چاپ تابلوی فروشگاهی (shop sign print) فرآیندی پس از طراحی و ساخت تابلو سر در مغازه و آخرین مرحله از عملیات ساخت یک تابلو تبلیغاتی سر در است. چاپ تابلو مغازه نیاز به رعایت کردن برخی استاندارد‌ها دارد. بهتر است برای بهتر پیش رفتن روند چاپ تابلوی فروشگاهی، چاپ را به مجموعه سلام گرافیک بسپارید تا اصول آن را با چاپخانه‌های معتبر در میان بگذارد. کیفیت و چگونگی چاپ یک تابلو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. طراحی حرفه ای تابلوهای فروشگاهی زمانی ارزشمند است که چاپ آن نیز به صورت حرفه‌ای و اصولی انجام شده است. بنابراین به همان اندازه که به دیزاین تابلوهای تبلیغاتی اهمیت می‌دهید، برای چاپ آن نیز باید بهترین روش را انتخاب کنید تا خروجی کار رضایت‌بخش باشد.

نکات مهم چاپ انواع تابلو مغازه

از مهم‌ترین قسمت‌ برای معرفی و تبلیغات کسب و کارها، تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی است. هنگام چاپ تابلو فروشگاهی از عکس‌های باکیفیت و بامفهوم استفاده کنید؛ چون این تابلو‌ها باعث جذب مخاطبان بیشتر می‌شود. در نظر داشته باشید که با انتخاب کردن یک عکس خلاقانه و جذاب شما می‌توانید مفاهیم زیادی را به مخاطبان منتقل کنید.

نکته مهمی دیگری که برای چاپ تابلو فروشگاهی حائز اهمیت است، شناخت کامل مشتریان و یا مخاطبان خود که بتوانید توجه آن‌ها را به خود جلب کنید. همچنین فونتی که برای تابلو فروشگاه خود انتخاب می‌کنید، باید بزرگ، واضح، پر رنگ و خوانا باشد. 

جنس تابلوهای مغازه یا فروشگاهی

قبل از اینکه بخواهیم انواع جنس تابلوهای مغازه را به شما معرفی کنیم، بهتر است بدانید که تابلو شما نشان دهنده شغل شما است و رعایت کردن روانشناسی رنگ‌ها باتوجه به محیط کاری و دیزاین و نیز توجه به ابعاد تابلو که با ابعاد خود مغازه تناسب داشته باشد را در نظر بگیرید.

تابلو فلکسی فیس یا بنر مغازه

بنر و فلکسی فیس دو نوع از پارچه‌های مصنوعی مخصوص چاپ تابلو مغازه هستند. تابلو بنر قابلیت نور پردازی از پشت را ندارد ولی تابلو فلکسی فیس قابلیت نورپردازی از پشت را دارد. تابلو فلکسی به دلیل مقاومت زیاد در برابر نور خورشید در نورپردازی کاربرد دارد. همچنین این تابلوها از لامپ‌های فلورسنت (مهتابی) برای نورپردازی استفاده می‌شود. چاپ تابلوهای فلکسی در دو نوع چینی و کره‌ای انجام می شده که چاپ کره‌ای از کیفیت بالاتری برخوردار است.

تابلوهای فلکسی به‌صورت مکعبی، ریلی، سپری و اسکلت فلزی انواع مختلفی از تابلوهای تبلیغاتی فلکسی هستند. 

تابلوهای حروف برجسته سه‌بعدی

تابلو حروف برجسته وکیوم با  ظاهر سه بعدی آن مدت زیادی نیست که وارد بازار تابلوهای تبلیغاتی شده است. تابلوهای چلنیوم، تابلو فلزی و تابلو پلاستیک از این دسته به حساب می‌آیند. 

تابلوهای فلزی

تابلوهای فلزی از قدیمی‌ترین مدل‌های حروف برجسته بوده که دارای برجستگی و لبه کار با ابعادهای متخلف است. تابلوهای فلزی شباهت زیادی به تابلو استیل دارد که تفاوت‌های آن‌ها در متریال است. برای نصب کردن تابلوهای فلزی از سطح پایه‌ای استفاده می‌کنند که این پایه باعث شده که فاصله‌ای از سطح ایجاد شود تا در این فضا شکل گرفته، لامپ‌های smd قرار بگیرند.

تابلوهای چلنیوم یا آلومینیوم

تابلوهای چلنیوم یا همان آلومینیوم از لامپ‌های LED و SMD استفاده شده است که در انواع مختلفی از جمله تابلو چلنیوم الماسی، تابلو چلنیوم دوبل، تابلو چلنیوم طلایی، تابلو چلنیوم پانچ، تابلو چلنیوم هفت رنگ و تابلو چلنیوم در بازار وجود دارد. تابلوهای چلنیوم کاملا انعطاف پذیر بوده که قابلیت ساخت در انواع طرح‌ها و شکل‌های مختلفی را دارد. 

تابلوهای پلاستیک

تابلوهای پلاستیک، از قیمت مناسب‌ترین تابلوهای تبلیغاتی مغازه است که به تابلوهای پلاستیک فشرده معروف هستند.

تابلو از جنس استیل

تابلوهای استیل، جلوه‌ای لوکس و کلاسیک داشته و بدون نیاز به رنگ از جذابیت بالایی برخوردار است. تابلو حروف برجسته استیل به سه صورت مات، براق و پولش خورده در بازار عرضه می شود.

تابلو از جنس کامپوزیت

کامپوزیت یک متریال از جنس آلومینیوم است که برای ساخت تابلو مغازه مورد استفاده قرار می گیرد. مقاومت و انعطاف پذیری بالا و تنوع رنگ، از مزایای کامپوزیت است.

تابلوهای کامپوزیت در شکل‌های مختلفی در طرح و رنگ‌های متفاوت قابل نصب و اجرا هستند که هر کدام با نام ها و اصطلاحاتی مانند فیکس، H L، هنگ و … شناخته می‌شوند.

تابلو مغازه لاسوگاسی

تابلو ال ای دی

 

بهترین رنگ برای چاپ تابلو مغازه چیست؟

 

قیمت چاپ تابلو مغازه به چه مواردی وابسته است؟

 

 

 

برای چاپ یک نمونه تابلوی مغازه شیک روش‌های متعددی وجود دارد. جنس تابلوهای فروشگاهی نیز متنوع است به همین خاطر شاهد انواع متفاوتی از روش‌های چاپ هستیم. وجود این تنوع در انواع تابلوهای فروشگاهی، ممکن است انتخاب را برایتان سخت کرده باشد. اگر نمی‌دانید چه جنسی برای چاپ یک تابلو فروشگاهی مناسب‌تر است، برای دریافت مشاوره و پاسخ به سوالاتی نظیر هزینه طراحی تابلو مغازه با ما در استودیو سلام گرافیک تماس بگیرید.

4/5 - (2 امتیاز)