قیمت طراحی اینفوگرافیک بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

قیمت طراحی اینفوگرافیک چقدر است و بر چه اساسی تعیین می‌شود؟ هر طراحی بسته به نوع طرح، سختی کار، المان‌های به کار رفته در آن و... قیمت‌های متفاوتی دارد. اینفوگرافیک‌ها بر اساس تصاویر و گرافیکی که برای آن‌ها طراحی می‌شود، دارای تنوع قیمت است. در ادامه سلام گرافیک برای افزایش آگاهی شما اطلاعات کافی را در اختیارتان می‌گذارد.

قیمت طراحی اینفوگرافیک (Infographic-design-price) چقدر است؟ به چه صورتی قیمت طراحی اینفوگرافیک محاسبه می‌شود؟ یکی از مسائلی که شاید بهتر باشد پیش از سفارش طراحی اینفوگرافی به آن توجه داشته باشید هزینه انجام سفارش است. به خاطر داشته باشید که هر فردی که تنها کمی تجربه کار با نرم‌افزارهای گرافیکی را داشته باشد قادر است یک اینفوگرافی حاوی اطلاعات درخواستی شما را طراحی کند.

اما به طور قطع اینفوگرافی طراحی شده توسط افراد بی‌تجربه تاثیر کافی بر روی مخاطب نداشته و نمی‌تواند مطالب مورد نظر را به بهترین شیوه منتقل کند. برای طراحی یک اینفوگرافی‌ کاملاٌ حرفه‌ای و مطابق با اصول باید به طراحی باتجربه مراجعه کنید که در زمینه‌های گوناگون از جمله طراحی گرافیکی، تبلیغات، و همچنین اصول روانشناختی مهارت و دانش عمیق داشته باشد. در این صورت می‌توانید از اثربخش بودن طراحی خود اطمینان کافی پیدا کنید.

هزینه طراحی اینفوگرافی در هر موسسه و توسط هر طراح متفاوت خواهد بود. تعرفه نهایی با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به وسعت و پیچیده بودن طراحی و همچنین حرفه‌ای بودن آن اشاره داشت.

واضح است که شرکت‌های باسابقه‌تر به دلیل کیفیت بالا و تضمینی که ارائه می‌دهند هزینه بیش‌تری برای پروژه‌های خود دریافت خواهند کرد. برای سفارش طراحی اینفوگرافیک باکیفیت و اثربخش می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک تماس حاصل کنید. 

عوامل تاثیرگذار در قیمت طراحی اینفوگرافیک

طراحی اینفوگرافیک کمک می‌کند که اطلاعات آماری خود را به ساده‌ترین شکل به مخاطب انتقال دهید. اگر به دنبال طراحی اطلاع نگاشت هستید، لازم است بدانید عوامل مختلفی بر تعرفه دیزاین تاثیرگذار هستند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان موارد ذکر شده در زیر را نام برد.

موارد و پارامترهای گوناگونی در هزینه طراحی اینفوگرافیک تاثیرگذار است که از جمله این موارد می‌توان به گزینه‌های نام برده شده در ادامه اشاره کرد.

حرفه‌ای یا مبتدی بودن گرافیست

برای برخوداری از نتیجه بهتر از طراحی اتیکت، اینفوگرافیک و… بهتر است که افراد متخصص در این حوزه را انتخاب نمایید؛ چون در این حالت یک کار تمیز و باکیفیت را تحویل می‌گیرید. البته هنگامی‌که گرافیست کارکشته و خبره باشد، دستمزد بیشتری را از کارفرما دریافت می‌کند.

تعداد اتودهای اولیه

گاهی طراحی دو اتود کافی است و در مواردی گرافیست‌ها مجبور هستند که تعداد زیادی اتود اولیه را در اختیار مشتری قرار دهند. معمولاً کارفرمایان مشکل پسند تمایل دارند که نمونه‌های زیادی را مشاهده نموده و سپس از بین آن‌ها طرح دلخواه خود را انتخاب نمایند. در چنین شرایطی دور از انتظار نیست که گرافیست دستمزد بیشتری را اخذ کند.

ابعاد اینفوگرافیک

مولفه دیگری که قیمت طراحی اطلاع نگاشت را تحت تاثیر قرار می‌دهد، ابعاد آن است. مسلما برای دیزاین اینفوگرافیکی با ابعاد بزرگتر کار گرافیست سنگین‌تر می شود و به دنبال آن نیز قیمت افزایش می‌یابد.

تعداد ویرایش‌های درخواستی

پس از ثبت سفارش و آماده شدن اتودهای اولیه ممکن است بخواهید تغییراتی در آن‌ها اعمال شود. حال هر چه‌قدر که تعداد دفعات ادیت طرح اولیه بیشتر باشد، به همان نسبت قیمت طراحی اینفوگرافیک نیز بالاتر می‌رود.

تعداد المان‌ها و آیتم‌های اینفوگرافیک

چنانچه اینفوگرافیک درخواستی شما تعداد زیادی جدول و نمودار داشته باشد، با توجه به زیاد بودن تعداد آیتم‌ها طبیعی است که هزینه دیزاین آن گران‌تر شود. درواقع با بیشتر شدن تعداد المان‌ها، زمان طراحی و حجم کار افزایش می‌یابد و به همان نسبت حقوق طراح نیز بالاتر می‌رود.

سابقه شرکت ارائه دهنده خدمات

معمولا شرکت‌های با سابقه و معتبر کیفیت خدمات خود را تضمین می‌کنند و در قبال آن هزینه بیشتری را نیز از کارفرمایان دریافت خواهند نمود.

4/5 - (5 امتیاز)
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی
کاوه ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
مقالات مرتبط بخوانید!

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید