قیمت عکاسی تبلیغاتی

قیمت عکاسی تبلیغاتی (advertising photography price) مقدار هزینه‌ای است که عکاس در ازای هر شات عکاسی از محصولات به صورت تبلیغاتی از کارفرما دریافت می‌کند. موارد و عوامل گوناگونی وجود دارد که در این هزینه نقش دارد، از نوع دوربین عکاسی، میزان کیفیت کاری عکاسی، میزان تخصص عکاس و… اما در حالت کلی می‌توان گفت که هزینه هر شات عکاسی تبلیغاتی چیزی بین 150.000 تومان تا 300.000 تومان است.

قیمت انواع مدل‌های عکاسی تبلیغاتی

قیمت عکاسی تبلیغاتی بستگی به نوع برند و موارد دیگر دارد، در زیر چند نمونه از قسمت عکسی تبلیغاتی را مشاهده می‌کنید.

ساخت لوگو دو بعدی
عکاسی ژورنالی

300.000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
تعرفه عکاسی صنعتی

300.000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
هزینه عکاسی اینستاگرامی

200.000 تومان

ساخت لوگو دو بعدی
نرخ عکاسی محصولات

200.000 تومان

عوامل تاثیرگذار در قیمت عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبیلغاتی صنعتی نقش مهمی در افزایش آمار فروش کسب و کارهای مختلف دارد. اما پرسشی که معمولا صاحبان برندها با آن مواجه می‌شوند، این است که هزینه خدمات عکاسی تبلیغاتی تحت تاثیر چه عواملی قرار می‌گیرد. این پارامترها در ادامه بیان می‌شوند. با شرکت گرافیکی سلام گرافیک همراه باشید.

تعداد فریم‌های موردنیاز مشتری

تعداد شات عکاسی تاثیر مستقیمی بر قیمت عکاسی تبلیغاتی دارد. در صورتی که کارفرما به تعداد فریم بیشتری نیاز داشته باشد، باید هزینه بیشتری را به شرکت ارائه دهنده خدمات گرافیکی بپردازد.

نوع عکاسی و تجهیزات مورد استفاده

تعرفه هر شات تحت تاثیر نوع عکاسی قرار دارد. مثلا گرفتن عکس‌های هوایی ضمن دشوار بودن، نیاز به تجهیزات مدرن و پیشرفته‌ای مانند بالابر دارند که این مسئله نرخ ارائه خدمات را بیشتر می‌کند.

جنس محصول و سایز آن

نحوه عکس‌برداری از محصولات بزرگ و کوچک متفاوت است، زیرا باید نورپردازی متناسب با سایز محصولات تنظیم شود. حتی شیوه عکاسی از محصولات براق با انواع مات فرق دارد که تمام این فاکتورها قیمت نهایی را دستخوش تغییر می‌کنند.

دیجیتال یا معمولی بودن عکس

در عکاسی معمولی تصاویر به صورت فیزیکی به مشتری تحویل داده می‌شود. در حالی‌که در عکاسی دیجیتال خبری از چاپ تصاویر نیست و فایل‌های مربوط به عکس محصولات در اختیار مشتری قرار می‌گیرند. هر کدام از این روش‌های عکاسی تعرفه‌های مختلفی دارند. (عکاسی دیجیتال به دلیل عدم چاپ عکس‌ها نرخ ارزان‌تری دارد)

مهارت عکاس

عکاسان ماهر به اهمیت نورپردازی و سایر ترفندهای عکاسی واقفند و پایبندی به این اصول، کیفیت کار آن‌ها را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. پس طبیعی است که دستمزد ارائه این کارهای باکیفیت بیشتر باشد. برای تست این موضوع می‌توانید نمونه کارهای عکاسی تبلیغاتی مجموعه را مشاهده کنید.

مدت زمان پروژه

مدت زمان انجام عکاسی تبلیغاتی، طراحی مجسمه و سایر امور گرافیکی در هزینه‌های کارفرما تاثیر دارند. معمولا فرآیند عکاسی تبلیغاتی زمان‌بر است و کارهای عجله‌ای خوب از آب درنمی‌آیند. در پروژه‌هایی که با دقت و در مدت زمان بیشتری انجام می‌شوند، کیفیت کار و به دنبال آن هزینه نهایی افزایش می‌یابد. برای اطلاع از نرخ طراحی گرافیک کلیک کنید.

قیمت هر شات عکس تبلیغاتی چقدر است؟

بسته به نوع دوربین، لنز و مهارت عکاس در ادیت عکس این هزینه متفاوت است. اما معمولا هزینه هر شات عکاسی تبلیغاتی بین 150 تا 300 هزار تومان است.

هزینه عکاسی تبلیغاتی برچه اساسی تعیین می‌شود؟

بسته به تعداد شات، چیدمان و فضاسازی برای عکسبرداری، مهارت عکاسی و تجهیزات عکاسی مورد نیاز نرخ عکاسی تبلیغاتی متفاوت است.

 

عنوان زمان عکاسی قیمت
عکاسی تبلیغاتی معمولی 1 روز 150.000 تومان
عکاسی تبلیغاتی پیشرفته 1 الی 2 روز 200.000 تا 300.000 تومان
 
4.2/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *