دفترچه هویت بصری چیست؟

برند بوک یا همان دفترچه هویت بصری برند، دفترچه‌ای است که با استفاده از آن نکات، گایدلاین‌ها و تمامی مواردی که یک سازمان برای طرح‌های گرافیکی، استفاده از طرح‌های گرافیکی و... نیاز دارد را پیاده سازی می‌کند. نحوه استفاده از لوگو، از رنگ‌ها و همه و همه در برند بوک بیان می‌شود. در این مقاله در رابطه با دفترچه هویت بصری یا همان برند بوک اطلاعات کاملی برای شما شرح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

دفترچه هویت بصری برند یا همان برند بوک (brand book) دفترچه‌ای است که در آن تمامی مطالب و نکات مربوط به طراحی هویت بصری برند درج می‌شوند. از جمله مواردی که در این دفترچه قرار می‌گیرند می‌توان به پالت‌های رنگی، لوگو، و فونت‌ها و تایپوگرافی برند اشاره داشت. شرکت گرافیکی سلام گرافیک اقدام به آماده سازی دفترچه هویت بصری کرده است.

در مقاله هویت بصری چیست، کامل در رابطه این که هویت بصری چیست توضیحاتی ارائه دادیم.

برند بوک چیست؟

کاربرد دفترچه هویت برند چیست؟

همه برندها از دفترچه هویت بصری استفاده می‌کنند؟

اهداف برند بوک چیست؟

چرا برندها به برند بوک نیاز دارند؟

نمونه برند بوک طراحی شده

بخش‌های برند بوک

تاریخچه استفاده از برند بوک

برند بوک چیه؟

برند بوک یکی از اصلی‌ترین کتابچه‌‌هایی است که هر برند بزرگ عموما برای جلوگیری از ایجاد طرح گرافیک خلاف هویت سازمان، از آن استفاده می‌کند.

دفترچه هویت برند چه مواردی را شامل می‌شود؟

دفترچه هویت بصری برند شامل موارد مختلفی است که در مقاله اجزای هویت بصری به توضیح آن پرداخته‌ایم.

3.7/5 - (3 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

6 پاسخ

    1. سلام، این دفترچه رو یک طراح گرافیک باید براتون ایجاد کنه، دیجیتالی نیازی نیست، عملا توی این دفترچه با یک سری موارد برای استفاده از لوگو و دیگر اجزای بصری برندتون مواجه هستید و کارکرد نمایشی برای کاربراتون نداره

دیدگاهتان را بنویسید