اصول طراحی کارت ویزیت

اصول طراحی کارت ویزیت (Business Card Design Principles) چیست؟ اصول طراحی در واقع قواعدی هستند که رعایت آن‌ها باعث می‌شود نتیجه کار رضایت‌بخش و دل‌نشین باشد. اما قبل از شناخت اصول طراحی کارت ویزیت باید بدانید کارت ویزیت چیست؟ از آنجایی که کارت ویزیت یا بیزینس کارت یکی از ابزارهای مهم در تبلیغات و بازاریابی است، طراحی آن باید کاملا حرفه‌ای و تخصصی باشد. چون یک طراح کارت ویزیت حرفه‌ای کلیه اصول طراحی بیزینس کارت را به خوبی می‌شناسد و آن‌ها را پیاده‌سازی می‌کند.

چرا رعایت کردن اصول طراحی کارت ویزیت اهمیت دارد؟ در حال حاضر کسب و کارهای مختلفی در حال رقابت با یکدیگر هستند که به روش‌های مختلف تبلیغات و بازاریابی را انجام ‌دهند. بدون شک رعایت اصول اولیه طراحی کارت ویزیت باعث خلق کارت ویزیت‌های خاص و منحصر‌به‌فرد می‌شود که نتیجه آن پیروزی در میدان رقابت و برندسازی موفق است. در ادامه مطلب توضیحات بیشتری در مورد اصول طراحی کارت ویزیت شخصی ارائه شده است.

نکات مهم برای طراحی کارت ویزیت کدام است؟ انتخاب یک شرکت حرفه‌ای و کاربلد مهم‌ترین نکته‌ای بوده که هنگام طراحی کارت ویزیت باید به آن توجه کرد. چون در راستای مطالب بیان شده و اهمیت رعایت اصول دیزاین کارت ویزیت حرفه ای، طراحی کارت ویزیت باید توسط فرد یا گروهی انجام شود که تخصص و اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند.

شرکت سلام گرافیک، یکی از مجموعه‌هایی بوده که در خصوص طراحی و چاپ انواع کارت ویزیت مهارت و تجربه قابل‌توجهی دارد. جهت ثبت سفارش کارت ویزیت الکترونیکی و کارت ویزیت گلاسه یا فیزیکی می‌توان با شماره تلفن‌‌های مجموعه تماس گرفت یا در پیام‌رسان واتساپ به کارشناسان بخش ثبت سفارش پیام ارسال کرد.

اصول طراحی کارت ویزیت چیست؟

همانطور که همه ما می‌دانیم کارت ویزیت از گذشته تا کنون به عنوان یک ابزار تبلیغاتی موثر شناخته می‌شود. البته باید این مسئله را به خاطر داشت که کارت ویزیت زمانی باعث جذب مخاطب می‌شود که اصول اولیه طراحی کارت ویزیت در آن اجرا شده باشد. موارد زیر مهم‌ترین اصول دیزاین کارت ویزیت حرفه ای هستند.

 • منحصر‌به‌فرد بودن: پیش از هر چیزی ایده کارت ویزیت باید کاملا بکر باشد و از طرح سایر کارت‌های موجود کپی‌برداری نشده باشد.
 • خلاقیت: چاپ کارت ویزیت به صورت خاص و جذاب نیز اصل مهمی بوده که باید به آن توجه کرد.
 • استفاده از رنگ‌های مناسب: استفاده از رنگ‌های جذاب و رعایت مسئله روانشناسی رنگ‌ها نیز می‌تواند به خاص بودن ویزیت کمک کند.
 • توجه به فونت و تایپوگرافی: فونت کلمات نیز از جمله عوامل مهمی بوده که در دیده شدن یک کارت تاثیر دارد.
 • استفاده از کاغذ مرغوب: جنس کارت ویزیت باید از کاغذهای مرغوب مانند گلاسه باشد، چون مقاومت بالایی دارند و کارت تا سال‌ها نیز سالم می‌ماند. 

با سفارش طراحی کارت ویزیت به مجموعه سلام گرافیک می‌توان خاص‌ترین بیزینس کارت ممکن را به مخاطبین اعطا کرد. از آنجایی که هدف اصلی این مجموعه جلب رضایت مشتری است در عقد قرارداد طراحی کارت ویزیت، ذکر می‌شود که پس از پایان طراحی، موکاپ کارت ویزیت را برای تایید نهایی در اختیار مشتری قرار دهد. لازم به ذکر است که این مجموعه برای علاقه‌مندان به حوزه طراحی کارت ویزیت نیز دوره‌های آموزشی کارت ویزیت برگزار می‌کند.

آشنایی با ترفندهای طراحی کارت ویزیت

قطعا یک کسب و کار برای معرفی خود به مخاطبین و رقبا به خدمات طراحی گرافیک مختلفی همچون طراحی لوگو، عکاسی تبلیغاتی، طراحی بیلبورد و طراحی کارت ویزیت نیاز دارند. چون در این مطلب به بررسی اصول طراحی کارت ویزیت پرداخته شده است، در ادامه ترفندهایی که باید در طراحی بیزینس کارت یا همان کارت ویزیت اعمال شود نیز نام برده می‌شود.

 • درج اطلاعات مهم مانند وب‌سایت، آدرس ایمیل، شماره نمابر، شماره تلفن همراه و سایر اطلاعات تماس بر روی کارت
 • چاپ لوگو با وضوح و کیفیت بالا
 • استفاده از یک فونت خوانا و جذاب
 • چاپ تصاویر سه بعدی
 • استفاده از دو طرف کارت ویزیت برای درج اطلاعات
 • درج کد QR بر روی کارت
 • چاپ کارت با متریال گوناگون
 • به کار بردن جلوه‌های بصری
 • چاپ کارت به شکل‌های منحصر‌به‌فرد
 • توجه به سایز کارت ویزیت

با خیال راحت می‌توان برای سفارش طراحی و چاپ کارت ویزیت به شرکت سلام گرافیک مراجعه کرد. زیرا کارشناسان این مجموعه به کلیه اصول و نرم افزارهای طراحی کارت ویزیت کاملا تسلط دارند. همچنین قیمت طراحی کارت ویزیت به نسبت سایر شرکت‌ها در این مجموعه منصفانه‌تر است. در جهت مشاهده و بررسی نمونه کارت ویزیت، همین حالا به وب‌سایت شرکت مراجعه کنید.

چگونگی طراحی کارت ویزیت

چگونه کارت ویزیت طراحی کنیم؟ یا ترفندهای طراحی کارت ویزیت چیست؟ این‌ها سوالاتی هستند که بسیاری از صاحبان مشاغل آن‌ها را در اینترنت جستجو می‌کنند. چون تصور می‌کنند که خود می‌توانند طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ را انجام دهند تا هزینه زیادی پرداخت نکنند. با صراحت کامل می‌توان گفت که چنین کاری اشتباه است. زیرا از آنجایی که کارت ویزیت یا بیزینس کارت یک ابزار تبلیغاتی موثر و مهم به شمار می‌رود؛ برای طراحی آن باید مهارت‌ و تخصص لازم را داشت.

یک طراح حرفه‌ای معمولا ابتدا برای طرح و رنگ و تایپوگرافی کارت ایده‌پردازی می‌کند. سپس ایده‌های مختلف خود را در نرم‌افزارهای طراحی پیاده‌سازی کرده تا بهترین طرح را به کارفرما تحویل دهد. شرکت سلام گرافیک مشهد از جمله آژانس‌های تبلیغاتی بوده که بیش از یک دهه در خصوص انجام پروژه طراحی کارت ویزیت و آموزش طراحی آن به کارآموزان فعالیت دارد.

مهمترین اصل در طراحی بیزینس کارت چیست؟

منحصر‌به‌فرد بودن، خلاقیت، استفاده از رنگ‌های جذاب و به کار بردن تایپوگرافی و فونت‌های خلاقانه مهم‌ترین اصول دیزاین کارت ویزیت حرفه ای هستند. هر یک از این اصول به اندازه خود اهمیت دارند، یعنی برای داشتن یک کارت ویزیت حرفه‌ای تمام اصول باید در کنار هم رعایت شوند. در نتیجه نمی‌توان گفت مثلا اصل خلاقیت مهم‌تر از انتخاب رنگ است یا تایپوگرافی اهمیت بیشتری دارد. البته باید گفت انتخاب یک شرکت طراحی کاربلد که توانایی اجرا کردن تمام اصول را در کنار هم داشته باشد در قدم اول بسیار مهم و حائز اهمیت است. شرکت سلام گرافیک با بیش از ده سال تجربه در این زمینه، انتخاب خوبی برای انجام پروژه‌های تبلیغاتی بوده، مخصوصا زمانی که برای تحویل سفارش خود عجله دارید.

رعایت اصول طراحی کارت ویزیت چه کمکی می کند؟

عصر حاضر به عنوان عصر تکنولوژی شناخته می‌شود. به همین دلیل اکثر صاحبان مشاغل تصور می‌کنند که تبلیغات و بازاریابی آن‌ها فقط باید از طریق شبکه‌های مجازی صورت بگیرد. اما باید گفت ارائه کارت ویزیت فیزیکی که کلیه اصل های طراحی کارت ویزیت در آن رعایت شده، یکی از موثرترین راه‌های تبلیغات بازاریابی به حساب می‌آید.

رعایت اصول طراحی کارت ویزیت باعث ایجاد حس‌های مثبت در مخاطبین می‌شود و همچنین طرح و رنگ کارت در ذهن او ماندگار خواهد شد. از سوی دیگر اکثر مردم از کارت ویزیت‌هایی که طراحی خاص و ویژه‌ای دارند را سال‌ها نگهداری می‌کنند. به طور خلاصه باید گفت نتیجه طراحی بیزینس کارت طبق اصول طراحی بیزینس کارت، موفقیت در بازاریابی است. جهت دریافت مشاوره طراحی کارت ویزیت همین حالا با مجموعه سلام گرافیک تماس بگیرید.

آشنایی با اصول طراحی کارت ویزیت چقدر طول می‌کشد؟

برای انجام پروژه‌های طراحی نمی‌توان یک زمان مشخص تعیین کرد. اما اگر برای طراحی بیزینس کارت خود عجله دارید، همین حالا با شرکت سلام گرافیک تماس بگیرید یا در پیام‌رسان واتساپ پیام دهید. زیرا این شرکت به دلیل داشتن یک تیم حرفه‌ای و با تجربه سفارش شما را در کمترین زمان ممکن تحویل می‌دهد.

از چه طریقی می‌توان در دوره‌های آموزشی اصول طراحی کارت ویزیت در فتوشاپ مجموعه سلام گرافیک شرکت کرد؟

علاقه‌مندان به یادگیری اصول طراحی کارت ویزیت با فتوشاپ می‌توانند از طریق تلفن یا پیام دادن در واتساپ با کارشناسان ارتباط برقرار کنند و اطلاعات دقیقی درباره دوره‌های آموزشی کسب نمایند.

 

5/5 - (1 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!
دیدگاهتان را بنویسید