تبلیغات چاپی یا چاپ تبلیغات چیست؟ چاپ تبلیغات یعنی نشر محتوای تبلیغاتی و یا بازاریابی از طریق رسانه‌هایی که قابلیت چاپ شدن دارند. تبلیغات چاپی به صورت فیزیکی و در مقیاس گسترده به دست مردم می‌رسد. تبلیغات زیرشاخه‌های فراوانی دارد و هرکس بر اساس نیاز خود اقدام به سفارش طراحی و چاپ تبلیغات می‌کند. عوامل مختلفی در چاپ یک تبلیغ باکیفیت نقش دارند که می‌توان به طرح و رنگ‌های به کار رفته در آن، تجربه و تخصص طراح، کیفیت دستگاه چاپ و… اشاره کرد.

تبلیغات به صورت چاپی از گذشته تاکنون در قالب‌های مختلفی از جمله چاپ تراکت‌های تبلیغاتی، بروشور، بنر و پوستر، چاپ در روزنامه‌ها، مجلات و… صورت می‌گیرد. این موارد را می‌توان مهم‌ترین ابزارهای بازاریابی آفلاین دانست که در سطح گسترده قابل چاپ هستند. خدمات چاپ تبلیغات بر روی بسترهای متفاوتی ارائه می‌شود. برای مثال چاپ تبلیغات روی کاغذ یا چاپ تبلیغات روی پلاستیک دو مورد از پرطرفدارترین تبلیغات چاپی هستند. هزینه چاپ تبلیغات چقدر است؟ در تعیین قیمت چاپ تبلیغات عوامل متعددی از جمله نوع رسانه و تبلیغات چاپی و تیراژ چاپ دخیل هستند بااین حال اگر به دنبال چاپ تبلیغات ارزان قیمت هستید، چاپ تراکت در مقیاس وسیع گزینه مناسبی خواهد بود. طراحی و چاپ تبلیغات باکیفیت و حرفه‌ای با مناسب‌ترین قیمت را با تیم سلام گرافیک تجربه کنید. برای چاپ تبلیغات روی لباس کار یا چاپ تبلیغات برچسبی با ما تماس بگیرید.

روش‌های چاپ تبلیغاتی

روش‌های چاپ محصولات تبلیغاتی، با توجه به متریال‌های مخصوص و سایزهای مشخصی مناسب است. هر چاپی مناسب با محصولی که سفارش می‌دهیم، انتخاب می‌شود. یعنی اینکه مشاغل روش‌های چاپی را باید انتخاب کنند که محصولات یا خدمات آن‌ها را به بهترین شکل ممکن برجسته کند. به طور کلی روش‌های چاپی به دو دسته چاپ‌های تماسی و غیر تماسی دسته‌بندی شده‌اند. 

چاپ های تماسی

چاپ‌های تماسی از روش‌های سنتی چاپ و اصلی‌ترین روش‌های تولید کارهای چاپی هستند. روش چاپ تماسی بر اساس نوع فرم کاربرد دارد. به این ترتیب اگر اطلاعات روی یک فرم ثابت باشد، از چاپ تماسی استفاده می‌کنند. چاپ‌های تماسی بر اساس فرم به چهار دسته برجسته (مانند لترپرس)، گود (مانند هلیوگراور )، صاف (مانند افست) و توری (مانند سیلک اسکرین) تقسیم شده‌اند. فرم چاپ از طریق روش چاپ تماسی از نوع سخت‌افزار است. 

چاپ های غیر تماسی

در روش چاپ غیر تماسی، پودر یا جوهر به سطح چاپ شونده پاشیده شده و تماسی صورت نمی‌گیرد. در این روش فرم حامل اطلاعات به‌صورت علائم دیجیتالی به دستگاه چاپ انتقال داده می‌شود. در این اینجا به چهار روش از نوع چاپ‌های غیر تماسی اشاره کرده‌ایم.

چاپ الکتروفتوگرافی

چاپ آینوگرافی

چاپ مغناطیسی

جوهرافشان

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال از رایج‌ترین روش چاپ در تبلیغات است که معمولاً برای بروشور، کارت ویزیت، کاتالوگ در تیراژ پایین کاربرد دارد. چاپ دیجیتال به نوعی می‌توان گفت که چاپ لیزری یا جوهرافشان محسوب می‌شود و بسیار پرطرفدار است. همه محصولاتی که با کاغذ سر و کار دارند، از این نوع چاپ استفاده می‌کنند. 

دستگاه‌های چاپ تبلیغاتی

 

پیشنهاد می‌کنیم مقاله تراکت چیه و چه کاربردی دارد را بخوانید.

4/5 - (1 امتیاز)