چاپ تراکت به معنای چاپ یا پرینت برگه‌هایی تبلیغاتی با هدف معرفی و تبلیغ یک برند، مکان، محصول یا خدمت است. تراکت‌های چاپی برای جلب توجه افراد به یک خدمت یا رویداد خاص میان افراد توزیع می‌شوند. چاپ تراکت تبلیغاتی در ابعاد و اندازه‌های مختلف انجام می‌شود. مهم‌ترین قدم برای رسیدن به یک تراکت حرفه‌ای، چاپ تراکت است. عوامل مختلفی در رسیدن به یک چاپ باکیفیت تاثیر می‌گذارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها نوع کاغذ استفاده شده برای چاپ، طرح و رنگ‌های به کار رفته در طراحی تراکت، کیفیت دستگاه چاپ و… است.

تراکت‌ها در مدل و اشکال متفاوتی چاپ می‌شوند. به نمایش گذاشتن خلاقیت درطراحی و چاپ تراکت رنگی منجر به استقبال بیشتر مردم از مشاهده تراکت‌های تبلیغاتی شده است. بعد از طراحی حرفه‌ای، کیفیت چاپ در میزان اثرگذاری یک تراکت تعیین کننده است. بنابراین نه تنها طراح تراکت، بلکه مرکز چاپ تراکت را نیز باید به دقت انتخاب کنید. بهترین سایز برای چاپ تراکت چه سایزی است؟ پرینت تراکت در ابعاد دلخواه قابل انجام است. شما می‌توانید تراکت‌های چاپی خود را در ابعاد a3، a4، a5، a6 و حتی a7 سفارش دهید. شرکت گرافیکی سلام گرافیک طراحی و چاپ هر نوع تراکت را با بهترین کیفیت و قیمت انجام می‌دهد.

قیمت چاپ تراکت

موارد زیادی در تعیین قیمت چاپ یک تراکت دخیل هستند. اگر برای چاپ تراکت‌های تبلیغاتی نیاز به مشاوره دارید، با سلام گرافیک تماس بگیرید تا کارشناسان طراحی و چاپ مجموعه شما را راهنمایی کنند. مواردی که در تعیین هزینه چاپ این اوراق تبلیغاتی تاثیرگذار هستند عبارتنداز:

  • کیفیت و قیمت دستگاه چاپ تراکت
  • نوع چاپ (چاپ تراکت دیجیتال یا افست)
  • تیراژ چاپ
  • جنس کاغذ تراکت (کاغذ گلاسه یا تحریر)
  • چاپ تراکت سیاه و سفید یا رنگی بودن آن (تعداد رنگ‌های بکار رفته در سفارش طراحی تراکت نیز می‌تواند دلیلی بر متغیر بودن قیمت تراکت شود.)
  • سایز تراکت (تراکت a6 کوچک‌ترین سایز معمول تراکت‌های چاپی است.)

موارد فوق همگی بر قیمت نهایی چاپ این تراکت‌های کاغذی تاثیر می‌گذارند. اگر به دنبال چاپ تراکت ارزان هستید، تراکت‌هایی با کاغذ تحریر و سیاه و سفید در تیراژ بالای 1000 عدد، اقتصادی و مقرون به صرفه خواهند بود. قیمت چاپ تراکت رنگی به ویژه بر روی کاغذ گلاسه، بیشتر از تراکت‌های سیاه و سفید است. سایز تراکت نیز از نظر میزان مصرف کاغذ، بر روی قیمت اثرگذار خواهد بود. چاپ این اوراق تبلیغاتی بر روی کاغذهای a4 یا a3 هزینه بیشتری خواهد داشت. چاپ تراکت تیراژ پایین نیز می‌تواند هزینه‌ها را افزایش دهد چراکه عموما چاپخانه‌ها برای خدمات چاپی خود تیراژ مشخصی در نظر می‌گیرند. بنابراین اگر به دنبال چاپ تراکت تعداد کم هستید، می‌توانید از مشاوران سلام گرافیک برای مدیریت هزینه‌های چاپ مشاوره دریافت کنید.

سفارش چاپ تراکت دورو آنلاین

تراکت‌ها براساس نیاز مشتری می‌تواند به صورت یک رو یا دورو چاپ شوند. چاپ تراکت a5 تک رو یا دورو متداول‌ترین نوع تراکت چاپی است. شما می‌توانید درخواست پرینت این تراکت‌ها را در ابعاد a4 و a6 نیز داشته باشید. کاغذ تحریر 80 گرم بهترین نوع کاغذ چاپ تراکت است که موجب پایین نگه داشتن تعرفه چاپ تراکت فوری می‌شود. اگر می‌خواهید تراکت‌هایی جذاب‌تر داشته باشید، پیشنهاد ما چاپ رنگی بر روی گلاسه 135 در ابعاد a5 است. سایز تراکت a5 20*5/14 است. اما اگر محتوای تبلیغاتی کمتری دارید، می‌توانید تراکت‌ها را در ابعاد a6 با سایز 5/14*10 سفارش دهید.

5/5 - (2 امتیاز)