پکیج طراحی هویت بصری

پکیچ طراحی هویت بصری به همان طرح‌هایی گفته می‌شود که با در کنار هم قرار گرفتن، یک پکیج یا یک ساختار مشخص برای ارائه به مجموعه‌ها طراحی می‌شوند. پکیج‌های طراحی هویت بصری وابسته به شرکت طراحی کننده دارای مدل‌های مختلف و همچنین طرح‌های گوناگون است.
پکیج طراحی هویت بصری

پکیج طراحی هویت بصری چیست؟ Visual identity design package یا پکیج طراحی هویت بصری برند، پکیجی است که مجموعه‌ای از خدمات طراحی هویت بصری مانند طراحی لوگو، طراحی کارت ویزیت حرفه ای، طراحی بسته بندی محصولات یک برند و… در قالب آن ارائه می‌شود. اجزای هویت بصری موجود در این پکیج‌ها از سوی سلام گرافیک متناسب با نیاز و انتظارات مشتریان در پکیج طراحی هویت بصری گرافیک دسته بندی شده‌‌اند و می‌توانند شامل موارد متفاوتی باشند.

چرا بهتر است از پکیج هویت بصری استفاده کنیم؟ یکی از اهداف طراحی این پکیج‌ها و ارائه آن‌ها به مشتری از سوی شرکت‌های طراحی گرافیک، مدیریت قیمت طراحی هویت بصری است. عموما زمانی که یک‌سری خدمات را در قالب یک پکیج دریافت می‌کنید، هزینه آن نسبت به زمانی که بخواهید هر یک از خدمات را به صورت جداگانه دریافت کنید مناسب‌تر خواهد بود.

از دیگر اهداف استفاده از پکیج طراحی هویت بصری می‌توان به تطابق طراحی‌های صورت گرفته با یکدیگر اشاره کرد. تصور کنید برای مثال طراحی کاتالوگ خود را به تیمی بسپارید که هیچ آشنایی با هویت برند شما ندارند. آیا نتیجه بهتر از زمانی خواهد شد که تمامی اقلام هویت بصری برند شما را یک تیم واحد طراحی کرده باشد؟

پکیج‌های طراحی هویت بصری می‌توانند خود چندین نوع متفاوت داشته باشند. برای مثال ممکن است یک پکیج صرفا مختص به هویت بصری پیج اینستاگرام باشد که در این صورت به آن پکیج طراحی هویت بصری اینستاگرام گفته می‌شود. برخی از پکیج‌ها نیز تنها شامل طراحی هویت بصری محیطی از قبیل طراحی بیلبورد، طراحی بروشور و… می‌شوند.

اگر می‌خواهید بدانید تاثیرات پکیج طراحی هویت بصری چیست، تا انتهای این مقاله از شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک با ما همراه باشید.

3 دلیل برای اینکه از پکیج طراحی هویت بصری استفاده کنیم

اگر می‌خواهید در میدان داغ رقابت کسب و کارها جایی داشته باشید، باید هویت سازمان‌دهی شده و قدرتمندی برای بیزینس خود بسازید. برای ساخت یک هویت بصری قدرتمند نیز به اجزای متفاوتی نیاز دارید که در مقاله‌ای دیگر به صورت کامل به شرح آن‌ها پرداخته‌ایم.

شما می‌توانید انواع طراحی گرافیک را از شرکت‌ها یا تیم‌های مختلفی دریافت کنید. اما چرا سلام گرافیک برای خدمات هویت بصری، به مشتریان خود توصیه می‌کند از پکیج طراحی هویت بصری استفاده کنند؟

1.    از مراجعه به شرکت‌ها و تیم‌های مختلف بی‌نیاز می‌شوید

یکی از دلایل مهم استفاده از پکیج هویت بصری، این است که بتوانید تمامی خدمات مورد نیاز برای ساخت هویت برندتان را از یک تیم دریافت کنید. برای مثال فکر کنید برای طراحی لوگو تیمی را انتخاب می‌کنید و بعد متوجه می‌شوید این تیم کار طراحی موشن گرافیک انجام نمی‌دهد.

در این صورت زمان زیادی از شما صرف می‌شود تا بخواهید مجددا یک تیم یا شرکت طراحی هویت بصری پیدا کنید که تمامی خدمات مورد نیاز شما را انجام دهند. در صورت استفاده از پکیج طراحی هویت بصری سلام گرافیک، این پکیج دقیقا مطابق با نیازهای برند شما طراحی می‌شود و شما تا پایان کار دیگر نگرانی بابت دیگر خدمات گرافیکی مورد نیازتان نخواهید داشت.

2.    طراحی خدمات گرافیکی در راستای یکدیگر

هویت بصری بیزینس‌ها تنها در صورتی موفق عمل می‌کنند که یکپارچگی در ساخت و طراحی آن‌ها مشهود باشد. اگر قرار باشد طراحی هر یک از اجزای هویت بصری برندتان را شخص متفاوتی انجام دهد، این یکپارچگی از بین رفته و هویت بصری دیگر آن تاثیری که باید را ندارد.

بسیار مهم است که اقلام متفاوت از قبیل لوگو، کارت ویزیت، بسته بندی و… همگی هماهنگ با یکدیگر و در یک راستا و بر مبنای یک اصل و ارزش طراحی شده باشند. به همین منظور زمانی که در قرارداد طراحی هویت بصری قید می‌شود که برای مثال شما پکیج VIP را انتخاب کرده‌اید، دیگر اطمینان خواهید داشت که تمامی خدمات طراحی گرافیک برای ساخت هویت بصری برندتان، توسط یک طراح هویت بصری صورت می‌گیرد.

3.    مدیریت هزینه‌های ساخت هویت بصری

چگونه هویت بصری طراحی کنیم که هزینه‌ آن معقول‌تر باشد؟ به دلیل زیاد بودن اقلام هویت بصری، فرایند ساخت آن معمولا زمان‌بر و هزینه‌بر است. به همین خاطر صاحبین کسب‌وکارها سعی می‌کنند به هر طریقی که شده هزینه‌های جانبی را کاهش دهند.

یکی از راهکارهای موثر کمتر کردن بودجه ساخت هویت برند، استفاده از پکیج طراحی هویت بصری است. در این پکیج‌ها تمامی موارد به شرط نیاز بیزینس‌ شما به آن درج شده‌اند. بنابراین خیالتان بابت اینکه هزینه اضافه‌ای پرداخت نمی‌کنید راحت خواهد بود. ما در جلسات مشاوره طراحی هویت بصری در سلام گرافیک، یک چک لیست هویت بصری شامل تمامی اقلام مورد نیاز در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهیم تا بتوانند طبق آن چک لیست در طراحی پکیج هویت بصری مختص برند خود با ما تعامل داشته باشند.

آِیا می‌توان برای اینستاگرام نیز از پکیج‌ استفاده کرد؟

پکیج طراحی هویت اینستاگرام یکی دیگر از پکیج‌هایی است که توسط تیم طراحی هویت بصری سلام گرافیک ارائه می‌شود. اینستاگرام بعد از وبسایت یکی از پلتفرم‌های مهم و موثر در پیشرفت کسب‌وکارها به شمار می‌رود. به همین دلیل بسیار مهم است که صاحبین بیزینس‌ها به ساخت هویت بصری اینستاگرام برندشان نیز فکر کنند. اما این پکیج شامل چه مواردی می‌شود:

تمامی موارد فوق را می‌توانید در قالب یک پکیج هویت بصری اینستاگرام دریافت کنید. توجه داشته باشید که پکیج های طراحی هویت برند، مطابق با انتظارات خود مشتری طراحی می‌شوند بنابراین شما بسته به نیاز خود می‌توانید موارد فوق را کم یا زیاد کنید.

قیمت پکیج طراحی هویت بصری چقدر است؟

قیمت پکیج‌ها بسته به اقلام موجود در پکیج و آپشن‌های قید شده در قرارداد طراحی هویت بصری متغیر است. برای اطلاع دقیق از قیمت انواع پکیج‌های طراحی هویت بصری سلام گرافیک تماس بگیرید.

آیا می‌توان برخی از موارد موجود در پکیج طراحی هویت بصری را حذف کرد؟

طراحی پکیج‌ها از سوی سلام گرافیک برای ساخت هویت بصری، مطابق با نیازهای مشتری صورت می‌گیرد.

Rate this post
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

8 پاسخ

 1. با سلام، در بخشی از مقاله فرمودید که فرآیند طراحی پکیج زمان‌بره. میشه زمان حدودیش رو بگید.ممنون

 2. سلام میشه در مورد انواع پکیج‌های طراحی هویت بصری بیشتر توضیح بدید، غیر از اینستاگرام برای چه شبکه اجتماعی دیگه‌ای طراحی انجام میدید؟

  1. سلام وابسته به نیازتون میشه این خدمات رو روی همه پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی ارائه داد

  1. سلام دوست گرامی:
   ببینید در حالت کلی هزینه کمتر کردن باعث افت کیفیت کاری می‌شه. ولی میتونید هویت سازمانی رو تنها برای یک بخش از مجموعه تون انجام بدین

  1. سلام دوست عزیز، بله می‌تونید با دوستان مشاوره ما در این رابطه صحبت کنید. 09355054580

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب این مقاله