عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی چاپ سه بعدی

طراحی چاپ سه بعدی امروزه کاربرد بسیاری در ساخت انیمیشن، ساخت تابلوهای فروشگاهی، انواع گیم‌های رایانه‌ای و… دارد. فاکتورهای مختلفی نرخ طراحی چاپ 3D را تحت تاثیر قرار می‌دهند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

توان مالی کارفرما

یکی از فاکتورهای موثر در قیمت طراحی چاپ سه بعدی توان مالی و بودجه‌ای است که کارفرما برای این کار درنظر گرفته است. بعضی از کارفرمایان توان مالی پایینی دارند و متناسب با آن یک طرح ساده و معمولی می‌خواهند که در چنین شرایطی قیمت به نسبت کاهش پیدا می‌کند.

از طرف دیگر ممکن است که کارفرما محدودیتی در بودجه نداشته باشد و بخواهد که تمام توقعات او به طور کامل پوشش داده شود. در این حالت گرافیست وقت زیادتری صرف طراحی می‌کند و مسلما نیاز به پرداخت هزینه بیشتری است.

مهارت گرافیست و کیفیت طرح

دانش طراح و تسلط او به امور گرافیکی در کنار به کار بردن ایده‌های خلاقانه در نرم افزارهای طراحی باعث می‌شود که کیفیت کار بسیار افزایش یابد. معمولاً گرافیست‌هایی که کارهای خود را در سطح کیفی بالا ارائه می‌دهند، دستمزد گران‌تری در مقایسه با سایرین دارند.

نوع طرح درخواستی

 تعرفه طراحی چاپ 3D با توجه به هدف کارفرما متفاوت است. برای مثال قیمت طراحی سه بعدی لوازم خانگی با دیزاین سه بعدی لوگو متفاوت است. طراحی آرم تجاری پیچیدگی‌هایی دارد که درمواردی نرخ نهایی را افزایش می‌دهد.

زمان طراحی

میزان وقتی که گرافیست صرف به نتیجه رساندن دیزاین در نرم افزار می‌کند، بر هزینه طراحی چاپ سه بعدی اثر دارد. بعضی از طرح‌ها پیچیدگی‌هایی دارند که باعث می‌شود وقت زیادی از گرافیست گرفته شود. در این مواقع با توجه به حجم بالای کار، نرخ نهایی نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

Rate this page