شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک

تاثیر رنگ در صفحه آرایی کتاب

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در طراحی صفحه بندی کتاب‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد، توجه به رنگ بندی صفحات است. طراحی رنگ بندی صفحات یک کتاب با توجه به سلیقه مخاطب ممکن است تک رنگ، دو رنگ یا حتی چهار رنگ باشد. شایان ذکر است که در صفحه آرایی کتاب بصورت دو رنگ به دلیل استفاده از از دو رنگ چاپی هزینه‌های چاپ افست کاهش می‌یابد.

اما بطور کلی قیمت صفحه آرایی کتاب به صورت دو رنگ یا چهار رنگ به این دلیل که تنظیم متون و تصاویر به زمان و صرف دقت بیشتری احتیاج دارد، از خدمات دیگر بیشتر خواهد بود. عموما برای کاهش هزینه صفحه بندی کتاب فقط صفحات ابتدایی کتاب را برای جلب توجه بیشتر دو رنگ طراحی می‌کنند و باقی صفحات تک رنگ طراحی می‌شوند.

تاثیر رنگ‌ها در صفحه آرایی کتاب چیست؟

4.3/5 - (3 امتیاز)
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی هستم؛ کارشناس ارشد طراحی گرافیک و مدیر استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک، 8 سالی است که در حوزه طراحی گرافیک مشغول به فعالیت هستم و تا به حال در حوزه‌های طراحی بسته بندی، طراحی لوگو، طراحی پوستر، طراحی کاتالوگ و... کار به صورت حرفه‌ای انجام داده‌ام.

2 پاسخ

    1. سلام کیمیای عزیز! رنگ های تیره اصولا برای خنثی کردن طراحی مورد استفاده قرار می گیره؛ اما باز هم بستگی به طرحی که برای صفحه ارایی دارین پیاده سازی می کنین داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب این مقاله