تفاوت طراحی پیکتوگرام و طراحی لوگو چیست؟

چه تفاوتی میان پیکتوگرام و لوگو است؟ افراد زیادی لوگو و پیتوگرام را مشابه هم می‌دانند اما باید بدانند که این دو کاملا متفاوت از هم هستن و تفاوت‌های بسیاری دارد. همانطور که می‌دانید درک و فهم یک پیکتوگرام خیلی راحتتر و سریع‌تر از درک و فهم یک لوگو است. یک لوگو ممکن است فقط به عنوان نماد یک برند باشد اما پیکتوگرام‌ها معمولا خیلی سریع پیام خود ر در عرض چند ثانیه منتقل می‌کند.

تفاوت طراحی پیکتوگرام و طراحی لوگو در چیست (Difference between pictogram and logo design) یکی از ابهاماتی که درباره طراحی پیکتوگرام وجود دارد تفاوت آن با لوگو است. برخی از افراد لوگو و پیکتوگرام را یکسان می‌دانند در حالی که این دو المان تفاوت‌های مهمی با یکدیگر دارند. در این مقاله قصد داریم در رابطه با تفاوت طراحی لوگو و پیکتوگرام اطلاعاتی را بیان کنیم.

زمانی که از لوگو صحبت می‌کنیم در واقع به تصویری از برند مورد نظر اشاره داریم که می‌تواند ترکیبی از اسم و المان‌های تصویری پیچیده باشد. لوگو به عنوان امضای هر برند و کسب و کار شناخته می‌شود و می‌تواند تنوع بسیار زیادی داشته باشد پیکتوگرام در نقطه مقابل لوگو است که وظیفه آن انتقال پیامی مشخص با طرحی ساده و ابتدایی به افراد مورد نظر است.

لوگو و آرم بیش‌تر نوشتارمحور هستند و معمولاً در آن‌ها از ترکیب‌های پیچیده اسم و نوشتار استفاده می‌شود؛ اما پیکتوگرام‌ها تصاویر ساده‌ای هستند که معمولاً در آن‌ها نوشته‌ای وجود ندارد. پیچیدگی لوگو و ترکیب رنگی آن به سلیقه و خلاقیت شما بستگی دارد، اما پیکتوگرام‌ها ترکیباتی بسیار ساده و مفهوم از المان‌های اولیه هستند. در مقاله لوگو چیست می‌توانید در مورد لوگو بیشتر بدانید و برای مشاوره بهتر با ما در استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک همراه باشید.

گاه ممکن است زمانی که یک لوگو یا آرم را مشاهده می‌کنید برای ساعت‌ها به مفهومی که می‌خواهد به شما برساند فکر کنید. اما با مشاهده یک پیکتوگرام با طراحی حرفه‌ای می‌توانید در عرض چند ثانیه متوجه مفهوم مورد نظر شوید. از این رو لوگو و پیکتوگرام تفاوت بسیار مهمی با یکدیگر دارند. تفاوت دیگری که میان این دو المان گرافیکی وجود دارد این است که لوگو برای یک برند یا حتی یک شخص طراحی می‌شود؛ اما پیکتوگرام مفهومی مستقل مانند راهنمایی و یا هشدار را به مخاطب می‌رساند و به هیچ برند یا شخصی متعلق نیست.

طراحی لوگو نشان‌دهنده کاراکتر و شخصیت برند مورد نظر است؛ اما پیکتوگرام همانند یک زبان بین‌المللی سعی دارد مفاهیم مورد نظر را در کوتاه‌ترین و سریع‌ترین زمان ممکن به افراد گوناگون منتقل کند. نکات مهم در طراحی لوگو بسیار زیاد و گسترده است که در یک مقاله به صورت جداگانه به آن پرداخته ایم.

در مقاله طراحی پیکتوگرام چیست به صورت کامل در رابطه با کاربرد و همچینن کارایی این نوع از طراحی اطلاعاتی را بیان کرده‌ایم.

تفاوت قیمت طراحی پیکتوگرام و طراحی لوگو

یکی دیگر از تفاوت‌ها تفاوت در قیمت طراحی لوگو و قیمت طراحی پیکتوگرام است. برای اطلاع از قیمت این دو مورد می‌توانید با ما تماس بگیرید.

طراحی پیکتوگرام

برای برند سازی از بین طراحی لوگو و طرایح پیکتوگرام کدام یک کاربردی تر است؟

لوگو و پیکتوگرام هرکدام هدف مجزایی دارند و طر روش های مختلفی پیام خود را میرساند و باید در جایگاه خود مورد استفاده قرار گیرد. برای اینکه بدانید کدام یک برای کسب و کار شماست پیشنهد میکنم با یک تیم خلاق مشورت کنید.

قیمت طراحی لوگو و طراحی پیکتوگرام چه تفاوتی باهم دارند؟

طراحی های پیکتوگرام معمولا نسبت به طراحی لوگو از پیچیدگی کمتری برخوردار است

4.6/5 - (5 امتیاز)
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی
مجتبی ملاکی هستم؛ کارشناس ارشد طراحی گرافیک و مدیر استودیو طراحی گرافیک سلام گرافیک، 8 سالی است که در حوزه طراحی گرافیک مشغول به فعالیت هستم و تا به حال در حوزه‌های طراحی بسته بندی، طراحی لوگو، طراحی پوستر، طراحی کاتالوگ و... کار به صورت حرفه‌ای انجام داده‌ام.
مقالات مرتبط بخوانید!

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید