شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک

تاثیر ترکیب بندی در صفحه آرایی

ترکیب بندی از دیگر نکات بسیار مهم است که در صفحه بندی کتاب‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد. ترکیب بندی به معنای قرار دادن اجزای مختلف در کنار یکدیگر و تشکیل یک کل است. در یک صفحه بندی خوب بیش از هر چیزی به این ترکیب بندی توجه می‌شود. به عبارتی در یک صفحه آرایی حرفه‌ای محل قرارگیری عناصر باید به گونه‌ای انتخاب شود که همگی با یکدیگر در توازن و تعادل باشند. این ترکیب بندی باید به گونهای باشد که در نهایت حس خوبی از تمامی اجزای موجود در آن صفحه منتقل کند.

به عنوان یکی از روش‌های موثر در ترکیب بندی می‌توان به تقسیم بندی سه تایی اشاره کرد. در نرم افزار صفحه آرایی کتاب با کمک خطوط راهنما کادر را به سه قسمت مساوی عمودی و افقی تقسیم کرده و سپس از محل برخورد این خطوط به عنوان نقاط اصلی استفاده می‌شود.

4/5 - (3 امتیاز)
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!

2 پاسخ

    1. درود! بله اصولا برای پیاده سازی صفحات کتاب مورد استفاده قرار می گیره ولی ممکنه در پیاده سازی برخی از طرح ها کمک کننده باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب این مقاله