قیمت طراحی دعوت نامه به پارامتر های مختلفی بستگی دارد. کارشناس های سلام گرافیک به بررسی این عوامل پرداخته اند.

عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی کارت دعوت ‌نامه

عوامل متعددی در تعیین قیمت طراحی کارت دعوت‌نامه نقش دارند. به همین دلیل، هزینه طراحی کارت‌ دعوت متغیر است و با توجه به نوع سفارش مشتری تعیین می‌شود.

ابعاد کارت ‌دعوت

ابعاد و اندازه کارت دعوت یکی از مهمترین عوامل تعیین‌کننده هزینه طراحی دعوت ‌نامه است. انواع دعوت ‌نامه‌های اداری، تبلیغاتی، شخصی و… بسته‌به نیاز افراد طراحی می‌شوند که هر مانند طراحی لیبل هر کدام ویژگی‌ها و اندازه‌های متفاوتی دارند. به‌طور معمول، کارت‌ دعوت در ابعاد مختلفی طراحی می‌شوند که با توجه به سلیقه مشتری می‌تواند متغیر باشد.

پیچیدگی طرح

معمولاً نوع طراحی و میزان پیچیدگی آن از مواردی است که در قیمت نهایی تاثیرگذار است. برخی افراد نیاز به دعوت ‌نامه‌های رسمی و در عین حال ساده دارند که نیاز به طراحی کمتری برای آن‌ها است. در عین حال، برخی دیگر نیز به طرح‌های پیچیده‌ای نیاز دارند که مسلماً نیاز به خلاقیت و مهارت بیشتری دارند.

تعداد طرح ‌ها

با توجه به وجود انواع دعوت ‌نامه‌های تک‌برگی یا دوبرگی، تعداد طرح‌هایی که برای هر کدام از آن‌ها نیاز است، می‌‍تواند متفاوت باشد. طراحی یک‌طرفه یا دوطرفه و همچنین تعداد صفحات آن از مواردی هستند که در قیمت طراحی نقش دارند.

نوع طراحی

بدون شک، استفاده از طرح‌ها و قالب‌های آماده با طراحی اختصاصی تفاوت‌های بسیار زیادی دارد. معمولاً استفاده از طرح‌های آماده هزینه کمتری نسبت‌به طراحی اختصاصی دارد که با توجه به نیاز و انتخاب مشتری، هزینه آن می‌تواند متفاوت باشد.

سطح طراحی

کیفیت طراحی از جمله مواردی است که برای همه افراد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هزینه طراحی خلاقانه و حرفه‌ای معمولاً بیشتر از انجام طراحی‌های معمولی و فاقد کیفیت است. همچنین تعداد اتدها و ویرایش‌هایی که توسط طراح درنظر گرفته می‌شوند نیز در هزینه طراحی لحاظ می‌شوند.

Rate this page