شرکت طراحی گرافیک

طراحی هویت بصری

طراحی هویت بصری در ایلام یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید برای دیده شدن توسط مخاطبان و موفقیت بیش‌تر کسب و کار خود انجام دهید. همانطور که می‌دانید امروزه کسب و کارهای زیادی در زمینه‌های مشابه فعالیت دارند. در چنین شرایطی باید سعی کنید از تکنیک‌های به روز و نو برای تبلیغات و جلب توجه مخاطبان استفاده کنید. یکی از اصول بسیار مهم در بازاریابی و برندینگ طراحی هویت بصری برند یا همان Brand Visual Identity است. طراحی هویت بصری برند همانطور که از نامش پیداست به معنای المان‌هایی هستند که به صورت بصری قابل مشاهده بوده و می‌توانند هویت و شخصیت برند را نشان دهند. با طراحی هویت بصری برند می‌توانید به خوبی شخصیت و پیام‌های مورد نظر کسب و کار خود را به مخاطبان رسانده و اعتماد آن‌ها را جلب کنید.

طراحی هویت بصری در ایلام اجزا و عناصر گوناگونی دارد. از جمله عناصر بسیار مهم در Brand Visual Identity می‌توان به طراحی لوگو، انتخاب پالت رنگی، و همچنین طراحی اوراق اداری اشاره داشت. اگر می‌خواهید در طراحی هویت بصری برند موفق عمل کنید باید پیش از هر چیز نیازها و خواسته‌های مخاطبان خود را شناسایی کنید. همچنین باید ارزش‌ها و اهداف شرکت خود را نیز تعیین کرده و تلاش کنید که آن‌ها را در غالب هویت بصری برند به مخاطبان نشان دهید. در این مقاله قصد داریم به بررسی بیش‌تر مسائل مربوط به طراحی هویت بصری برند بپردازیم. برای سفارش طراحی هویت بصری در ایلام می‌توانید همین حالا با همکاران ما در سلام گرافیک  تماس بگیرید.

طراحی هویت بصری در ایلام چیست؟

شلوار، لباس، کفش، و هر چیزی که به تن دارید می‌توانند شخصیت و هویت شما را به دیگر افراد نشان دهند. این جمله مثالی عالی برای بیان مفهوم هویت بصری برند است. هویت بصری برند یا همان Brand Visual Identity شباهت زیادی به هویت شخصی انسان‌ها دارد. همانطور که پوشش و شکل ظاهری یک انسان شخصیت و هویت وی را نشان می‌دهد، اقلام بصری و عناصری که با حس بینایی سر و کار دارند نیز می‌توانند هویت و شخصیت یک برند را نشان دهند. در واقع هویت بصری بر روی بخش دیداری مشتریان و مخاطبان تاثیر گذاشته و می‌تواند یکپارچگی و صلابت برند و کسب و کار را به خوبی نشان دهد. با هویت بصری می‌توانید دیدگاه خاصی از خود را در ذهن مخاطبان شکل داده و محصولات و خدمات باکیفیت و باارزش خود را به آن‌ها یادآوری کنید.

اگر نگاهی مختصر به کسب و کارهای بزرگ بیندازید می‌تواند به خوبی تاثیر هویت بصری را درک کنید. هر هویت بصری برای هر کسب و کاری باید دیزاین مخصوص به خود را داشته باشد تا بتواند نظر مشتریان را به خود جلب کند. صاحبان برندها و شرکت‌های گوناگون می‌توانند به واسطه هویت بصری محصولات و خدمات خود را به خوبی معرفی کنند. به خاطر داشته باشید که طراحی هویت بصری به مهارت و تخصص در این زمینه نیاز داشته و باید توسط طراحان باتجربه و ماهر انجام شود. همکاران ما در سلام گرافیک با سال‌ها تجربه کار تخصصی در این زمینه آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان در جهت رشد و توسعه کسب و کارتان هستند. شما می‌توانید همین حالا برای سفارش طراحی هویت بصری در ایلام با کارشناسان ما در سلام گرافیک تماس بگیرید.

چرا طراحی هویت بصری در ایلام مهم است؟

متاسفانه برخی از کارفرمایان تصور می‌کنند که طراحی هویت بصری اهمیت چندانی نداشته و نمی‌تواند بر میزان فروش و سود آن‌ها تاثیری بگذارد. این در حالی است که هویت بصری ابزاری بسیار مهم برای پیش گرفتن از دیگر رقبا در عرصه کسب و کار است. امروزه هر یک از شرکت‌ها و سازمان‌ها از روش‌های به روز و جدید برای پیروزی در رقابت با دیگر کسب و کارها استفاده می‌کنند. اگر برند شما هویت بصری مناسبی نداشته باشد نمی‌توانید از مزایای برندینگ بهرمند شوید و در این رقابت بزرگ بازنده خواهید بود. حتماً می‌دانید که بسیاری از افراد بیش‌تر تمایل به استفاده از محصولاتی که دارند توسط برندهای بزرگ و شناخته شده تولید می‌شوند. اگر شرکت و برند شما هویت بصری نداشته باشد محصولاتتان بی نام و نشان و بدون ‌هویت بوده و به هیچ وجه نظر مشتریان را جلب نخواهند کرد.

اگر نگاهی دقیق‌تر به اطراف خود داشته باید متوجه می‌شوید که هیچ کسب و کاری بدون اسم نیست. تمامی کسب و کارها در سرتاسر دنیا چه حضوری و چه اینترنتی یک اسم خاص برای خود انتخاب می‌کنند. داشتن یک نام منحصر به فرد را می‌توان ابتدایی‌ترین و اولین قدم برای طراحی هویت بصری در ایلام دانست. انتخاب نام مناسب آنچنان مهم است که سال‌هاست شرکت‌هایی به صورت تخصصی در حوزه نامگذاری فعالیت دارند. اما موارد زیادی برای طراحی هویت بصری وجود دارند که باید پس از انتخاب نام به آن‌ها توجه داشته باشید. با طراحی حرفه‌ای هویت بصری برند خود می‌توانید کسب و کارتان را بهتر به مخاطبان معرفی کرده و اعتماد آن‌ها را جلب کنید. در غیر اینصورت شاید به جرئت بتوان گفت که هیچ شانسی برای دیده شدن در میان دیگر رقبای خود نخواهید داشت.

چگونه یک هویت بصری موفق داشته باشیم؟

برای داشتن یک هویت بصری موفق برای برند خود باید مراحل مختلفی را طی کنید. یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در این زمینه به آن توجه داشته باشید مخاطبان هدف هستند. این مخاطبان هستند که می‌توانند با نیازها و خواسته‌های خود به کسب و کار شما و فعالیت‌هایتان جهت دهند. اگر شرکت شما برای کودکان محصولاتی را تولید می‌کند به طور قطع هویت بصری را نیز باید به گونه‌ای طراحی کنید که بتواند کودکان را به خود جذب کند. علاوه بر این باید ارزش‌ها و اهداف کسب و کار خود را نیز در نظر داشته باشید. برای آنکه بتوانید در این زمینه موفق عمل کنید می‌توانید به سوالات زیر پاسخ دهید:

  • ماموریت برند شما چیست؟
  • شرکت شما به چه چیزی باور دارد؟
  • شرکت شما چه امتیازات و تفاوت‌هایی با سایر رقبای خود دارد؟
  • اگر برند شما یک انسان بود چه ظاهر و ویژگی‌هایی داشت؟

پالت رنگی در طراحی هویت بصری در ایلام

یکی از عناصر بسیار مهمی که باید در طراحی هویت بصری برند یا همان Brand Visual Identity به آن توجه داشته باشید پالت رنگی است. هر برند برای معرفی خود به چند رنگ مشخص نیاز خواهد داشت. رنگ‌ها اولین چیزی هستند که می‌توانند نظر مخاطبان شما را به خود جلب کنند. از این رو توصیه می‌شود که از رنگ‌هایی استفاده کنید که بتوانند به خوبی فعالیت‌های شرکت شما را بازتاب دهند. حتماً می‌دانید که هر رنگ می‌تواند پیامی خاص را القاء کرده و احساساتی مشخص را در مخاطبان ایجاد کند. اگر می‌خواهید در طراحی هویت بصری در ایلام موفق عمل کنید بهتر است رنگ‌هایی را انتخاب کنید که بتوانند پیام‌های کسب و کار شما را به مخاطبان برسانند.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب نهایت 2 یا 3 رنگ است. استفاده از رنگ‌های بیش‌تر تنها موجب شلوغی و سردرگمی مخاطبان شما خواهد شد. سعی کنید رنگ‌های برند را با دقت و با در نظر گرفتن تمام نکات انتخاب کنید. زیرا ممکن است در آینده بتوانید لوگوی برند خود را عوض کنید؛ اما تغییر رنگ ریسک بالایی دارد و به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. 

لوگو در طراحی هویت بصری در ایلام

لوگو یا همان ارم تجاری را می‌توان یکی از مهم‌ترین اجزای هویت بصری برند دانست. لوگو می‌تواند به گونه‌ای به عنوان نماینده کسب و کار شما عمل کرده و برندتان را به دیگران معرفی کند. لوگوی شرکت باید به گونه‌ای طراحی شود که بتواند به خوبی هویت و شخصیت کسب و کار را معرفی کند.        مخاطبان با مشاهده‌ی لوگو نام و فعالیت‌های برند شما را به یاد می‌اورند.

لوگوها انواع گوناگونی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به لوگوتایپ، لوگو مارک، و همچنین لوگوی ترکیبی اشاره داشت. هر نوع لوگو مخصوص کسب و کاری خاص بوده و می‌تواند برای شرکت شما نتایج متفاوتی داشته باشد. بهتر است برای طراحی لوگو به طراحان باتجربه و ماهر مراجعه کنید تا از کیفیت نهایی کار اطمینان کافی داشته باشید. لوگوی طراحی شده و تمام نکات مربوط به آن در دفترچه هویت بصری درج می‌شوند.

اوراق اداری در طراحی هویت بصری در ایلام

اوراق اداری از دیگر عناصر مهم در طراحی هویت بصری هستند که اهمیت زیادی دارند. همانطور که می‌دانید بسیاری از مکاتبات اداری در این برگه‌ها انجام می‌شوند. طراحی اوراق اداری می‌تواند یک زبان دیداری با دیگر سازمان‌ها و افراد ایجاد کرده و توجه و اعتماد آن‌ها را جلب کند. در طراحی اوراق اداری باید مسائل گوناگونی از جمله زمینه فعالیت سازمان، رنگبندی، ارتباطی و هماهنگی الگوها و… رعایت شوند. توجه داشته باشید که عناصر هویت بصری بنا بر ویژگی‌های محصول مورد نظر انتخاب و طراحی می‌شوند. برای سفارش طراحی هویت بصری در ایلام می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در سلام گرافیک تماس بگیرید.

قیمت طراحی هویت بصری به عوامل گوناگون از جمله مهارت و تجربه طراح بستگی خواهد داشت. برای اطلاع از تعرفه‌های طراحی هویت بصری در ایلام می‌توانید با همکاران ما در سلام گرافیک تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)