نمونه طراحی پوستر

یکی از کارهای مهمی که برای سفارش بهترین پوستر می‌توان انجام داد، دیدن نمونه طراحی پوستر تیم‌ها و طراحان مختلف است. نمونه‌کارهای طراحی پوستر حرفه‌ای ساده، تبلیغاتی، پوسترهای هنری، طراحی پوستر آموزشی و… توسط تیم متخصص سلام گرافیک در سایت قابل مشاهده است. نمونه دیزاین انواع پوستر به شما برای کسب ایده‌های جدید کمک می‌کند.

ویژگی‌های یک نمونه پوستر طراحی شده خوب

پس از مشاهده نمونه کارهای طراحی پوستر موجود در آلبوم فوق، ممکن است برایتان سوال شود یک نمونه پوستر باید چه ویژگی‌هایی داشته باشید تا متوجه طراحی خوب آن شویم؟ پوسترها بسته به اینکه در کجا و با چه هدفی استفاده می‌شوند، انواع بسیار متفاوتی دارند. اگر می‌خواهید اقدام به سفارش طراحی پوستر کنید، بهتر است ابتدا ویژگی‌های یک پوستر خوب را بشناسید. در ادامه این ویژگی‌ها را بخوانید.

طراحی جذاب پوستر

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک پوستر خوب، طراحی جذاب آن است. اگر پوستری توانست توجه شما را برای دقایقی معطوف خود کند، به‌گونه‌ای که شما ترغیب شدید تمامی محتوای آن پوستر را به دقت مشاهده کنید، پس طراح توانسته است کار خود را به نحواحسن انجام دهد. بزرگ‌ترین وظیفه یک پوستر، جلب توجه است چراکه تمامی پوسترها به ویژه پوسترهای تبلیغاتی سعی در رساندن پیامی به مخاطب دارند و این انتقال پیام تنها در صورتی رخ می‌دهد که پوستر طراحی شده توسط شما موفق به جلب نظر و توجه دیگران شده باشد. اولین پل برقراری ارتباط میان یک پوستر با مخاطب نیز، طراحی جذاب و چشم نواز آن است. گاهی مواقع با طراحی تصویرسازی و افزودن آن به پوستر می‌توان جذابیت کار را چندین برابر کرد.

جایگذاری درست المان‌ها در پوستر

در یک پوستر خوب تمامی عناصر به اندازه و درست جای خود قرار گرفته‌اند. استفاده زیاد از یک المان در طراحی و چاپ پوستر می‌تواند نتیجه کار را خراب کند. برای مثال ترکیبی از تصویر و متن می‌تواند یک پوستر عالی بسازد. طراح باید با توجه به هدف از ساخت یک پوستر، از عناصری استفاده کند که به درک بهتر مخاطبان از پیام پوستر کمک می‌کنند.

قیمت مناسب

یک پوستر خوب، پوستری است که علاوه بر طراحی اصولی و جذاب، قیمت مناسبی نیز داشته باشد. توجه داشته باشید که قیمت همیشه تضمین کننده کیفیت نیست پس اعلام قیمت خیلی زیاد برای طراحی پوستر به این معنی نیست که خروجی کار حتما از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است؛ همان‌طور که قیمت مناسب به معنای کیفیت پایین کار نیست.پس در انتخاب طراح لوگو و قیمت طراحی پوستر اعلام شده از سوی او توجه زیادی داشته باشد. 

5/5 - (3 امتیاز)