قیمت طراحی تراکت وابستگی زیادی دارد به نوع جنس تراکت و همچنین کیفیت چاپ تراکت. میزان هزینه‌ای که برای طراحی یک تراکت یا همان فایل تبلیغاتی باید به طراح گرافیست پرداخت شود را هزینه طراحی تراکت می‌گویند. دیزاین تراکت یک اصل مهم در تبلیغات است و قیمت آن برای کارفرما بسیار اهمیت دارد. قیمت طراحی تراکت تبلیغاتی بسته به نوع طرح، پیچیدگی طراحی، سفارشی بودن کار و… متفاوت تعیین می‌شود. تعرفه طراحی تراکت تبلیغاتی در برگه‌های A4، A5 و… در زمان سفارش دیزاین تراکت توسط کارفرما و طراح مشخص می‌شود.

موارد و دلایل مختلفی می‌تواند روی تعرفه طراحی تراکت تاثیر گذار باشد که از جمله این موارد می‌توان به چند نمونه زیر اشاره کرد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی تراکت

برای این‌که بتوانید محدوده قیمت طراحی تراکت را بدست آورید، باید عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه دیزیان تراکت را بشناسید. زیرا. طراحان گرافیک بر اساس این عوامل قیمت نهایی را به مشتری اعلام می‌کنند.

ابعاد تراکت

ابعاد تراکت‌ها با یکدیگر فرق می‌کند و به سفارش کارفرما بستگی دارد. هرچه ابعاد تراکت بزرگتر باشد، هزینه طراحی آن بیشتر خواهد بود.

طرح و رنگ انتخاب شده

اگر طرح سفارشی کارفرما پیچیده باشد، باعث افزایش قیمت طراحی اوراق تبلیغاتی می‌شود. همچنین ممکن است مشتری طرح را بدون رنگ یا رنگی بخواهد که بر قیمت طراحی اثر خواهد گذاشت.

زمان گرفته شده از طراح

هر طرحی زمان متفاوتی از طراح می‌گیرد. طرح‌های ساده‌تر به زمان کمتری نیاز دارند و هزینه کمتری خواهند داشت؛ اما انتخاب یک طرح خاص و منحصربه‌فرد باعث می‌شود طراح زمان بیشتری صرف انجام سفارش کند.

تعداد ویرایش

همه طراحان حتی با تجربه‌ترین آن‌ها حداقل یک یا دو بار کار خود را ویرایش می‌کنند تا طرح نهایی مدنظر را تحویل دهند. طرح‌های پیچیده به ویرایش بیشتری احتیاج دارد که به دنبال آن افزایش هزینه را در بر خواهد داشت.

مهارت طراح

شما می‌توانید کار طراحی را به افراد تازه‌کار بسپارید تا هزینه کمتری پرداخت نمایید؛ اما با توجه به اهمیت تراکت در معرفی محصولات یا خدمات شما بهتر است افراد خبره این کار را بر عهده بگیرند؛ زیرا طراحی تبلیغات باعث رشد کسب و کار شما می‌شود.

آشنایی کارفرما با طرح

اگر کارفرما با طراحی تراکت آشنایی داشته باشد کار طراح آسان‌تر خواهد بود؛ زیرا مشتری می‌تواند به طور واضح طرح دلخواه خود را بیان کند و طراح هم مشکلی در معرفی طرح‌های پیشنهادی نخواهد داشت.

اگر نیاز به ثبت سفارش طراحی تراکت دارید می‌توانید همین حالا بهترین شرکت طراحی گرافیک تماس بگیرید.

طراحی تراکت در تهران

طراحی تراکت در مشهد

4.5/5 - (2 امتیاز)