چاپ پرچم (flag printing) نقش مهمی در برندسازی و امر تبلیغات دارد، بنابراین باید از چاپی باکیفیت و متناسب با طراحی پرچم استفاده کرد. اگر پرچم از چاپ خوبی برخوردار نباشد تمامی زحمات طراح پرچم بی‌ثمر می‌شود و پیام به مخاطب منتقل نمی‌شود. از انواع چاپ پرچم می‌توان به چاپ حرارتی، چاپ سیلک، چاپ باتیک و چاپ دیجیتال اشاره داشت.

برای سفارش خدمات چاپ پرچم و دیزاین و ساخت پرچم به سایت استودیو سلام گرافیک مراجعه کنید و از انواع نمونه کارهای طراحی پرچم که توسط طراحان گرافیکی ما طراحی شده‌اند دیدن نمایید و ایده بگیرید.

انواع چاپ پرچم

چاپ پرچم‌های تبلیغاتی به عنوان یکی از تکنیک‌های بسیار مهم و موثر برای برندسازی و تبلیغات شناخته می‌شود. امروزه می‌توانید پرچم‌های گوناگونی را با اشکال و فرم‌های گوناگون بر روی میز بسیاری از مدیران و کارمندان سازمان‌ها و کارخانجات مشاهده کنید. پرچم‌های تبلیغاتی در واقع نمادی از کسب و کار هستند که می‌توانند توجه بسیاری از بازدیدکنندگان و بینندگان را به خود جلب کنند. در ادامه قصد داریم انواع پرچم‌هایی که از آن‌ها در شرایط گوناگون استفاده می‌شود را معرفی و بررسی کنیم:

چاپ پرچم تشریفات ساتن

پرچم‌های تشریفات ساتن را می‌توان از جمله پرکاربردترین و پراستفاده‌ترین سری پرچم‌های تشریفاتی شرکتی و سازمانی دانست. این نوع پرچم بر روی پارچه ساتن 12 کیلویی مات یا براق انجام شده و ریشه‌های بزرگ و متناسب در رنگ‌های گوناگون دارد که می‌توانند با آرم یا لوگو سازمان شما تنظیم شوند و جلوه‌ای بسیار جذاب و زیبا به محیط شرکت شما ببخشند. ریشه‌دوزی این پرچم پس از چاپ انجام می‌شود. این نوع پرچم همانند پرچم‌های رومیزی هم به صورت تمام‌رنگی و هم با زمینه سفید قابل اجرا و چاپ است. البته بهتر است اشاره کنیم که چاپ تمام رنگی به دلیل مصرف رنگ بالاتر هزینه بیش‌تری به دنبال خواهد داشت.

معمولاً از این پرچم‌ها در همایش‌ها و مراسم‌ها، لابی هتل‌ها، و همچنین اتاق مدیران استفاده می‌شود. پرچم‌های تشریفات ساتن معمولاً بین 1.5 تا 2 متر ارتفاع دارند که می‌توانند هر چیزی را که شما بخواهید برای دیگران نمایان کنند. پرچم‌های تشریفات با دو نوع پایه چدنی مدل شیری و خورشیدی تولید و عرضه می‌شوند که می‌توانید هر یک را بنا بر سلیقه و خواسته خود انتخاب و خریداری کنید. برای چاپ این پرچم از شیوه چاپ مستقیم حرارتی استفاده می‌شود. می‌توانید در صورت نیاز پرچم را به صورت یک‌رو یا دورو نیز سفارش دهید. پرچم‌های ساتن به عنوان گزینه‌ای ارزان شناخته می‌شوند؛ زیرا قیمت تمام شده آن‌ها نسبت به دیگر پرچم‌ها بسیار کم‌تر است.

چاپ پرچم رومیزی

پرچم‌های رومیزی از دیگر انواع پرچم‌هایی هستند که معمولاً برای نشان دادن آرم و لوگو یک شرکت به کار گرفته می‌شوند. این پرچم‌ها همانطور که از نامشان پیداست برای قرار گرفتن بر روی میز مدیران و کارمندان شرکت‌ها و سازمان‌ها ساخته و طراحی می‌شوند. علاوه بر این از پرچم‌های رومیزی در سمینارها و همایش‌ها نیز برای افزایش سطح اعتماد مشتریان استفاده می‌شود. در این راستا یکی از خدمات مهم سلام گرافیک نیز چاپ پرچم‌های رومیزی در طرح‌های گوناگون است. پرچم‌های رومیزی با استفاده از پایه‌های سنگی یا استیل و یا میله ارائه می‌شوند.

این نوع پرچم را می‌توانید به صورت یک‌رو یا دورو سفارش دهید. برای پارچه پرچم رومیزی می‌توان از پارچه‌های ساتن، مخمل، و جیر استفاده کرد. چاپ روی پرچم رومیزی معمولاً در ابعاد 19×29 سانتی‌متر انجام شده و طول میله آن نیز 42 سانتی‌متر است. پایه پرچم بر اساس نظر و خواسته شما به صورت سنگی، استیل، شیشه‌ای، خاتم، و یا به صورت اختصاصی طراحی و ساخته خواهد شد.

چاپ پرچم مخمل

پرچم‌های تشریفات مخمل از دیگر انواع پرچم‌ها هستند که به دلیل جنس پارچه استفاده شده به هنگام استفاده ایستایی بیش‌تری داشته و جذابیت و زیبایی بیش‌تری ایجاد می‌کنند. از این پرچم‌ها به طور معمول در مراسم‌ها، لابی هتل‌ها، و یا اتاق مدیران استفاده می‌شود. این نوع پرچم با ریشه‌های رنگی مختلفی تولید و عرضه می‌شود. شما می‌توانید در صورت تمایل پرچم مخمل را با آرم و لوگو سازمان خود سفارش دهید. چاپ بر روی این نوع پرچم‌های تشریفات با استفاده از روش‌های گوناگون از جمله دیجیتال، سیلک، تیکه‌دوزی، و لیزر انجام می‌شود.

با استفاده از پرچم‌های تشریفات مخمل می‌توانید محل کار خود را زیباتر کرده و نسبت به تبلیغ کسب و کار خود نیز اقدام کنید. سلام گرافیک این پرچم‌ها را با بهترین کیفیت دوخت و چاپ و با قیمتی مناسب به شما ارائه می‌دهد. برای پایه پرچم‌های تشریفات مخمل از پایه‌های پنجه‌شیری و خورشیدی از جنس چدن استفاده می‌شود.

چاپ پرچم مخروطی (لمینت)

از دیگر خدمات چاپ پرچم سلام محتوا چاپ و تولید پرچم‌های تشریفات مخروطی است. پرچم‌های مخروطی یا همان لمینت به پرچم‌های بزرگی گفته می‌شود که بر روی پایه‌های عمودی قرار می‌گیرند و معمولاً در همایش‌ها، مراسم‌ها، اتاق مدیران و یا لابی هتل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پرچم‌ها را می‌توانید به صورت ریشه‌دار و یا بدون ریشه سفارش دهید. علاوه بر این می‌توانید با چاپ لوگو یا آرم شرکت خود بر روی این پرچم‌ها اعتبار بیش‌تری نزد مشتریان خود داشته باشید. با سفارش چاپ پرچم‌های مخروطی لمینت به سلام گرافیک می‌توانید از کیفیت دوخت و چاپ روی پرچم اطمینان کافی داشته و موجب زیباتر شدن محیط کار خود شوید.

پرچم‌های لمینت از جمله خوش‌استایل‌ترین و لوکس‌ترین انواع پرچم‌ها هستند که در پشت آن‌ها یک ورق طلق قرار می‌گیرد که موجب زیباتر ایستادن پرچم می‌شود. از این رو پرچم‌های لمینت مشکل وارفتگی روی پرچم‌های ساتن را نخواهند داشت. این پرچم‌ها به دلیل خوش‌فرم بودن برای تشریفات ریاست جمهوری و سایر ارگان‌های مهم کشوری و لشکری نیز استفاده می‌شوند. چاپ روی پرچم‌های مخروطی به صورت یک‌رو و با روش چاپ مستقیم حرارتی انجام می‌شود. توجه داشته باشید که این پرچم‌ها غیرقابل شستشو هستند.

چاپ پرچم اروپایی

پرچم‌های اروپایی از دیگر انواع پرچم‌ها هستند که مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار می‌گیرند. پرچم‌های اروپایی به دو صورت تک یا دوبل و به صورت لیزری و بدون ریشه تولید می‌شوند. در چاپ و تولید این محصول از فناوری‌های خاصی استفاده می‌شود که می‌تواند تاثیر زیادی بر زیبایی و ایستایی پرچم داشته باشد. پرچم‌های اروپایی با میله آهنی با لعاب نقره‌ای و پایه استیل تولید و ارائه می‌شوند. این پرچم‌ها هم به صورت یک‌رو و هم دورو با استفاده از ساتن مات عرضه می‌شوند. ابعاد پرچم‌های اروپایی نیز با توجه به کاربرد و نظر مشتری مشخص خواهد شد.

چاپ پرچم ملل

سلام گرافیک با توجه به درخواست‌ها و نیازهای کاربران و مشتریان خود خدمات بسیار گوناگونی را ارائه می‌دهد که می‌توانید برای سفارش هر یک از آن‌ها از طریق وبسایت اقدام کنید. از جمله خدمات ارائه شده توسط تیم سلام گرافیک چاپ و ارائه پرچم‌های ملل است. این پرچم‌ها هم به صورت رومیزی و هم به صورت تشریفاتی یا اهتزازی تولید می‌شوند. کیفیت پرچم‌های ملل بسیار عالی بوده و برای ساخت آن از پارچه‌های ساتن یا جیر استفاده می‌شود. در همایش‌ها و دیدارهای بین‌المللی از هر دو نوع این پارچه‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این نوع پرچم را می‌توانید در بسیاری از ارگان‌ها، هتل‌ها، و شرکت‌های معتبر برای پذیرایی از مهمانان خارجی مشاهده کنید.

تمامی پرچم‌های ملل به همراه پایه و میله ارائه می‌شوند. پرچم‌های رومیزی را می‌توانید به همراه میله آبکاری شده نقره‌ای و پایه سنگی سفارش دهید. پرچم‌های تشریفات نیز با میله‌های آبکاری شده نقره‌ای تلسکوپی و پایه خورشیدی یا پنجه شیری قابل سفارش خواهند بود. تمامی پرچم‌های ملل به صورت دورو چاپ بوده و دارای ریشه‌دوزی هستند. البته پرچم‌های اهتزاز ملل به صورت یک‌رو و از جنس ساتن تولید می‌شوند که این پرچم‌ها را می‌توانید با استفاده از پانچ بر روی میله‌های بلند برافراشته کنید.

چاپ پرچم ساحلی

از دیگر تولیدات سلام گرافیک پرچم‌های ساحلی است که برای تبلیغات در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پرچم‌ها قابلیت چرخش 360 درجه داشته و برای محیط‌های باز، ورزشگاه‌ها، نمایشگاه‌ها، فروشگاه‌ها، پیست‌های اسکی، و… مناسب هستند. پرچم‌های ساحلی در مدل‌های مختلف و به همراه پایه تولید و عرضه می‌شوند. این پرچم‌ها هم به صورت یک‌رو و هم دورو و با استفاده از پارچه ساتن تولید و چاپ می‌شوند.

پرچم‌های ساحلی از نظر ظاهری در انواع طرح‌ها از جمله بادبانی، قطره‌ای، و مستطیلی قابل سفارش هستند. کاربری طرح‌های مختلف با توجه به نظر و سلیقه مشتریان انتخاب می‌شود؛ اما به صورت معمول از پرچم‌های قطره‌ای بیش‌تر در پیست‌های اسکی و برای تبلیغات در همایش‌هایی که در فضای باز انجام می‌شوند استفاده می‌شود. این در حالی است که از پرچم‌های مدل بادبانی بیش‌تر برای مسابقات ورزش‌هایی که در سواحل انجام می‌شوند استفاده می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به موج‌سواری، والیبال ساحلی و ورزش‌هایی از این دست اشاره داشت. برای مکان‌هایی با رسمیت بیش‌تر نیز به طور معمول از پرچم‌های ساحلی با طرح مستطیل استفاده می‌شود.

چاپ پرچم دستی

پرچم‌های دستی و پرچم‌های کاغذی از دیگر انواع پرچم‌ها هستند که برای تبلیغات اکونومی یا تبلیغات مردمی از آن‌ها استفاده می‌شود. این پرچم‌ها را می‌توانید در مناسبات مختلف مانند سالگرد پیروزی انقلاب، مسابقات ورزشی، و همچنین استقبال از مقامات کشوری مشاهده کنید. این پرچم‌ها ممکن است از جنس پارچه یا کاغذ باشند. شما نیز می‌توانید با هزینه‌ای بسیار مناسب نسبت به سفارش پرچم‌های دستی با آرم و نشان سازمان خود اقدام کنید. با سفارش پرچم‌های دستی به سلام گرافیک می‌توانید سفارش‌های خود را در کم‌ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت دریافت کنید. پرچم‌های دستی می‌توانند بنا بر سلیقه و خواسته شما به صورت یک‌رو یا دورو طراحی و چاپ شوند. نوع پایه این پرچم‌ها نیز ممکن است چوبی یا پلاستیکی باشد.

چاپ پرچم یادبود

پرچم‌های یادبود را می‌توانید بیش‌تر در مراسمات مختلف و مسابقات و رویدادهای ورزشی مشاهده کنید. این پرچم‌ها نه تنها حس ویژه‌ای به مراسم اعطا می‌کنند، بلکه می‌توانند سیستم برگزاری شما را نیز برازنده‌تر کنند. سلام گرافیک نیز با به کارگیری بهترین متریال موجود و چاپ باکیفیت نسبت به طراحی و چاپ انواع پرچم یادبود اقدام می‌کند. در ساخت پرچم‌های یادبود از پارچه‌های ساتن اعلا و مخمل و دارای ریشه‌های دوبل در رنگ‌های مختلف استفاده می‌شود. این پرچم‌ها را می‌توان به صورت پایه‌دار و هم بدون پایه مورد استفاده قرار داد. پرچم‌های یادبود را می‌توانید به صورت دورو سفارش داده و رنگ ریشه‌ها را نیز به دلخواه خود انتخاب کنید. پایه پرچم نیز می‌تواند به صورت استیل یا سنگی باشد.

چاپ پرچم ریسه‌ای

از دیگر انواع پرچم‌های تولیدی توسط سلام گرافیک پرچم‌های ریسه‌ای هستند که در کنار قیمت بسیار مناسب تاثیر زیادی بر روی بینندگان دارند. پرچم‌های ریسه‌ای در 3 مدل متفاوت مستطیل، مثلث، و مستطیل دور گرد طراحی و تولید می‌شوند. چاپ مورد استفاده در این پرچم‌ها نیز به دو صورت چاپ دیجیتال و چاپ سیلک انجام می‌شود. این پرچم‌ها را می‌توانید به صورت دورو و در ابعاد مختلف متناسب با مراسم مورد نظر خود سفارش دهید. برای پارچه این پرچم‌ها از پارچه ساتن با کیفیت بالا استفاده می‌شود.

انواع چاپ‌های مورد استفاده بر روی پارچه پرچم‌ها

همانطور که تا کنون اشاره کردیم در طراحی و چاپ بسیاری از پرچم‌ها از انواع مختلف چاپ استفاده می‌شود که در ادامه به معرفی و بررسی هر یک می‌پردازیم:

چاپ حرارتی

چاپ حرارتی از جمله بهترین روش‌های چاپ بر روی اشیاء است که اساس کار آن بر پایه تصعید مواد است. در این روش جوهر از کاغذ مخصوص به جنس مورد نظر منتقل می‌شود. کیفیت چاپ با این روش بسیار بالا بوده و طرح پس از چاپ پاک نخواهد شد. سطوح چاپ شده قابل شستشو نیز خواهند بود.

چاپ سیلک

چاپ سیلک به صورت دستی و توسط استادکاران حرفه‌ای و طی مراحل متعددی انجام می‌شود. پس از اتمام مراحل آماده‌سازی، شابلون جهت چاپ به واحد آماده‌سازی تحویل داده می‌شود. در این مرحله ایرادات شابلون رفع شده و آماده‌ی چاپ می‌شود. در مرحله بعدی رنگ طرح‌های مورد چاپ ساخته می‌شوند که به صورت کاملاً حرفه‌ای با ترکیب رنگ به دست می‌آیند و سپس به واحد چاپ ارسال می‌شوند.

چاپ باتیک

در چاپ باتیک از قلم‌های مخصوصی برای انتقال طرح بر روی متریال مورد نظر استفاده می‌شود. چاپ باتیک بیش‌تر جنبه هنری داشته و در کارهای فانتزی و گران‌قیمت و در سطح بین‌المللی کاربرد دارد.

چاپ دیجیتال

در چاپ دیجیتال یک عکس یا فایل خطی بدون محدودیت رنگ به مرحله اجرا درآورده می‌شود. این روش به طراحان این امکان را می‌دهد که بدون محدودیت ایده‌های خود را در کم‌ترین زمان ممکن و با هزینه بسیار کم به راحتی اجرا کنند.

5/5 - (1 امتیاز)