عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی دفترچه راهنما

عوامل مختلفی در محاسبه هزینه طراحی و ساخت دفترچه راهنمای محصول نقش دارند. ابعاد دفترچه راهنما، تعداد صفحات آن، کیفیت و جذابیت طراحی، نوع و کاغذ چاپ و… از مواردی هستند که قیمت طراحی دفترچه راهنما را تعیین می‌کنند. با شرکت گرافیک سلام گرافیک همراه باشید.

ابعاد دفترچه راهنما

ابعاد دفترچه راهنما، با توجه به نوع محصول یا خدمات تعیین می‌شود و به‌طور معمول، اندازه آن برای لوازم خانگی، خودرو، لوازم الکتریکی و… متفاوت است. به همین دلیل، دفترچه راهنمای محصولات مختلف، به تناسب نیاز افراد طراحی می‌شود.

تعداد صفحات

تعداد صفحات دفترچه راهنما به نوع محصول یا خدمات ارائه شده بستگی دارد. برای مثال، دفترچه راهنمای خودرو یا لوازم خانگی، تعداد صفحات بالایی دارند که نیاز است در هر کدام با توجه به محتویات آن، طراحی خاصی درنظر گرفته شود. به همین دلیل، بعضی از دفترچه‌های راهنما، نیاز به چندین طراحی برای صفحات مختلف دارند.

کیفیت طراحی

طراحی و چاپ دفترچه راهنما، به‌عنوان راهنمای استفاده از دستگاه، یک امر بسیار ضروری است. به همین دلیل، باید به‌گونه‌ای طراحی شود که برای مصرف‌کننده به‌راحتی قابل استفاده باشد. بنابراین، کیفیت طراحی آن بسیار حایز اهمیت است و باید به آن توجه زیادی شود. با این حال، کیفیت بیشتر، هزینه بیشتری نیز دربر خواهد داشت.

زمان تحویل

به‌طور معمول، برای تحویل سفارشات بازه زمانی مشخصی تعیین می‌شود. با این وجود، برخی افراد تمایل دارند تا سفارشات خود را فوری و زودتر از موعد مقرر دریافت کنند. بسیاری از موسسات گرافیکی، این گزینه را در اختیار مشتری قرار می‌دهند تا با پرداخت هزینه بیشتر، سفارش خود را سریعتر دریافت کنند.

نحوه پیاده‌سازی طراحی

با وجود نرم‌افزارهای مختلف گرافیکی، طرح‌های مختلفی را می‌توان به‌راحتی پیاده‌سازی کرد. با این حال، طراحی حرفه‌ای دفترچه راهنما در نرم‌افزارهایی مانند ایندیزاین در مقایسه با ورد یا نرم‌افزارهای مشابه، خروجی بهتری و با کیفیت‌تری دارد. به همین منظور انتخاب ابزارهای طراحی دفترچه راهنما در مشخص کردن قیمت آن نقش دارد.

5/5 - (1 امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید