تاثیر رنگ در صفحه آرایی کتاب

رنگ یکی از پارامتر هایی است که در صفحه آرایی کتاب می تواند تاثیرگذار باشد. تاثیر رنگ در صفحه آرایی کتاب، در فروش و جذب بیشتر مخاطبان نقش دارد. رنگ صفحاتی که در کتاب استفاده می کنید باید در یک طیف رنگی باشد. بهتر است انتخاب رنگ به کارشناس های سلام گرافیک بسپارید تا با استفاده از رنگ سازمانی یا برند شما به رنگ مورد نظر برسند.

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در طراحی صفحه بندی کتاب‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد، توجه به رنگ بندی صفحات است. طراحی رنگ بندی صفحات یک کتاب با توجه به سلیقه مخاطب ممکن است تک رنگ، دو رنگ یا حتی چهار رنگ باشد. تاثیر رنگ در صفحه آرایی کتاب برای کارشناس های طراحی گرافیک بسیار زیاد و مهم است. شایان ذکر است که در صفحه آرایی کتاب بصورت دو رنگ به دلیل استفاده از از دو رنگ چاپی هزینه‌های چاپ افست کاهش می‌یابد.

اما بطور کلی قیمت صفحه آرایی کتاب به صورت دو رنگ یا چهار رنگ به این دلیل که تنظیم متون و تصاویر به زمان و صرف دقت بیشتری احتیاج دارد، از خدمات دیگر بیشتر خواهد بود. عموما برای کاهش هزینه صفحه بندی کتاب فقط صفحات ابتدایی کتاب را برای جلب توجه بیشتر دو رنگ طراحی می‌کنند و باقی صفحات تک رنگ طراحی می‌شوند.

تاثیر رنگ‌ها در صفحه آرایی کتاب چیست؟

4.3/5 - (3 امتیاز)
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی هستم؛ کارشناس ارشد طراحی گرافیک و مدیر استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک، 8 سالی است که در حوزه طراحی گرافیک مشغول به فعالیت هستم و تا به حال در حوزه‌های طراحی بسته بندی، طراحی لوگو، طراحی پوستر، طراحی کاتالوگ و... کار به صورت حرفه‌ای انجام داده‌ام.
مقالات مرتبط بخوانید!

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید