قیمت طراحی پیکتوگرام (pictogram design price) به عوامل مختلفی نظیر پیچیدگی طرح پیکتوگرام، سابقه طراح پیکتوگرام و مهارت او در کار با نرم‌افزارهای مختلف طراحی، تعداد پیکتوگرام‌های یک پک وزمان آماده‌سازی سفارش طراحی پیکتوگرام بستگی دارد. معمولاً طراحی پیکتوگرام زمان زیادی از طراح نمی‌برد و هزینه طراحی پیکتوگرام معقول است.

عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی پیکتوگرام

طراحی پیکتوگرام باید طوری باشد که مخاطب در همان نگاه اول به وضوح معنای آن را تشخیص دهد. به این منظور بهتر است دیزاین این ابزار تبلیغاتی قدرتمند را به شرکت‌های معتبر و خوشنام بسپارید. در این گونه شرکت‌ها ملاک‌های مختلفی برای تعیین قیمت طراحی پیکتوگرام وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها در زیر آورده شده است.

نوع طرح درخواستی و میزان پیچیدگی آن

نوع دیزاین موردنظر مشتری یکی از اصلی‌ترین عواملی است که نرخ طراحی پیکتوگرام را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بعضی از طرح‌ها پیچیدگی‌های خاص خود را دارند و با توجه به حجم بالای کار، گرافیست روزهای متوالی وقت خود را به آن اختصاص می‌دهد؛ بنابراین در این حالت دستمزد او افزایش می‌یابد.

تعداد دفعات ادیت

یکی دیگر از مولفه‌های موثر بر تعرفه طراحی بنر، پیکتوگرام و… تعداد دفعات ادیت است. کارشناس مربوطه پس از این که طراحی اولیه را انجام داد؛ آن را به کارفرما نشان داده و یک‌سری تغییرات را مطابق با نظر وی بر روی طرح سفارشی اعمال می‌کند. چنانچه تعداد دفعات تغییر از آن چیزی که در قرارداد ذکر شده، فراتر رود، نیاز به پرداخت هزینه زیادتری است.

مهارت طراح و رزومه کاری او

معمولاً گرافیست‌های کارکشته و ماهر ذهن خلاقی دارند و بهترین ایده را در طراحی پیکتوگرام به کار می‌برند. علاوه‌بر آن به دلیل تسلط بر نرم افزارهای گرافیکی، کار را در سطح کیفی بالا ارائه می‌دهند. از این‌رو پیکتوگرام‌ها مفهومی هستند و مخاطب به خوبی با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند، پس طبیعی است که دستمزد این قبیل افراد زیاد باشد.

 مدت زمان طراحی

طول مدتی که صرف دیزاین اتودهای اولیه و طرح نهایی می‌شود، تعیین کننده قیمت طراحی پیکتوگرام است.  به عبارت دیگر هرچه فرآیند دیزاین طولانی‌تر باشد، هزینه تحمیل شده به مشتری بیشتر می‌شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)