خدمات چاپ پیکتوگرام (pictogram printing) که به آن چاپ زبان تصویر بین المللی نیز گفته می‌شود، به معنای چاپ آیکون یا نمادهایی است که سعی دارند به زبان تصویری که همه جای دنیا شناخته شده است، پیامی را به مخاطب منتقل کنند. برای مثال با مشاهده پیکتو گرام یا نماد و آیکونی از یک هواپیما بر روی تابلوهای شهری، هر کجای دنیا که باشید می‌دانید که در حال نزدیک شدن به فرودگاه هستید. اصلی‌ترین محل استفاده از پیکتوگرام‌های چاپی، اماکن عمومی هستند به همین خاطر کیفیت چاپ این تصویرهای نموداری باید مناسب باشد تا همه افراد پیام و مفهوم این آیکون را متوجه شوند. چاپ تصویر نگاشت باید به گونه‌ای باشد که به طرح پیکتوگرام آسیبی وارد نکند و پیام را به درستی منتقل کند. بنابراین بسیار مهم است که از متریال باکیفیت و چاپخانه‌های معتبر هنگام چاپ پیکتوگرام استفاده کرد. باتوجه به اینکه طراحی پیکتوگرام عموما در سایز و ابعاد کوچک صورت می‌گیرد، باید توجه داشت که پیکسل‌های فایل پیکتوگرام هنگام چاپ به هم نریزد.

پرینت پیکتوگرام برای اماکن مختلفی کاربرد دارد. چاپ پیکتوگرام کتابخانه، چاپ پیکتوگرام رستوران، چاپ پیکتوگرام بیمارستان، چاپ پیکتوگرام کافه و… جزو پرسفارش‌ترین آیکون‌ها هستند. در کیفیت چاپ آیکون، علاوه بر کیفیت و دقت دستگاه چاپ، چگونگی طراحی نیز حائز اهمیت است. اگر طراح آیکون توجه زیادی به جزئیات کار نداشته باشد، ممکن است هنگام چاپ پیکسل‌های کار طراحی شده کیفیت بالایی را به نمایش نگذارند. بنابراین توصیه ما این است که چاپ و طراحی پیکتوگرام را به یک تیم طراحی و چاپ حرفه‌ای بسپارید. برای اطلاع از قیمت طراحی پیکتوگرام و چاپ آن با سلام گرافیک تماس بگیرید.

قیمت چاپ پیکتوگرام

اصلی‌ترین عامل تعیین کننده قیمت چاپ پیکتو گرام، جنس زمینه‌ای است که آیکون قرار است بر روی آن چاپ شود؛ چراکه نوع و جنس زمینه تعیین می‌کند از چه نوع چاپ و چه دستگاهی برای چاپ باید کمک گرفت. اگر می‌دانید کابرد اصلی پیکتوگرام چیست، پس قطعا می‌دانید این نمادها اغلب بر روی تابلوها و به منظور مسیریابی چاپ می‌شوند. در تابلوسازی از روش‌های مختلفی برای ساخت تابلو استفاده می‌شود که جنس و ویژگی‌های سطح این تابلوها تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. به همین خاطر قیمت چاپ پیکتوگرام بر روی تابلوهای مختلف باتوجه به استفاده از روش‌های چاپ متفاوت، یکسان نیست.

توجه به رنگ، طرح، ظرافت کار، اندازه و ابعاد طرح، نوع چاپ، انتخاب دستگاه چاپ مناسب و… در چاپ اصولی پیکتوگرام تاثیر زیادی دارند.

شرکت سلام گرافیک با برخورداری از ماهرترین طراحان گرافیک و ارتباط با بهترین چاپخانه‌های سراسر کشور، یکی از حرفه‌ای ترین شرکت‌ها در حوزه طراحی و چاپ پیکتوگرام است. شما می‌توانید برای اطلاع از نحوه چاپ پیکتوگرام با شماره 09355054580 تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)