چاپ اینفوگرافیک (infographic printing) که به ان اطلاع نگاشت نیز گفته می‌شود، به معنای پرینت و توزیع برگه‌هایی با محتوای تصویری است که اغلب آمار و اطلاعات مهمی را به صورت نمودارهای گرافیکی به نمایش می‌گذارند. چرا چاپ اینفوگرافیک به عنوان یک رسانه اطلاعاتی اهمیت زیادی دارد؟ اینفوگرافیک را می‌توان یکی از مهم‌ترین محصولات چاپی در نظر گرفت چراکه این اوراق تبلیغاتی، بیش از آنکه جنبه تبلیغاتی داشته باشند، برای انتقال یکسری اطلاعات و مفاهیم مهم به کار می‌روند. بنابراین کیفیت چاپ اهمیت بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال در زمان شیوع کرونا شاهد اینفوگرافیک‌های زیادی در سطح شهر بودیم که شیوه مبارزه و پیشگیری از بیماری را شرح می‌دادند. فرض کنید چنین اینفوگرافیکی چاپ بی‌کیفیت داشته باشد و باعث انتقال نادرست اطلاعات شود نتایج آن فاجعه‌بار می‌شود. چاپ اینفوگرافیک باید با استفاده از متریال باکیفیت و در چاپخانه‌های مطرح انجام بگیرد تا پیام به درستی به مخاطب منتقل شود.

هدف اصلی از طراحی و چاپ اینفوگرافیک، کنار هم قرار دادن حجم زیادی محتوا و اطلاعات، در یک فضای محدود است؛ این اقدام به منظور انتقال سریع‌تر دیتا به مخاطب صورت می‌گیرد. با این تفاسیر اگر پرینت اینفوگرافیک از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد، ممکن است اطلاعات درج شده در آن، تصاویر یا نمودارها خوانایی خوبی نداشته باشند. چاپ اینفوگرافیک رنگی باید با بهترین دستگاه‌های چاپ که از کیفیت بالایی برخوردارند صورت بگیرد. تیراژ چاپ اطلاع نگاشت، تعداد رنگ‌های بکاررفته، کیفیت دستگاه چاپ و نوع کاغذ قیمت چاپ اینفوگرافیک را تعیین می‌کنند. 

بخوانید: طراحی اینفوگرافیک در مشهد

سفارش چاپ اینفوگرافیک

قبل از سفارش چاپ حتما نمونه کار اینفوگرافیک را ببینید. اگر به دنبال یک چاپخانه خوب برای چاپ اینفوگرافی هستید، از طریق شماره‌های موجود در سایت برای سفارش چاپ و دیزاین اینفوگرافیک با سلام گرافیک تماس بگیرید. جزئیات در چاپ این اوراق بسیار مهم است. حتما نقشه‌های شهری که به صورت یک اینفوگرافیک طراحی شده‌اند را در ایستگاه‌های مترو و اتوبوس مشاهده کرده‌اید. این اینفوگرافیک‌ها اگر کیفیت خوبی نداشته باشند، جزئیات لازم خوانایی نداشته و مخاطب نمی‌تواند به درستی اطلاعات مورد نیاز خود را از اینفوگرافیک دریافت کند. سلام گرافیک برای چاپ باکیفیت انواع اینفوگرافیک در سایز و ابعاد دلخواه، آماده ارائه خدمات است. برای سفارش چاپ و اطلاع از قیمت طراحی اینفوگرافیک کافیست با ما تماس بگیرید.

قیمت چاپ اینفوگرافیک

قیمت پرینت اینفوگرافیک به مواردی چون جنس کاغذ اینفوگرافیک، سایز و ابعاد آن، نوع چاپ و کیفیت دستگاه چاپ و تیراژ چاپ بستگی دارد. چاپ اینفوگرافیک سیاه و سفید به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. اگرچه قیمت آن کمتر است اما هدف اصلی از طراحی یک اینفوگرافیک و توزیع آن در مکان مورد نظر، جلب توجه افراد برای مشاهده و مطالعه اطلاعات این اینفوگرافیک است. کاغذهایی بدون رنگ یا سیاه و سفید به سختی می‌توانند توجه مخاطب را جلب کنند چراکه هیچ جذابیتی ندارند. اگر اینفوگرافیک باکیفیت می‌خواهید بهتر است چاپ رنگی بر روی کاغذ گلاسه را انتخاب کنید. این نوع اینفوگرافیک چاپی اگرچه قیمت بیشتری دارد، اما میزان اثرگذاری آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.

طراحی اینفوگرافیک در تهران

سلام گرافیک با برخورداری از حرفه‌ای تیم طراحی گرافیک و اینفوگرافیک و ارتباط با بهترین چاپخانه‌های کشور، یکی از بهترین شرکت‌های طراحی و چاپ اینفوگرافیک است.

تیم سلام گرافیک کار طراحی و چاپ انواع اینفوگرافیک را در کمترین زمان ممکن بین 5 تا 7 روز کاری انجام می‌دهد.

4.3/5 - (6 امتیاز)