چرا به لوگوی اختصاصی نیاز داریم؟

چرا نیاز به یک لوگوی اختصاصی داریم؟ لوگوی اختصاصی به لوگوی گفته می‌شود که تنها برای ما و مجموعه ما طراحی و پیاده سازی شده باشد و از هیچ المانی که در دیگر لوگوها مورد استفاده قرار گرفته است استفاده نشده باشد. مزیت‌های مختلفی برای استفاده از یک لوگوی اختصاصی وجود دارد که از جمله این مزیت‌ها می‌توان به کیفیت عالی، استفاده به عنوان عنصری مهم در برندینگ و... اشاره کرد.

چرا به لوگوی اختصاصی نیاز داریم؟ (Why do we need a custom logo) زمانی که در حال اولویت‌بندی کارهای لازم برای راه‌اندازی کسب و کار خود هستید، ساخت لوگو اختصاصی ممکن است به عنوان یک اولویت بالا به نظر نرسد. همواره زمزمه‌ای آرام به شما می‌گوید که شاید هیچگاه به یک لوگو نیاز پیدا نکنید. اما بهتر است هیچگاه به آن صدا توجه نکنید! طراحی یک لوگو اختصاصی و حرفه‌ای سهم بسیار مهمی در ساخت یک برند موفق خواهد داشت. حال چرا ایجاد لوگو اختصاصی مهم است؟ در مقاله لوگو چیست بیان کردیم که یک لوگو می‌تواند با اهداف مختلفی طراحی و پیاده سازی شود. گرافیک کار هستید و می‌خواهید در رابطه با لوگو و چرایی استفاده از یک لوگوی اختصاصی اطلاعاتی را کسب کنید، همین حالا با ما در این مقاله همراه باشید.

لوگوی اختصاصی چیست؟

منظور از لوگوی اختصاصی به لوگویی گفته می‌شود که با استفاده از دانش طراح لوگو، به صورت اختصاصی و تنها برای همان کسب و کار طراحی و پیاده سازی شده است. لوگوی اختصاصی قابلیت ثبت دارد و پس از خواندن مقاله روند ثبت لوگو می‌توانید لوگوی خود را به صورت قانونی ثبت کنید.

کاربردهای لوگوی اختصاصی

استفاده از لوگوهای اختصاصی این امکان را به شما می‌دهد که لوگوی خود را در هر محیط و هر فضایی استفاده کنید. در اختیار داشتن یک لوگوی اختصاصی به نوعی بازاریابی به حساب می‌آید و همین مورد باعث می‌شود که بدون هزینه اضافی، مخاطب شما را با یک لوگوی خاص و حرفه‌ای در خاطر داشته باشد. اگر نیاز به طراحی لوگو اختصاصی دارید اما نمی‌دانید چه نوع لوگوی مناسب شماست پیشنهاد می‌کنیم این سه لینک را دنبال کنید. طراحی لوگوی تصویری، طراحی لوگو تایپ، طراحی لوگو ترکیبی.

لوگو می‌تواند توجه مخاطبان را به خود جلب کند، تاثیر اولیه عمیقی بر مشتریان گذارد، به تشکیل هویت برند شما کمک کند، به ماندگار شدن کسب و کارتان کمک کند، شما را از دیگر رقیبان مجزا کند، و همچنین اعتماد و وفاداری مشتریان را نیز نسبت به کسب و کارتان افزایش دهد. بهتر است نگاهی عمیق‌تر به اهمیت طراحی لوگو اختصاصی داشته باشیم:

لوگو اختصاصی هویت شما را نشان می‌دهد

لوگو می‌تواند قدرت و مالکیت شما را به خوبی نشان دهد. آرم کسب و کار شما باید بر روی تمام محصولات، بیزینس کارت‌ها، نامه‌ها، و همچنین وبسایت‌ و شبکه‌های اجتماعی‌تان درج شود. لوگو می‌تواند به تمام مخاطبان در سرتاسر جهان بگوید که شما که هستید و محصولات و خدماتتان چه مزایایی برای مشتریان و مصرف‌کنندگان خواهند داشت. لوگو اختصاصی شما باید با توجه به ارزش‌ها، اهداف، و نوع خدماتتان طراحی شود. مشتریان باید بتوانند تنها با نگاهی مختصر به لوگو به هویت و شخصیت برند شما پی ببرند. به همین دلیل هم توصیه می‌شود که این کار را به مجموعه‌ای باتجربه و ماهر بسپارید. شرکت گرافیکی سلام گرافیک با 10 سال سابقه در این زمینه تجربه و سابقه درخشانی در این حوزه دارد.

لوگو اختصاصی شما را از رقیبان مجزا می‌کند

یک لوگو نه تنها هویت شما را نشان می‌دهد، بلکه می‌تواند کسب و کارتان را از دیگر رقبا مجزا کند. یک لوگوی حرفه‌ای باید در عین ارسال پیام مورد نظر به مخاطبان، کاملا متفاوت باشد. لوگوی اختصاصی شما به مخاطبان می‌گوید که چرا کسب و کارتان یونیک و منحصر به فرد است. ممکن است ده‌ها کسب و کار دیگر خدمات و محصولات مشابه شما را ارائه دهند، اما این شما هستید که ارزش‌های بیش‌تری را به مخاطبان ارائه داده و آن را به خوبی در لوگوی خود منعکس کرده‌اید. در یک کلام، لوگوی شما می‌تواند هم ارزش‌هایتان را منعکس کند، و هم دلیل متفاوت و بهتر بودن شما نسبت به رقبایتان را به خوبی نشان دهد.

مخاطبان شما انتظار یک لوگوی اختصاصی دارند

به خاطر داشته باشید که لوگوی شما اولین چیزی است که مخاطبان به هنگام هرگونه ارتباط با کسب و کارتان به آن توجه می‌کنند. لوگو باید در مرکز تمام ابزارهای مارکتینگ و المان‌های تبلیغاتی باشد. اگر یک لوگوی اختصاصی نداشته باشید، فرصت ماندگار کردن برند و کسب و کارتان را از دست خواهید داد.

منظور از لوگوی اختصاصی چیست؟

لوگوی اختصاصی به لوگویی گفته می‌شود که صرفا برای کسب و کار شما و بر اساس مخاطب شما طراحی و پیاده سازی شده است.

همه کسب و کارها نیاز به ساخت لوگوی اختصاصی دارند؟

خیر، اگر یک کسب و کار کوچک خانگی دارید استفاده از لوگوی اختصاصی برای شروع کار می‌تواند هزینه بردار باشد برای شما، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم از لوگوهای آماده استفاده کنید.

4/5 - (4 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید