قیمت طراحی پوستر () به چه صورتی محاسبه می‌شود؟ می‌دانید که تعرفه طراحی پوستر همان میزان پولی است که گرافیکار در ازای ارائه خدمات طراحی و ساخت پوستر از کارفرما طلب می‌کند. وابسته به میزان تخصص طراح گرافیک و همچنین میزان حقوق طراح گرافیک می‌‌تواند متفاوت باشد. با این مقاله از وب سایت گرافیک سلام گرافیک همراه باشید.هزینه دیزاین پوسترهای تبلیغاتی بر اساس عوامل مختلفی متفاوت است. قیمت طراحی پوستر معمولا از 300 هزارتومان شروع می‌شود و به نسبت سختی کار و طرح انتخاب شده، متفاوت خواهد بود. تعرفه پوستر از جمله مواردی است که برای کارفرمایان بسیار اهمیت دارد و همواره به دنبال تیمی هستند که پایین‌ترین قیمت را ارائه دهند و در عین حال کیفیت دیزاین و طراحی بالا باشد. اگر به دنبال چنین تیمی هستید، سلام گرافیک در خدمت شماست.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی پوستر

در تعیین هزینه طراحی Poster، عواملی مانند طرح، تصویر، رنگ و فونت در نظر گرفته می‌شود. موارد زیر بر  قیمت طراحی پوستر تاثیر می‌گذارند.

نوع طراحی پوستر

یکی از عوامل تاثیرگذار در هزینه طراحی پوستر، نوع نرم افزار استفاده شده برای طراحی است. با توجه به سفارش کارفرما، نحوه کار طراح نیز متفاوت خواهد بود. همچنین اگر رنگ‌های استفاده شده در پوستر بیشتر باشد، ممکن است هزینه آن بیشتر شود.

سایز پوستر

اندازه طراحی پوستر مانند طراحی منو، در قیمت آن تاثیر می‌گذارد. هرچه اندازه طراحی منو بزرگتر باشد، هزینه بیشتری در بر خواهد شد.

زمان استفاده شده

هر طرح با توجه به سختی و آسانی آن زمان متفاوتی از طراح می‌گیرد. هرچه این زمان بیشتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. همچنین مشتری‌هایی که درخواست تحویل کار فوری دارند باید هزینه بیشتری پرداخت نمایند.

دفعات ویرایش

همه طراحان تا زمانی که کار نهایی را تحویل دهند، به ویرایش چندباره آن نیاز خواهند داشت. تعداد ویرایش هر طرح با توجه به پیچیدگی آن کمتر یا بیشتر خواهد بود. طبیعتا طرح‌هایی که تعداد ویرایش بیشتری داشته باشند افزایش هزینه خواهند داشت.

رزومه شرکت گرافیکی

شرکت‌هایی که سابقه طولانی‌تری در طراحی داشته باشند، هزینه بیشتری برای طراحی دریافت خواهند کرد؛ با این حال سلام گرافیک با چند سال سابقه و استفاده از طراحان مجرب و متخصص سفارش طراحی پوستر را با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه تحویل می‌دهد.

بودجه کارفرما

لازم است مشتری بودجه مدنظر خود برای طراحی پوستر را در اختیار طراح قرار دهد تا طراح متناسب با هزینه او طرح را آماده سازد.

از جمله مواردی که می‌تواند در میزان نرخ نهایی طراحی پوستر تاثیرگذار باشد موارد زیر خواهد بود.

در حالت کلی می‌توان گفت که هزینه طراحی یک پوستر از 1.000.000 تومان تا 10.000.000 تومان می‌تواند متفاوت باشد. و وابسته به موارد عنوان شده در این مقاله هزینه نهایی طراحی پوستر بیشتر یا کمتر خواهد شد. پیشنهاد می‌کنم قبل از خواندن ادامه مقاله هزینه طراحی پوستر حرفه‌ای حتما مقاله پوستر چیه و چه کارکردی دارد را مطالعه کنید.

3.3/5 - (3 امتیاز)