طراحی بسته بندی در کشور آذربایجان

طراحی بسته بندی در کشور آذربایجان با شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک. یکی دیگر از کشورهایی که مقصد مناسبی برای ارسال محصولات مختلف ایرانی بوده چرا که هم به لحاظ موقعیت جغرافیایی هم به لحاظ روابط اقتصادی و سیاسی با ایران بسیار نزدیک می‌باشد. از این رو اگر تصمیم دارید در راستای توسعه کسب و کار خود و صادرات به کشور همسایه آذربایجان قدمی بردارید، لازم است که استانداردهای بسته بندی در آذربایجان را به دقت بدانید تا از هر گونه عدم پذیرش روی محصول خود، جلوگیری نمایید. نیاز به طراحی بسته بندی در کشور آذربایجان دارید؟ استودیو خلاق سلام گرافیک آماده ارائه خدمات بسته بندی محصول است. برای اطلاع از هزینه طراحی بسته بندی با برقراری شماره 09355054580 تماس حاصل کنید. 

نمونه بسته بندی در کشور آذربایجان

0

0

طراحی بسته بندی در کشور آدربایجان

درباره کشور آذربایجان

کشور آذربایجان، همچنین شناخته شده با نام جمهوری آذربایجان، یکی از کشورهای باستانی است که طی 200 سال گذشته از ایران جدا و به جماهیر شوروی پیوسته شد. اما در نهایت با اختلافاتی که در شوروی به وجود آمد، در سال 1991 آذربایجان به صورت رسمی استقلال کشوری خود را اعلام کرد و دیگر وابسته به هیچ جمهوری دیگری نبود. جمهوری آذربایجان که در کنار دریای خزر جای دارد، با وسعتی کم و جمعیتی حدود 10 میلیون نفر که اکثر آن‌ها مسلمان هستند بوده و با کشورهای ایران، ارمنستان، ترکیه و گرجستان، مرز زمینی و با ترکمنستان و قزاقستان مرز آبی دارد. در راستای صادرات بهتر به این کشور مستقل، آژانس دولتی سیاست ضد انحصاری و نظارت بر بازار مصرف در سال 2018 پس از لغو کمیته دولتی استاندارد سازی ، اندازه‌گیری و حق ثبت اختراع ایجاد شد‌ که قوانین و استانداردهای بسته بندی در آذربایجان را تعریف می‌کند.

قوانین برچسب گذاری و طراحی بسته بندی بسته‌ بندی محصول در آذربایجان

آذربایجان نیز مانند تمامی کشورهای دیگر از استانداردهای رایج برچسب گذاری روی بسته بندی محصولات خود در بازار خرده فروشی پیروی می‌کند. از این رو رعایت لیبل‌های زیر روی بسته بندی مورد نظر از ضروریات است. البته چنانچه محصول خوراکی یا بهداشتی نباشد موارد 5 و 7 قابل تغییر است.

 1. نام و برند کالا
 2. نام و آدرس شرکت تولیدکننده
 3. کشور مبدا
 4. تاریخ انقضا / ماندگاری
 5. مقادیر تغذیه ای و کالری
 6. وزن خالص (گرم یا کیلو)
 7. دستورالعمل استفاده
 8. نام و نوع مواد بسته بندی
 9. دستورالعمل های ذخیره سازی
 10. اطلاعات مجوز و صدور گواهینامه
 11. در صورت وجود هشدارهای ویژه

همچنین دقت فرمایید که لیست کاملی از مواد تشکیل دهنده نیز باید بر روی بسته بندی درج شود.

قواعد تجاری کشور آذربایجان

قواعد خاصی برای ارسال محصولات مواد غذایی  و بهداشتی به آذربایجان وجود دارد که در حوزه تاریخ انقضای محصول بسیار جدی هستند. این قوانین بیان می‌کند که:

 • اگر ماندگاری محصول کمتر از سه ماه باشد، باید شامل روز، ماه و سال انقضا باشد.
 • اگر ماندگاری بیش از سه ماه باشد اما کمتر از هجده ماه باشد ، ماه و سال لازم است.
 • محصولات با ماندگاری بیشتر از سه سال از نظر فنی مجاز به فروش در آذربایجان نیستند.

البته جالب است بدانید که محصولات میوه ای باید دارای برچسب باشند. برچسب‌های آب میوه باید مشخص کند که آیا این محصول حاوی آب میوه (100-100٪ کنسانتره) ، شهد (25-50٪ کنسانتره) یا نوشیدنی‌های میوه‌ای (تا 10٪ کنسانتره) است.

زبان روی بسته بندی محصولات آذربایجان

زبان رسمی کشور آذربایجان ترکی آذری است از این رو رعایت این زبان روی تمامی بسته بندی‌ها ضروری است. چنانچه محصولی با بسته بندی به زبان آذری ارائه نشود، یا باید یک کتابچه شامل تمامی توضیحات روی بسته بندی به زبان آذری ارائه شود، یا محصول تاییدیه ورود به آذربایجان را نمی‌گیرد. البته زبان‌های جانبی مثل فارسی، انگلیسی، ترکی استانبولی، ارمنی و… نیز می‌توانند در کنار زبان آذری روی بسته بندی لحاظ شوند.

0

faq
4.1/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *