داشته باشد.

انواع قیمت در نمونه طراحی کاتالوگ

همان‌طور که در مقاله کاتالوگ چیست؟ با انواع کاتالوگ آشنا شدیم، قیمت هرکدام به میزان طراحی استفاده شده در آن متفاوت است.

کاتالوگ علمی

در طراحی کاتالوگ‌های علمی استفاده از تصاویر و یا توضیحات عمومی دررابطه‌با موضوع کاتالوگ اهمیت بالایی دارد. استفاده از تصاویر متنوع با رنگ‌بندی درست و مناسب به همراه توضیحات جامع و کاربردی مربوط به موضوع کاتالوگ از موارد مهمی است که در تعیین قیمت کاتالوگ علمی نقش دارد. قیمت این نمونه کاتالوگ باتوجه‌به میزان طراحی و استفاده از تصویر و محتوا توسط طراح تعیین می‌شود.

کاتالوگ هنری

در کاتالوگ هنری همان‌طور که از اسمش پیداست نیاز به طراحی بیشتری دارد. همان‌طور که می‌دانید از کاتالوگ هنری اغلب در نمایشگاه‌ها و گالری‌های نقاشی استفاده می‌شود. استفاده از کاراکتر، تصویرسازی و به‌کارگیری انواع رنگ‌ها در کنار هم در طراحی یک کاتالوگ هنری حائز اهمیت است. این نمونه کاتالوگ‌ها قیمت نسبتا بالایی دارند؛ زیرا طراحی زیادی در آن ب‍ه‌کار می‌برند.

کاتالوگ فروش

کاتالوگ فروش در صنعت فروش محصولات خصوصاً محصولات دیجیتال و برقی پرکاربرد است. مشتری که وارد مغازه می‌شود باید با یک نگاه سرسری به کاتالوگ محصول از امکانات، ویژگی‌ها و خدمات ارائه شده توسط محصول آشنا شود. همچنین عملکرد و هزینه آن هم باید در کاتالوگ قید شود. به‌کارگیری درست تصاویر و توضیحات هر بخش وظیفه طراح است. طراح باید طوری کاتالوگ را طراحی کند که در نگاه اول برای مشتری قابل‌فهم و روان باشد. این میزان دقت و توجه به نکات در طراحی کاتالوگ فروش به طبع از هزینه بیشتری بهره می‌برد. کاتالوگ‌های فروش هزینه معقولی دارند زیرا کمتر از طراحی در آن استفاده‌ می‌شود. بیشتر عکس و محتوا در خلق ایم کاتالوگ نقش دارد.

نمونه قرارداد تعیین هزینه طراحی کاتالوگ

در یک قرارداد طراحی برای کاتالوگ تمامی موارد باید ذکر شود تا هزینه به درستی مشخص گردد. طراح و کارفرما باید در قرارداد موارد خواسته شده را قید کنند. موارد مانند:

نوع کاتالوگ

نوع طراحی

میزان استفاده از تصویر و متن در طراحی

انتخاب نوع فونت و طیف رنگی کاتالوگ

تعیین نوع چاپ و تیراژ کاتالوگ

همچنین تاریخ تحویل پروژه و هزینه کل پروژه باید مشخص شود. اینکه هزینه در ابتدا پرداخت شود یا در انتها به عهده تصمیم‌گیری و توافق بین طرفین قرارداد است. هر طراحی باتوجه‌به سابقه و میزان کیفیت در کارش هزینه‌ای مشخص دارد که باید در ابتدا با کارفرما مطرح کند.

تعرفه طراحی کاتالوگ و بروشور

باید بدانید که بروشور و کاتالوگ با یکدیگر متفاوت‌اند. میزان وقت و طراحی که در یک بروشور انجام می‌گیرد حدود یک‌سوم طراحی یک کاتالوگ است. در بروشور تصویر و متن کمتری استفاده می‌شود. سایز بروشور نسبت به کاتالوگ کوچک‌تر است. از بروشور صرفاً برای تبلیغات یک محصول مشخص استفاده می‌شود. باتوجه‌به موارد گفته شده در نتیجه هزینه طراحی بروشور نسبت به کاتالوگ کمتر است. کارفرما باید اول تعیین کند که برای چه هدفی احتیاج به کاتالوگ دارد. آنگاه می‌تواند با مشورت با طراح کاتالوگ تعیین کند که استفاده از بروشور برای محصولش بهتر است یا کاتالوگ.

هزینه طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

همان‌طور که گفته شد در یک طراحی موارد مختلفی مورد بررسی قرار می‌گیرد تا قیمت طراحی تعیین شود. یکی از موارد مهم در تعیین قیمت طراحی، نوع کاتالوگ است. نوع کاتالوگ تعیین‌کننده میزان رنگ در طراحی، استفاده از تصویرسازی و طراحی کاراکتر و متن طراحی یک کاتالوگ است. معمولاً در کاتالوگ‌های تبلیغاتی از متن بیشتری استفاده می‌شود که در کاهش هزینه کاتالوگ تأثیر دارد. شما می‌توانید صفر تا صد طراحی‌تان را به تیم باتجربه و باسابقه درخشان سلام گرافیک بسپارید.

هزینه طراحی کاتالوگ چگونه تعیین می‌شود؟

هزینه یک طراحی کاتالوگ باتوجه‌به میزان طراحی، محتوا و تصویر و همچنین نوع قطع کاغذ کاتالوگ تعیین می‌شود.

هزینه طراحی کاتالوگ بیشتر است یا طراحی بروشور؟

در طراحی بروشور نوع کاغذ چاپ متفاوت است. همچنین از طراحی کمتری استفاده می‌شود. در کاتالوگ علاوه بر عکاسی و طراحی و تولید محتوا، نوع کاغذ و قطع دارای هزینه بالایی است. در نتیجه هزینه طراحی بروشور نسبت به کاتالوگ کمتر است.

4.1/5 - (7 امتیاز)
فاطمه نوذری
فاطمه نوذری
فاطمه نوذری هستم، کارشناس تولید محتوا.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب این مقاله