تاثیر ترکیب بندی در صفحه آرایی

ترکیب بندی در صفحه آرایی به زیباتر شدن صفحات کتاب شما بسیار کمک می کند. علاوه بر این، با رعایت ترکیب بندی صفحه آرایی می توانید مخاطب بیشتری را جذب کنید. استاندارد هایی که در ترکیب بندی صفحه آرایی باید رعایت کنید، توسط کارشناس های طراحی گرافیک باید پیاده سازی شود.

تاثیر ترکیب بندی در صفحه آرایی یکی از مواردی است که باید در طراحی صفحه آرایی به آن توجه داشته باشید. ترکیب بندی از دیگر نکات بسیار مهم است که در صفحه بندی کتاب‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد. ترکیب بندی به معنای قرار دادن اجزای مختلف در کنار یکدیگر و تشکیل یک کل است. در یک صفحه بندی خوب بیش از هر چیزی به این ترکیب بندی توجه می‌شود. به عبارتی در یک صفحه آرایی حرفه‌ای محل قرارگیری عناصر باید به گونه‌ای انتخاب شود که همگی با یکدیگر در توازن و تعادل باشند. این ترکیب بندی باید به گونهای باشد که در نهایت حس خوبی از تمامی اجزای موجود در آن صفحه منتقل کند.

به عنوان یکی از روش‌های موثر در ترکیب بندی می‌توان به تقسیم بندی سه تایی اشاره کرد. در نرم افزار صفحه آرایی کتاب با کمک خطوط راهنما کادر را به سه قسمت مساوی عمودی و افقی تقسیم کرده و سپس از محل برخورد این خطوط به عنوان نقاط اصلی استفاده می‌شود.

4/5 - (3 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید