اهمیت فونت در بیلبورد

آیا با اهمیت فونت در بیلبورد (The importance of font in billboard design) آشنایی دارید؟ چرا باید در هنگام طراحی بیلبورد در انتخاب فونت‌های مناسب دقت کرد؟ کارشناسان گرافیک بر این باورند که برای داشتن بیلبوردهای خاص و حرفه‌ای باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت. انتخاب دقیق رنگ، فونت، عکس مناسب و باکیفیت، متن کوتاه و تأثیرگذار، ابعاد بیلبورد و… در رسیدن به نتایج مطلوب بسیار تأثیرگذار است. در این مقاله از استودیو سلام گرافیک می‌خواهیم به اهمیت و تأثیر فونت در طراحی بیلبورد و همچنین کاربرد هر فونت در بیلبوردهای شهری بپردازیم.

اهمیت فونت در بیلبورد چیست؟

در طراحی یک بیلبورد باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت. یکی از این فاکتورها فونت است. اهمیت فونت در طراحی بیلبورد یکی از مهم‌ترین نکاتی است که طراحان برای دیزاین انواع بیلبورد آن را در نظر می‌گیرند. ازاین‌رو تایپوگرافی در طراحی بیلبورد تأثیر فراوانی می‌گذارد. اگر می‌خواهید پیام خود را با تأثیر بیشتری به مخاطب انتقال دهید و نتیجه مطلوب و بازخورد مناسب را دریافت کنید، بهتر است متن پیام شما با فونتی جذاب نوشته و طراحی شده باشد.

از طرفی اگر برای متن خودروی تابلوهای تبلیغاتی فونت مناسب با تایپوگرافی صحیح در نظر گرفته نشود، تأثیر معکوس روی بیننده خواهد گذاشت.

تأثیر فونت در طراحی بیلبورد

کاربرد فونت در بیلبوردهای شهری

5/5 - (1 امتیاز)
ساجده نخعی زاده
ساجده نخعی زاده
ساجده نخعی زاده هستم، کارشناس تولید و محتوا و سئو استودیو سلام گرافیک، در حال حاضر دانشجوی ترم چهار رشته نرم افزار هستم و سعی می‌کنم اینجا مقالاتی برای خواندن منتشر کنم.
مقالات مرتبط بخوانید!
دیدگاهتان را بنویسید