شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک

20 ویژگی‌ پوستر خوب

برای داشتن یک پوستر حرفه‌ای باید چه نکاتی رعایت شود؟ ویژگی‌های یک پوستر خوب که یک طراح پوستر باید از آن اطلاع داشته باشد چیست؟ برای طراحی یک پوستر باکیفیت و خوب باید از دانش طراحی پوستر آگاه بود و تمام ویژگی‌های یک پوستر خوب را رعایت کرد. در ادامه با کارشناسان سلام گرافیک همراه باشید.
ویژگی پوستر خوب

ویژگی پوستر خوب (Good poster features) چیست؟ چه نکاتی باید در طراحی یک پوستر خوب به کار رود؟ هر کار خود و مناسب ویژگی‌هایی دارد، یک پوستر که توسط طراح پوستر طراحی می‌شود باید یک سری موارد در آن رعایت شده باشد تا بتوان آن را یک پوستر حرفه‌ای و خاص در نظر گرفت. المان‌ها و کارهای مختلفی را می‌توان به عنوان ویژگی‌های یک پوستر خود در نظر گرفت. در پوستر خوب باید از المان‌هایی از جمله لوگوی جذاب، تولیدمحتوای خلاقانه، تصاویر منحصر به فرد و… استفاده شود. طراحی پوستر حرفه‌ای نیاز به دانش طراحی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد 20 ویژگی‌ پوستر خوب با سلام گرافیک همراه باشید.

ویژگی‌ پوستر خوب چیست؟

ویژگی‌های یک پوستر خوب چیه؟ چه ویژگی‌هایی باید در یک طراحی پوستر توسط طراح گرافیک حرفه‌ای رعایت شود تا پوستر به صورت حرفه‌ای و خاص جلوه نماید؟ اولین قدم در طراحی پوستر خوب، جمع‌آوری اطلاعات کافی در مورد طراحی موردنظر است. با

  • اولین و اصلی‌ترین هدف طراحی پوستر جلب توجه مخاطب است. یک پوستر در هر زمینه‌ای که باشد باید بتواند در کم‌ترین زمان ممکن هدف خود را به مخاطبان معرفی کند. برای این کار لازم است نوشته روی پوستر خوانا و ساده باشد و در کنار آن از طرح‌های گرافیکی جذاب استفاده شده باشد.
  • استفاده از چندین فونت متنوع می‌تواند پوستری مناسب و زیبا را خلق کند. البته این پوسترها باید با هم تناسب داشته باشند تا در نهایت یک تایپوگرافی منحصر به فرد و زیبا برای پوستر خلق شود.
  • برای این که طراحی پوستر به خوبی عمل کند، طراح پوستر نباید از هدف پوستر دور شود. به طور مثال طراح باید بداند برای طراحی پوسترهای علمی، بیشترین بخش از پوستر به نوشته‌ها تخصیص داده می‌شود و بخش کمتری برای عکس‌ها در نظر گرفته می‌شود تا پوستر علمی بتواند به خوبی رسالیت خود را ایفا کند و مطلب مذکور را در اختیار مخاطبان قرار دهد.
  • در کنار استفاده از عکس‌های مناسب، استفاده از اشکال هندسی نیز توصیه می‌شود. با استفاده از اشکال هندسی به خوبی می‌توان چشم مخاطب را به بخشی از پوستر که برای طراح مهم است، هدایت کرد.
  • توجه به این نکته حائز اهمیت است که همیشه زیبایی در شلوغی و استفاده از تصاویر بسیار برای طراحی پوستر نخواهد بود. در برخی از مواقع و با توجه به موضوع پوستر مورد نظر، طراحی ساده بهتر و سریع‌تر می‌تواند مفهوم را به مخاطب منتقل کند.
4.4/5 - (5 امتیاز)
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی
ابوالفضل ملاکی‌ام؛ مشاور سئو، سئو یعنی موفقیت کسب و کار با سرعت چند برابری، از سال 90 به صورت تخصصی در حوزه محتوا و سئو فعالیت می‌کنم. دیدن نتایج رشد کسب و کارها جان تازه‌ای برای ادامه مسیر بهم می‌ده!
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب این مقاله