قیمت طراحی تقویم (calendar design price) بسته به جنس تقویم، تعداد سفارش، پیچیدگی طرح، نوع تقویم، شیوه چاپ تقویم و رنگی یا سیاه و سفید بودن طراحی، دستمزد طراح تقویم متفاوت است. نوع شرکتی که خدمات طراحی تقویم ارائه می‌دهد و سابقه کاری شرکت نیز از معیارهای تعیین‌کننده تعرفه دیزاین تقویم است.

عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی تقویم

طراحی تقویم و هدیه دادن آن به مخاطبان این فرصت را در اختیار صاحبان کسب و کارها قرار داده تا بتوانند در تمام طول سال برند خود را به مشتریان یادآوری کنند. یکی از دغدغه‌های ذهنی مدیران شرکت‌ها و بیزینس‌های مختلف این است که برای طراحی تقویم چه مقدار بودجه درنظر بگیرند. هرچه انواع خدمات طراحی تقویم بالاتر رود باید هزینه بیشتری را برای آن پرداخت کنید. به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم که اصلی‌ترین فاکتورهای تاثیرگذار در قیمت طراحی تقویم را بیان کنیم.

تعداد المان‌های به کار رفته در طراحی تقدیم

هرچه که تعداد آیتم‌های به کار رفته در طراحی سربرگ و تقویم بیشتر باشد، حجم کار گرافیست بالا می‌رود و به دنبال آن قیمت نیز افزایش می‌یابد. برای مثال با توجه به اهمیت لوگو در برندینگ بسیاری از کارفرمایان تقاضا دارند که آرم تجاری سازمان یا شرکت هم در تقویم گنجانده شود که منجر به بالا رفتن دستمزد کارشناسان می‌شود. این موضوع درمورد قراردادن تصاویر گرافیکی نیز مصداق دارد.

ابعاد و تعداد برگه‌های تقویم

عامل دیگری که هزینه‌ چاپ و طراحی تقویم را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، سایز و تعداد برگه‌های آن است. مسلماً تقویم‌هایی با اندازه بزرگتر و تعداد صفحات بیشتر گران‌تر هستند.

کیفیت کاغذ تقویم

کاغذهای به کار رفته در برخی از انواع تقویم‌ها بی‌کیفیت و نازک هستند و طبیعتاً با نرخ ارزان‌تری در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. در حالی‌که برخی دیگر کاغذهای مرغوب و بادوامی دارند و تا پایان سال کیفیت آن‌ها حفظ می‌شود. این‌که کدام نوع را انتخاب کنید کاملاً بستگی به بودجه شما دارد. اما به یاد داشته باشید که هدایای تبلیغاتی باکیفیت تاثیر به مراتب قوی‌تری بر روی جامعه هدف دارند.

طراحی اختصاصی

ممکن است کارفرما بخواهد برای تاثیرگذاری بیشتر بر روی مشتریان دیزاینی مختص برند خود داشته باشد. طراحی تقویم اختصاصی و یونیک نیازمند پرداخت هزینه بیشتری است.

5/5 - (1 امتیاز)